Dallas Stars cz Dallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL
Hledání  

 28. 6. 04 10 otázek na Roba DiMaia  Kamil Šamulák

24. června 2004

Rob DiMaio

Redaktoři DallasStars.com si tentokrát povídali s Robem DiMaiem, a to o jeho stylu hry, největších hokejových momentech a plánech na dovolenou. Nabízíme Vám kompletní přepis rozhovoru tak, jak byl nedávno uveřejněn na oficiálním serveru Dallas Stars.

Před několika dny jste u Stars prodloužil smlouvu, o rok. Budete tak v týmu působit už čtvrtý rok. Jaké jsou teď vaše pocity?

Jsem nadšený. Dallas má výborný hokejový tým, všechno tady funguje na té nejvyšší úrovni. Ty tři roky tady se mi velmi líbily, mám rád kluky v týmu a věřím, že mužstvo má na čem stavět a čekají ho úspěchy. Ještě v žádném jiném týmu jsem nebyl úspěchu tak blízko.

Zatím jste hrál na Long Islandu, v Tampě, Philadelphii, Bostonu, New Yorku, Carolině a Dallasu. V kterém týmu Vám bylo nejlépe?

Těžká otázka, nejlépe mi bylo v Bostonu a skvěle je mi teď i v Dallasu. S Bostonem jsem zažil hodně úspěšné období, fanoušci tam byli fantastičtí. Také si mi tam narodily obě děti a takové místo Vám pak navždy zůstane v srdci. Ale i v Dallasu se mi hodně líbí. Město je krásné, počasí úžasné a fanoušci jsou tu fantastičtí jako všude jinde.

Pocházíte z Calgary. Držel jste jim v playoff palce poté, co Stars vypadli?

Calgary přeji již odmala, protože je to pro mě domácí tým. Ve finále jsem přál ale i Tampě Bay, přeci jenom jsem tam strávil několik sezón, zapustil tam kořeny. Byl jsem jedním z prvních hokejistů, kteří v Tampě začali hrát. A navíc velmi dobře znám Dava Andreychuka, z působení v Dallasu i Darryla Sydora a proto jsem byl i za Andreychuka šťastný, že Tampa získala Stanley Cup a on ho tak mohl poprvé zvednout nad hlavu.

Která bitka, které jste se účastnil, Vám nejvíce utkvěla v paměti?

Rval jsem se opravdu často, ale na jednu bitku nikdy nezapomenu. Na tu s Alem Secordem, který byl legendárním a vyhlášeným bitkařem. V době, kdy já do NHL vstupoval, on svou kariéru zakončoval. Byla to zároveň moje první bitka v NHL. Myslím, že jsem si nevedl špatně. Hned potom jsem si uvědomil, že pokud si chci v lize vybudovat respekt, nesmím před bitkami uhýbat. Obzvláště s mou výškou.

Nebojíte se jít do žádného souboje, hrajete hodně tvrdě, lidé vás označují za velmi kurážného a tvrdého hocha - buldoka. Co je potřeba k tomu, aby se jím hráč stal?

Silná vůle a nebát se špinavé práce. Taková práce není oceňována, takový hráč se nikdy nestane hvězdou, ale každý tým takové hráče potřebuje. Hráče, kteří chodí k rohům, hrají tvrdě a neuhnou před ničím. Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale je to ohromná fuška, vydržet takhle hrát 82 utkání. Pokud chce být tým úspěšný, musí takové hráče mít. Bez diskuse.

Proti kterým hráčům v lize se Vám nejhůře hraje?

Vyjmenoval bych pár kluků z Colorada - Milana Hejduka, Joe Sakica a Petera Forsberga. Všichni ti tři jsou nesmírně šikovní. Proti Coloradu se mi vždy špatně hraje. Zdá se, jako by snad nikdy neměli špatný zápas. Vždycky hrají skvěle.

Vaše plány na dovolenou? Kam s rodinou vyrazíte?

Plánujeme cestu do Disney Worldu, takové malé prázdniny. Určitě ještě pojedeme i jinam, ale už ne na tak extravagantní místo jako je Disney World.

Vaše největší hokejová zkušenost?

Tři roky jsem v tréninkové hale v Bostonu sedával vedle Raymonda Bourqua. Byl to velký hráč, skvělý kluk a na takové chvíle nikdy nezapomenete. Na to kamarádství s kluky v týmu nikdy nezapomenete.

Největší nehokejová zkušenost?

Bez pochyb narození dětí. K tomu se nedá přirovnat nic. To říká hodně lidí. Mě se navíc narodila dvojčata, takže jsem zažíval dvojnásobnou radost.

Která osoba Vás v životě nejvíce ovlivnila?

Dříve bych řekl, že matka. Otec taky, ale matka na mě měla větší vliv. Teď mě však nejvíce ovlivňuje manželka.

šipka Použité zdroje: Dallas Stars.com
šipka Počet shlédnutí článku 6367828

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář