Dallas Stars cz Výměny a spekulace z NHL
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL

Výměny a spekulace v NHL

Prosinec 2003

Aktuální přestupové spekulace si můžete přečíst zde.

Boston stále hledá obránce

30.12. Boston stále shání útočně laděného beka. Mluvilo se o jejich zájmu o Toma Potiho. Bruins však dali jasně najevo, že nehodlají obětovat své nejlepší mladé hráče a na tom zřejmě celá výměna ztroskotala. Jejich zájem o Toma Potiho přetrvává. Dále se mluví o jejich zájmu o Alexeje Žitnika, Dicka Tarnströma či Erica Brewera.


Tommy Salo končí v Edmontonu ?

29.12. V zámoří se začíná mluvit o tom, že letošní sezona je tou poslední pro Tommy Sala v dresu Oilers. Problémem je jeho vysoký plat, častá zranění, nevyrovnaná hra, časté chyby a v neposlední řadě vynikající výkony jeho náhradníka Ty Conklina. Ten v letošní sezoně uchvátil fanoušky i vedení Edmontonu svou hrou. Jeho výhodou, kromě nízkého věku, je i nepoměrně nízký plat. Zdá se tedy málo pravděpodobné, že by Oilers po této sezoně využili na Sala opci.


Mike Dunham v nejistotě

29.12. Mike Dunham se v poslední době trápí. Po zranění svalu se již nedostal do formy z počátku sezony. Logicky se tak začaly objevovat spekulace o jeho možné výměně. Rangers by mohli sáhnout po Curtisi Josephovi či Seanu Burkeovi. Ale to už tu bylo několikrát. Jak to tak vypadá, bude jen a jen záležet na výkonech Mika Dunhama. Pokud se v dohledné době nezlepší, lze očekávat trade.


Canadiens nestojí o Donalda Audetta

27.12. Montreal Canadiens nepotřebují služby útočníka Donalda Audetta. Umístili jej totiž na waiver list. Audette má platnou smlouvu na 3 miliony dolarů, je tedy velmi málo pravděpodobné, že by o něj některý z týmů projevil zájem. Pravděpodobně tak skončí na farmě Canadiens.


Stars pozorují Islanders

26.12. Zástupci Dallas Stars sledovali několik zápasů NY Islanders. Mluví se především o jejich zájmu o Romana Hamrlíka. Spekuluje se o tom, že Dallas nabízí Richarda Matvichuka, Jasona Arnotta a Scotta Younga.


Michael Peca za Jeffa O'Neilla ?

26.12. Objevily se spekulace, že Carolina Hurricanes mají zájem o centra Ostrovanů Michaela Pecu. Výměnou za něj prý nabízejí Jeffa O’Neilla, který se letos střelecky trápí. Tato výměna je podle mého názoru málo pravděpodobná. Pro Islanders je nevýhodná.


Hal Gill za Toma Potiho ?

26.12. Boston již delší dobu projevuje zájem o Toma Potiho z NY Rangers. Shání totiž útočného obránce, který by mohl řídit jejich přesilovku. Nyní přišli s nabídkou-Tom Poti za Hala Gilla. Tato výměna dává smysl, neboť Rangers shání tvrdé obránce a naopak Boston hledá útočného. Oba týmy by tak mohly být s touto výměnou spokojeny.


Změny v obraně Oilers ?

23.12. Edmonton Oilers se prý chystají k výměně na postu obrany. Mluví se o tom, že nabízejí Erica Brewera, případně i kapitána Jasona Smithe. Ten do sestavy Edmontonu nezapadá poměrně vysokým platem.


Ottawa má zájem o Barnabyho

23.12. Ottawa Senators má prý zájem o angažování útočníka Matthewa Barnabyho z NY Rangers. Senators se ho pokusili získat již loni, ale neúspěšně. Nyní čekají, zda-li nebude k dispozici ještě před uzávěrkou přestupů, případně po skončení sezony.


Arnott za Lindrose ?

21.12. Larry Brooks z The New York Post píše o možné výměně Jasona Arnotta do NY Rangers. Do Dallasu by prý putoval Eric Lindros. Jednalo by se však o transakci několika hráčů, neboť jak Brooks dodává, Dallas se snaží snížit rozpočet klubu. V poslední době se mluvilo o tom, že k dispozici jsou v kádru Rangers kromě Lindrose ještě obránce Tom Poti a pravé křídlo Anson Carter.


Keith Primeau za Nikolaje Chabibulina ?

21.12. Philadelphia Flyers prý nejsou spokojeni se svými brankáři. Zajímají se prý o brankáře Tampy Bay Nikolaje Chabibulina. Této spekulaci by přidávalo na pravdě to, že John Grahame hraje poměrně dobře a navíc Lightning potřebují posílit na místě centra, Flyers nabízejí výměnou Keitha Primeaua. Proti hovoří to, že se po zranění vrací Robert Esche a to je jistota pro branku Flyers a Hackett jako případná dvojka stačí. Také se psalo o zájmu Flyers o Seana Burka. Nicméně, když si porovnáte statistiky brankářů Flyers a výše dvou zmíněných brankářů, tak Vám musí být jasné, že se momentálně žádná výměna nechystá. Pokud by se však brankáři Flyers trápili v lednu a únoru, změna by pak byla možná.


