Dallas Stars cz NHL.cz Dallas Star cz

Článek 21.2. Na otázky fanoušků odpovídá redaktor Dallas News Richard Durrett  Kamil Šamulák

Susan, Washington D.C. : Myslíte si, že Stars se podaří bodově dotáhnout na San José?

Richard Durrett: Velmi těžká otázka. Domnívám se, že Stars mají šanci Sharks předhonit, ale nebude to jednoduchá záležitost. Sharks jim to totiž v žádném případě neulehčí. Žraloci jsou mladým týmem, který hraje v každém utkání na sto procent a během posledních dvou měsíců, kdy se Stars herně probudilii, získali v součtu dokonce o bod více než Hvězdy. Vím, že jsem tak úplně na tvou otázku neodpověděl. Ale je opravdu hodně těžká. Ale řekl bych že ano, že Stars budou na konci sezóny lídrem Pacifické divize. Myslím, že nakonec rozhodne to, že Stars mají v kádru hodně zkušených hráčů, kteří jsou schopni rozhodovat důležité zápasy a Sharks jsou přeci jenom týmem plným mladíků, kteří ještě nejsou zdaleka tak zkušení. Pravděpodobně se však souboj mezi Stars a Sharks nerozhodne rychle, spíše bych to tipoval na dobu těsně před koncem základní části.

Kurt, New Braunfels, Texas : Co říkáte na změny pravidel, které navrhují generální manažéři klubů NHL?

Richard Durrett: Některé se mi líbí, o těch ostatních mám pochybnosti. Nejedná se však o změny, které budou přijaty hned. Zabere určitý čas, než budou zavedeny do praxe. Já sám bych uvítal, kdyby se změnil postup, kdy utkání skoní nerozhodně. Myslím si, že by se v každém zápase mělo rozhodnout o vítězi. Nelíbí se mi, když zápas skončí remízou i po nastaveném čase. Neprospívá to hokeji. Mluví se o tom, že by mělo být vítězství oceněno třemi body. To by bylo dobré, více by to motivovalo týmy k výhře. Jsem i pro to, aby se hra více urychlila a zbytečně se nekouskovala. Nemyslím si však, že zákaz vyjíždění brankářů za brankovou čáru a rozehrávání puků z prostoru za brankou něčemu pomůže. Že se bude střílet více gólů. Radši bych viděl, kdyby přesilová hra vždy trvala celé dvě minuty, jedno zda se v ní už skórovalo či ne.

Eric: To, že jsem z Daytonu (stát Ohio), mi umožňuje sledovat domácí zápasy několika týmů NHL. Několikrát jsem od různých komentátorů slyšel, že Jason Arnott má jednu z nejtvrdších střel od modré, což se u jiných hráčů často využívá v přesilovkách (rozuměj při hře od modré). Ne však u něj. Věřím tomu, že v New Jersey dostával na tomto místě v přesilovkách více příležitostí, nebo ne?

Richard Durrett: V New Jersey nehrál Jason Arnott přesilovky tak často jako v Dallasu. Je pravda, že by na tomto postu mohl být dobrý. Problémem však může být, že je pro Tippetta těžko ospraveditelné postavit tak dobře rostlého hráče v přesilovkách na modrou. Jistě, Arnott má tvrdou střelu a dobře také dovede odhadnout okamžik, kdy je puk třeba jen tak zlehka poslat před bránu pro jeho případné tečování. Osobně si však myslím, že je lepší ho postavit před bránu, aby tam vytvářel melu, stínil brankáři a tečoval puky. Tam je pro něj vhodnější prostor.

Christine: Aaron Downey nedostává moc příležitostí ke hře. Změní se to někdy?

Richard Durrett: Downey má hodně fanoušků, je v Dallasu hodně oblíbený. Myslím, že to má hodně co do činění s jeho tvrdou hrou. S tím, že je bitkařem. Ale to je pravděpodobně i důvod, proč není do hry nasazován tak často. Jasně, svou tvrdou hrou či bitkou může někdy ovlivnit utkání v dallaský prospěch. A několikrát už to dokázal. Ale není to střelec. A ty teď Dallas potřebuje nejvíce. Nemyslím si tak, že v tento čas dostane Aaron více šancí. Stále je důležitou součástí týmové chemie, každý tým potřebuje bijce, ale Stars teď potřebují především střílet branky. Myslím si, že i Aaron si to uvědomuje, že zná svou roli v týmu a akceptuje nynější stav.

Marc: Přivede Doug Armstrong (generální manažer Stars) do týmu před uzávěrkou přestupů nějakou posilu?

Richard Durrett: Jedině tehdy, když se objeví dobrá nabídka. S nejistotou ohledně nové kolektivní smlouvy si musí Armstrong být stoprocentně jistý, že smlouva nového hráče nenabourá týmovou finanční stategii. To znamená, že do týmu přivede hráče - pravděpodobně obránce vyznávajícího tvrdou hru nebo levé křídlo, které umí hrát tvrdě, ale zároveň i skórovat- jehož smlouva se blíži vypršení. Otázkou je, kdo v takovém případě z týmu odejde. Pravděpodobně to bude někdo z dvojice mladých gólmanů, nemyslím si, že by pustil nějákého nadějného obránce či útočníka. To však může případný trejd zkomplikovat. Jestli však nabídka bude nad očekávání výhodná, asi přeci jenom někdo z mladíků odejde. Ale nečekejte, že se tak stane dříve než před devátým březnem, kdy je uzávěrka přestupů.

Michael: Měl by podle vás nasazovat trenér Dave Tippett do sestavy sedmého obránce?

Richard Durrett: Je pravda, že Tippett této možnosti někdy využívá. Ale Stars mají stále problém střílet branky, proto si myslím, že je lepší mít ve hře navíc útočníka než obránce. Někdy je sice pěkné mít na lavičce připraveného Johna Erskina a v případě potřeby ho poslat do hry. Ale jak Blake Sloan, tak Aaron Downey, jsou teď v lepší formě než Erskine a proto teď může být pro Tippetta hodně těžké ospravedlnit Johnovo zařazení do sestavy. Proto si myslím, že ve většině případů se už zařazení sedmého obránce do sestavy nedočkáme a Stars budou hrát na šest obránců.

Mandy, Fort Worth: Bylo chybou přivést do týmu Teppo Numminena?

Richard Durrett: Ne, nebylo. Jistě, není tak produktivní, jak se čekalo. Zároveň je ale solidní v defenzivě, nedělá téměř žádné chyby. Sice je jeho letošní plat hodně vysoký (4,5 mil. dolarů), ale příští rok už tomu tak nebude. Neřekl bych, že jeho příchod byl chybou, stejně jako bych neřekl, že to byl skvělý obchod. To, co Stars v létě potřebovali, bylo snížit rozpočet. Ten sice s příchodem Numminena o něco narostl, ale jen na letošek. Zároveň se Stars zbavili vysokého a dlouhodobého kontraktu Darryla Sydora. Takže z tohoto pohledu se mi to jeví jako dobrý obchod.

Randy: Zdá se to jen mě nebo to postřehl každý? Skutečně Jere Lehtinen tak zásadním způsobem ovlivňuje výkony Mika Modana?

Richard Durrett: Myslím si, že Jere Lehtinen dokáže pozvednout hru kteréhokoli hráče. Nejlépe je mu však v řadě s Modanem, stejně jako Modanovi s ním. Lehtinen je výtečný na obou koncích kluziště, dokáže zastat za spoluhráče jejich obrannou práci, čímž jim dovoluje více riskovat v útočném pásmu. Diváci, kteří moc neznají jeho hru, to možná nevidí, ale Lehtinen je klíčovým prvkem veškeré dallaské hry.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 6925618


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Hledej

Další zápas
Narozeniny mají

Webhosting poskytuje: Web4U
© 2001 Dallas stars cz a uvedení dodavatelé obsahu. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved. Publikování nebo šíření obsahu Dallas Stars. cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
© Loga a známky NHL, týmu NHL Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.
TOPlist