Dallas Stars cz Výměny a spekulace z NHL
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání  

Výměny a spekulace v NHL

Leden 2008

Oilers na rozcestí

30. 1. 2008 Oilers budou muset brzy učinit rozhodnutí, zda-li posilovat na playoff anebo se zbavovat některých hráčů. Odejít by mohl gólman Dwayne Roloson a obránci Steve Staios a Dick Tarnström. Oilers budou navíc muset učinit rozhodnutí, zda-li prodloužit smlouvu s Joni Pitkanenem či zda-li ho taky vyměnit.

Kings se připravují na výprodej

30. 1. 2008 Tým LA letos opět neoslnil. Dá se předpokládat, že hned několik hráčů opustí tým. Odejít by mohli obránci Rob Blake (pokud kývne na nabídku, ve smlouvě má klauzuli no trade), Brad Stuart či Jaroslav Modrý. Z útočníků pak Ladislav Nagy, Brian Willsie a Scott Thornton. Vyměněn by však mohl být i Mike Cammalleri, který bude za rok bez smlouvy.

Co budou dělat Red Wings?

30 . 1. 2008 Red Wings mají ještě 5 milionů dolarů pod platovým stropem. Mohou tedy ještě celkem slušně posílit tým. Zřejmě nebudou posilovat o útočníka, ale spíš o obránce. GM Detroitu přesto nevyloučil možnost posílení i o útočníka. Zvažuje též možnost, že by nabídl zkušební smlouvu (smlouvu s farmářským týmem Detroitu-týmem AHL Grand Rapids Griffins) jednomu bývalému hráči Wings. Tím hráčem je Darren McCarty.

Jaroslav Modrý opět Hvězdou?

28. 1. 2008 Stars by prý mohli mít zájem znovu angažovat obránce Jaroslava Modrého. Ten se během svého krátkého působení v Dallasu osvědčil, do LA však byl vyměněn v rámci výměny za Mattiase Norströma, čistě z důvodu nedostatku prostoru pod platovým stropem.

Erik Cole by se mohl stěhovat

25. 1. 2008 Mohl by se stát obětí změn v Carolině. GM Jim Rutherford by rád angažoval ottawského Antoinea Vermettea, opačným směrem by pak šel právě Cole. Pravděpodobnější je výměna na západ. Týmy jako Calgary, Vancouver, Nashville či Dallas by mohly mít zájem.

Stars pozorují možné posily

25. 1. 2008 Brett Hull se nedávno zúčastnil zápasu Atlanty a Tampy Bay. Obecně se má za to, že Hull se byl podívat na Mariána Hossu a Martina St. Louise. Hossa bude po sezóně bez smlouvy a St. Louis má ve smlouvě klauzuli no trade. Cena za tyto hráče bude na trhu velmi vysoká. Otázka je, jestli ji Stars budou ochotni zaplatit. Taky je celkem možné, že Hull byl pozorovat Václava Prospala, kterému taktéž končí po sezóně smlouva a který nebude z hlediska Stars tak drahý. Možnou posilou by mohl být i Chris Gratton. Brett hull však dnes popřel onu spekulaci, že za St. Louise by šel do Tampy Marty Turco.

Rob Blake moc drahý pro Red Wings?

25. 1. 2008 Již dříve jsem psal o možném zájmu Detroitu o tohoto zkušeného veterána. Cena by ale mohla být pro Detroit příliš vysoká. Navíc se o Blakea uchází i další týmy, například San Jose, Montreal, Colorado, New Jersey a NY Rangers. Nejpravděpodobněji se mi z výše uvedených možností jeví výměna do NY, NJ, případně Colorada.

Marek Malík na odchodu z Rangers?

25. 1. 2008 Již delší dobu se píše o tom, že by měl tento český obránce opustit tým Rangers. V MSG se letos dokonce na jeho adresu ozývalo hlasité bučení. Jako možné budoucí působiště se pro něj jeví Chicago a Carolina.

Kdo posílí Detroit? Rob Blake? Marián Hossa?

18. 1. 2008 Podle Chrise Cheliose by Rob Blake rád přestoupil do Detroitu. Již delší dobu se totiž spekuluje o tom, že LA by mohlo Roba Blakea před uzávěrkou přestupů vyměnit. Kings by tak za něj získali nějaké mladé hráče anebo pozice na draftech a Blake by se mohl do LA po sezóně opět vrátit. Dobrý dojem v Detroitu zanechal i Marián Hossa. Je tedy možné, že pokud by Red Wings chtěli posílit útok, mohl by přijít právě Hossa. Vše bude do jisté míry záležet na aktuální formě, i na stavu zraněných hráčů koncem února.

Maxim Afinogenov či Brian Campbell?

13. 1. 2008 Podle deníku The Buffalo News bude tento ruský hráč vyměněn. Doslova o něm píší jako o mašině na ztrátu puků. Vyměněn bude možná i obránce Brian Campbell, pokud nepodepíše novou smlouvu. Jako možné zájemce uvádí Chicago, Phoenix, Dallas a Vancouver. Poprvé se v zámořských médiích objevil někdo, kdo si myslí totéž co já. Tedy že Maxim Afinogenov by mohl zakotvit v Dallasu. Osobně bych ale raději Campbella.

Výměna Anaheim – Bruins?

13. 1. 2008 Lidé z Anaheimu prý opět sledovali několik posledních zápasů Bruins. Bruins by prý mohli mít zájem o Mathieu Schneidera, neboť jejich slabinou je malý počet kvalitních obránců, Ducks by prý mohli posílit o Phila Kessella.

Mats Sundin do Dallasu?

13. 1. 2008 V deníku The Buffalo News komentátor Bucky Gleason vyjádřil názor, že pokud kapitán TML Mats Sundin kývne na výměnu, mohl by zakotvit v týmu Stars. Že by ale Stars potřebovali dalšího centra? Nicméně hodně centrů Stars může hrát i na křídle – Jokinen, Ott, Halpern, Lundqvist.

Doug Armstrong do Toronta?

13. 1. 2008 V některých zámořských médiích se začalo spekulovat o tom, že generální manažer Maple Leafs John Ferguson Jr. by měl být odvolán a nahrazen bývalým generálním manažerem Dallasu Dougem Armstrongem.

Modanovo křídlo na obzoru?

9. 1. 2008 Stars shání nějaké mladé, rychlé, útočné křídlo pro formaci Mikea Modana. V zámořském tisku se objevilo hned několik možných jmen – Michael Ryder, Marián Hossa, Phil Kessel, Martin St. Louis a Miroslav Šatan.

Peter Forsberg blízko návratu do NHL?

5. 1. 2008 Švédský útočník Peter Forsberg by se mohl v brzké době opět vrátit do NHL. Největším zájemcem o jeho služby je Philadelphie Flyers. Jestli se však skutečně švédský hokejista vrátí k hokeji, to je zatím ve hvězdách.

Kings a Blue Jackets pod lupou

4. 1. 2008 Zápas LA s Columbusem sledovalo asi 8 scoutů z NYR, Montrealu, Dallasu, Bostonu, Vancouveru a Chicaga. Z týmu Blue Jackets asi největší pozornost budí Adam Foote a Sergej Fjodorov, případně i Manny Malholtra, David Výborný, Duvie Westcott či Ron Hainsey.

Webhosting Web4U | Redakce | Diskuze | RSS | Propagace | Reklama u nás

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist