Dallas Stars cz Dallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL
Hledání  

 3. 9. 04 Deset otázek na Mika Modana  DS.com

16. srpna 2004

Redaktoři DallasStars.com si tentokráte povídali s Mikem Modanem, kapitánem Hvězd, který letos prožil nejhorší sezónu ve své kariéře a který by měl v nadcházející sezóně dokázat, že kapitánské céčko mu náleží oprávněně.

Berete následující sezónu jako výzvu po tom, co se Vám uplynulá sezóna vůbec nepovedla?

Ano, beru ji tak. Chci všem - i sám sobě - dokázat, že hokej ještě hrát umím. Myslím si, že když se podívám na všechna ta má uplynulá léta v Dallasu, mám být na co pyšný. Samozřejmě až na minulou sezónu. Strašně rád bych ten výpadek napravil a doufám, že se mi to podaří.

O kádru mužstva na příští sezónu už je téměř rozhodnuto, zbývá doplnit jen pár míst. Myslíte si, že tento tým má šanci na to, aby znovu bojoval o Stanley Cup?

Myslím si, že ano. Síla našeho kádru nám dává reálnou šanci. Doug Armstrong odvedl v létě skvělou práci, všichni v kádru jsou pod smlouvou. Máme tak plnou soupisku a už teď bychom mohli zahájit novou sezónu. To nám dává výhodu oproti ostatním týmům v lize, které s podpisy smluv vyčkávají a čekají, jak se vyvine situace ohledně nové kolektivní smlouvy. Zato my jsme kompletní už teď.

Kdo je podle Vás nejlepší hráč, se kterým jste kdy hrál?

Napadají mě hned tři hráči: Brett Hull, Sergej Zubov a Jere Lehtinen. Brett Hull je už teď legendou. Sergej Zubov je jedním z nejtalentovanějších hráčů, se kterým jsem kdy hrál. A Jere Lehtinen je zase jedním z nejvšestrannějších hráčů, jaké můžete v lize vidět. Jsem rád, že jsem si se všemi třemi mohl zahrát.

Proti komu v lize se Vám hraje nejhůře?

První, kdo mě napadne, je Chris Pronger. Hraje hodně tělem, navíc je velmi silný a nikdy vám nedá ani centimetr prostoru zadarmo. A Nicklas Lidstrom z Detroitu, ten hraje velmi dobře pozičně a navíc je v osobních soubojích hodně nepříjemný. Proti oběma se hodně těžce hraje a komické na tom je, že to jsou typově naprosto odlišní hráči.

Cítíte se více Kaliforňanem nebo Newyorčanem?

Spíše Newyorčanem. Miluji totiž atmosféru toho města. Vždycky se tam něco děje a tamní lidé milují sport.

Na kterém místě by jste nejraději strávil zbytek života?

Právě teď mě napadají dvě místa - Carmel v Kalifornii a Francouzská Riviéra. Ale spíše bych si asi vybral Carmel. Jsou tam skvělá golfová hřiště, je to u oceánu a všude kolem dokola je nádherná krajina. Ale mám rád i Francouzskou Riviéru, tam je taky nádherně a u Středozemního moře se mi vždy líbilo.

Vaše nejkrásnější životní momenty mimo hokeje?

Na to je hodně těžké odpovědět, protože většinu nejkrásnějších momentů jsem zažil právě s hokejem. Ale asi by to bylo založení nadace, která nese mé jméno (Nadace Mika Modana - Mike Modano Foundation) a která se snaží pomáhat opuštěným dětem v Dallasu. A společně s tím spolupráce s dětským domovem Jonathan´s Place. Těchto věcí si skutečně cením.

Čím by jste byl raději: quarterbackem v NFL nebo nejlepším tenistou na světě (pozn.red.: Modano je vášnivým tenistou)?

To opravdu nevím. Možná tenistou. Hrajete sám za sebe a když se vám něco nepodaří, můžete vinit akorát sám sebe. Asi proto má tolik sportovců, kteří dělají kolektivní sporty, rádo golf, tenis či jiné individuální sporty. Tam totiž hrajete jen za sebe a nadávat můžete taky jen sobě.

Teď jste v plném tréninku, připravujete se na Světový pohár, takže mnoho času na odpočinek asi nemáte. Ale v červnu a červenci jste volno měl. Jak jste ho strávil?

Vyjel jsem si do Los Angeles, cestoval po okolí a navštívil několik přátel, které tam mám. Také jsem byl poprvé v Hamptons (stát New York), kde jsem si užil spoustu zábavy. Byli jsme tam na víkend 4. července a atmosféra tam byla báječná. Mimo to jsem trávil volný čas hlavně v Dallasu.

Váš oblíbený sportovní tým? Samozřejmě mimo Stars.

Miami Dolphins, vždy jsem je miloval. Vyrůstal jsem s nimi, sledoval jejich zápasy a fandil Marinovi a Griesovi. Hodně ještě sleduji výkony Lakers a Yankees. To jsou moje tři oblíbené týmy a pokud mám čas, nenechám si jejich utkání ujít.

šipka Použité zdroje: Dallas Stars.com
šipka Překlad článku: Kamil Šamulák
šipka Počet shlédnutí článku 6649186

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář