Topic: Pokec

I pád na držku je pohyb dopředu...

2 (edited by Jose 15.1.2012 11:17:04)

Re: Pokec

Hvězdy vyhráli nebo Hvězdy vyhrály? Jsou obě varianty možné? Já třeba píšu v přísudku měkké i. Existuje na to nějaký gramatický předpis, jak se to má v takovéto situaci psát? Tady u nás v reportážích jsem se setkal s oběma variantami, to samé obecně na internetu. Když to budeme brát jako podstatné jméno ženského rodu, tak by tam mělo být y, ale víte jak to je smile.

Re: Pokec

Já teda psal Hvězdy vyhrály nebo Stars vyhráli... Hvězdy píšu s tvrdým.

Re: Pokec

Tak tak.

Re: Pokec

Ale tak stejně nevíte jestli jsou možné obě varianty, tak já pokračuji s měkkým i. Lépe to vystihuje situaci. Vyhrávají živé Hvězdy. Herecké hvězdy - také bych psal měkké i. Zkusím to někde najít, jak to má přesně vypadat.

Re: Pokec

Jé, koukám, že mám funkci Moderátora! Děkuju! smile

Re: Pokec

Steinere, gratulace, tuto sezónu jsi začal dobře, a tak přišlo logické vyústění, tady čtu, že tě povolali do Texasu. Aspoň si vyzkoušíš AHL, a když se ti bude nadále dařit, tak tě třeba povolají Stars do hlavního týmu wink.

Re: Pokec

Re: Pokec

Re: Pokec

Lidi viděli jste ve Sportovních novinách toho Baghdatise? big_smile

I pád na držku je pohyb dopředu...

11

Re: Pokec

Re: Pokec

Ten má s nervama trošičku problém...

Re: Pokec

Hmm, ale jen trošičku... smile

Re: Pokec

náhodou, parádní uvolnění wink Dost dobře nechápu ten flastr, co mu spočítali. V klidu a tiše si to pobouchal jen tak pro sebe, nikoho nepobouřil, nezranil snad ani neurazil, tak proč?!?! smile

Re: Pokec

I pád na držku je pohyb dopředu...