Vánoční přestupová pauza

20.12. Od 19. 12. do 27. 12. je v NHL zmrazen přestupový kolotoč. Týmy, které se momentálně trápí, mají tedy více času na analýzu a případnou přípravu výměn.


Kristian Huselius v hledáčku týmů

20.12. Opět se objevují zvěsti o zájmu několika klubů o Kristiana Huseliuse. Mluví se především o zájmu Anaheim Mighty Ducks. Finskému hokejistovi se letos příliš nedaří, několikrát nebyl zařazen do sestavy Panthers navzdory tomu, že byl zdravý. Je mu vyčítáno, že je příliš měkký a nechodí do skrumáže před branku.


Co se chystá v Bostonu ?

20.12. Problémy Bostonu Bruins z poslední doby mohou vyústit ve výměnu několika hráčů základní sestavy. Kevin Paul Dupont z The Boston Globe píše, že Bruins potřebují nutně obránce, který by řídil jejich přesilovku. Dále píše, že hráči jako Glen Murray, Mike Knuble, Brian Rolston, Felix Potvin či Dan McGillis nehrají tak dobře jak mohou, neboť mají pocit, že nebudou po této sezoně Bostonem podepsáni.


Výměna Montreal-NY Islanders ?

17.12. Kanadské rádio CKAC přineslo dnes zprávu, že se chystá velká výměna mezi Montrealem Canadiens a NY Islanders. Do New Yorku by se měl stěhovat Saku Koivu a obránce Craig Rivet. Do Montrealu by se poroučel Roman Hamrlík a Michael Peca.


Mike Comrie do Philadelphie !

16.12. Mike Comrie se stěhuje do Philadelphie. Výměnou za něj putuje do Edmontonu obránce Jeff Woiwitka, první výběr draftu 2004 a třetí výběr draftu 2005. Mike Comrie je navzdory výměně pořád volným hráčem, smlouvu totiž ještě s Flyers nepodepsal. Philadelphie na něj získala pouze práva.


Výprodej Washingtonu ?

16.12. Stále se mluví o změnách v kádru Washingtonu Capitals. Dallas prý má stále zájem o Sergeje Gončara, LA Kings zase o Roberta Langa. Je nad slunce jasné, že Dallas mu musel nabídnout opravdu hodně za obránce Gončarových kvalit. Kings se zase snaží utvořit česko-slovenský útok Straka – Lang – Pálffy. Dalším hráčem, o jehož odchodu z Washingtonu se hodně píše, je Mike Grier. O Jaromíru Jágrovi, Peteru Bondrovi či Olafu Kölzigovi ani nemluvě.


Opět Mike Comrie

16.12. Přestup Mika Comrieho se zadrhnul na tom, že Edmonton požaduje po kanadském útočníkovi 2,5 milionu dolarů. A jak bylo upřesněno, není to za to, že bude Comrie vyměněn, ale nabídka Anaheimu není dostatečně lákavá. GM Ducks ale stále doufá, že se přestup uskuteční.


Nechtěný Georges Laraque

14.12. Georges Laraque je nabízen Edmontonem k výměně. Bylo by opravdu zvláštní, pokud by si na tohoto tvrďáka nebrousilo zuby hned několik týmů.


Jeff O'Neill končí v Carolině ?

14.12. Kanonýr Caroliny Hurricanes, Jeff O’Neill, se střelecky trápí. V letošní sezoně vstřelil jen dvě branky a mezi ním a trenérem Paulem Mauricem jsou prý rozbroje. Dá se tedy čekat výměna.


Jamie Pushor podepsal s Columbusem

11.12. Columbus Blue Jackets podepsali jednoletou smlouvu s obráncem Jamie Pushorem. Důvodem je především velká marodka obranných řad Columbusu. Zdravotní problémy má Špaček, Westcott, Richardson a Klesla.


Problémy Detroitu

11.12. Tým Detroit Red Wings nebude řešit současnou velkou marodku žádnými velkými výměnami. Marodka Detroitu v současné době čítá až 10 hráčů. GM Ken Holland dále prohlásil, že několik týmů NHL projevilo zájem o služby Curtise Josepha. Otázkou zůstává, zda Red Wings nebudou nakonec ještě za Josepha vděční, vzhledem k neustálým zdravotním problémům Dominika Haška s třísly. Zraněn je i Manny Legace.


Comrie do Anaheimu !

10.12. Přestup Mika Comrieho do Anaheimu je prý hotov. Tyto slova potvrdil hráčův agent Rich Winter. Otázkou zatím zůstává, za koho byl Comrie vyměněn. Trenér Ducks, Mike Babcock, totiž řekl Joffrey Lupulovi, jednomu z adeptů na výměnu, že ho nevymění. Nabízejí se tedy hráči jako Andy McDonald či nadějný mladý hráč Corey Perry.


Michael Peca posilou Colorada ?

10.12. Hovoří se též hodně o tom, že místem, kam by případně mohl zamířit Michael Peca, je tým z Denveru. Avalanche by tak rádi zaplnili mezeru, která vznikla odchodem Chrise Druryho.


Příběh Mika Comrieho se chýlí ke konci

9.12. Los Angeles Times píší o tom, že Ducks a Oilers pracují na společné výměně. Kačerem by se měl stát Mike Comrie a Naftařem Andy McDonald, Joffrey Lupul nebo Corey Perry. Po ukončení této výměny prý chystají Ducks další výměnu, tentokrát se zřejmě zaměří na obránce.


Repete: Jaromír Jágr do New Yorku

9.12. Znovu se v zámoří začínají množit spekulace o výměně Jaromíra Jágra do New York Rangers. Výměnou za něj by měl do Washingtonu putovat již několikrát zmiňovaný Eric Lindros.


Andy Delmore do Tampy ?

9.12. Buffalo Sabres není spokojeno s výkony Andyho Delmora a snaží se ho vyměnit. Možným zájemcem o jeho služby by prý mohla být Tampa Bay. Ta má v poslední době problémy se zakládáním útoků. Delmore je považován za čistě útočný typ obránce.


Ottawa chce Brendena Morrowa

7.12. Ottawa prý udělala Dallas Stars nabídku, mají zájem o angažování Brendena Morrowa. Morrow je přesně typ hokejisty, který Senators chybí.


Spekulace napříč NHL

7.12. LA Kings prý mají zájem o Ansona Cartera, nabízejí za něj Jaroslava Modrého. Tampa Bay se snaží získat do svých řad jednoho z dvojice obránců Islanders, Romana Hamrlíka nebo Kennyho Jonssona. K dispozici je prý i obránce Ottawy Senators Curtis Leschyshyn, který letos moc času na ledě nedostává.


Chicago nabízí Žamnova

7.12. Chicago se prý snaží zbavit Alexeje Žamnova, nenašel se však ani jeden tým, který by o něj měl zájem. V současné době je ruský hokejista zraněn.


Kačeři se stále snaží

7.12. GM Anaheim Mighty Ducks Bryan Murray potvrdil, že má stále zájem o angažování Mika Comrieho. Nehodlá za něj ale obětovat Joffrey Lupula. Naopak k dispozici jsou Vitalij Višněvskij či Stanislav Čistov.


Výměna Dallas - Ottawa ?

7.12. Stars prý projevili zájem o výměnu s Ottawou. Ohniskem jejich zájmu prý byli obránci Brian Pothier a Karel Rachůnek. Dallas prý nabízí Scotta Younga, Stars by se však museli výraznou měrou podílet na jeho 3,4 milionové smlouvě.


Blake Sloan zpět na místě činu

4.12. Tým Dallas Stars získal z waiver listu útočníka Blaka Sloana, naposledy člena kádru Detroit Red Wings. Ten se tak vrací do Dallasu po několika letech. V roce 1999 vyhrál s Dallas Stars Stanley Cup. Místo na soupisce udělal pro Blaka Sloana Steve Gainey, který putuje zpět na farmu do Utahu.


Popření spekulací

4.12. Jaromír Jágr dnes popřel, že by usiloval o výměnu do jiného klubu. Nashville Predators zase popřeli spekulaci o odchodu Scotta Walkera do Ottawy Senators.


Curtis Joseph opět na waiver listu

4.12. Detroit Red Wings umístili brankáře Curtise Josepha na waiver list. Pokud ho do 48 hodin žádný z týmů NHL nezíská, poputuje na farmu Grand Rapids Griffins. Tento scénář je díky jeho 8-milionovému platu očekáván.


NY Islanders v centru zájmu

4.12. GM NY Islanders Mike Milbury prý zvažuje výměnu Michaela Pecy a Romana Hamrlíka. O Pecu prý má zájem Ottawa, která prý výměnou nabízí Radka Bonka. Scouti Anaheimu a Minnesoty sledují tým Islanders již několik dní. Mluví se o jejich zájmu o Marka Parrishe.


Martin Straka ke Kings

1.12. Martin Straka se stěhuje z Pittsburghu do Los Angeles. Pittsburgh tak i nadále snižuje již tak malý rozpočet klubu. Strakův plat je pro letošní rok 4,35 milionu USD. Výměnou za něj putuje z Kings do Pittsburghu slovenský obránce Martin Štrbák a ruský útočník Sergej Anšakov. Tato výměna napovídá mnohé o zdravotním stavu Jasona Allisona a Adama Deadmarshe. Je jasné, že jejich návrat na led je přinejlepším odložen. Kings jsou na jedné straně považováni za mužstvo, které to může dotáhnout poměrně daleko, na druhou stranu již před touto sezonou bylo upozorňováno na to, že příliš mnoho hráčů základního kádru je náchylných ke zraněním. Nová předsezónní posila Trent Klatt v tomto ohledu naplno zapadá do týmu Kings, neboť jeho kariéra je plná všemožných zranění. A o Martinu Strakovi ani nemluvě, ten má dokonce vyloženou smůlu na zranění.

Webhosting Web4U |  Redakce |  Diskuze |  RSS |  Dogma W4D |  Propagace |  Reklama u nás

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist