Dallas Stars cz NHL.cz Dallas Star cz

Článek 16.3. Bill Guerin na chatu  Kamil Šamulák

Čtvrtek, 11. červenec 2002, 17.00 hod

Opis z archivu Q & A

Bill Guerin byl nejvíce vyhledávaným hokejistou v NHL od začátku období, kdy bylo možno podepisovat smlouvy s volnými agenty. Každý v lize s ním chtěl mluvit o tom, kterému týmu se nakonec upíše, jaké jsou šance jednotlivých týmů a o tom, co mu musejí slíbit, aby kývnul na jejich nabídku. Nakonec Bill podepsal smlouvu s vedením Hvězd. V polovině července měli fanoušci Stars jedinečnou možnost položit Guerinovi jakoukoli otázku, neboť Bill přijal návrh zúčastnit se chatu s fanoušky. Pokud jste neměli možnost se přímo na chatu podílet, nevadí - přinášíme Vám kompletní opis uskutečněného rozhovoru.

MODERATOR: Vítejte na chatu, Bille. Jak se cítíte?

Guerin: Dobře. Rád bych pozdravil každého návštěvníka chatu. Děkuji za to, že tu jste se mnou a doufám, že budu schopen odpovědět na každou otázku.

starstun1587: Máte radost z toho, že budete hrát za Dallas Stars?

Guerin: Ano, jsem velmi šťastný z toho, že budu hrát za Stars. Mám rád tento tým a to je taky jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl sem přijít.

Phil: Jak moc (jestli vůbec) byli Bruins zainteresováni na tom, aby s Vámi podepsali nový kontrakt.

Guerin: Já myslím, že Bruins měli zájem na novém kontraktu. Nabízeli mi dvouletou smlouvu, ale já cítil, že dvouletá smlouva pro mě není to nejlepší. Chtěl jsem něco dlouhodobějšího. A to mi nenabídli.

Following_Billy: Co Vás nejvíc táhlo do Dallasu. Co způsobilo, že jste se nakonec rozhodl pro Stars.

Guerin: Já myslím že schůzky, které jsem měl se zástupci Stars v Bostonu. Navštívili mě osobně pánové Thomas O. Hicks, Doug Armstrong, Guy Carbonneau a Dave Tippett. To mě přesvědčilo. Ukazovalo to, že celý Dallas má o mně opravdový zájem.

mrhagood: Bille, jaký bude největší rozdíl v tom hrát s Mikem Modanem, když to srovnáte s Joem Thorntonem či Jasonem Allisonem?

Guerin: Myslím, že to bude docela podobné, protože všichni tito hoši jsou velmi talentovaní, hrají přibližně stejným způsobem. Modano už je hvězdou dlouho, narozdíl od Jasona a Joa. Jason se jí stává a Joe se jí brzy stane.

Alex: Budete mít zajímavou příležitost zahrát si s hráčem, za kterého jste byl kdysi vyměněn. Bude to zvláštní hrát s Jasonem Arnottem po tom, co jste kdysi byli trejdovaní jeden za druhého?

Guerin: Nemyslím. Takovéto věci se prostě někdy stávají. Nikdy jsme spolu s Jasonem nesoutěžili. Výměna byla prostě záležitostí dvou klubů, nebyla záležitostí nás dvou. Uznávám však, že tento fakt je zábavný.

slapshotmo: Všeobecně se ví, že jste s Tony Amontem dobří přátelé. Tony stále ještě nepodepsal smlouvu s žádným týmem. Co myslíte, v kterém klubu nakonec skončí?

Guerin: Doufám a každý den si přeji, aby Tony skončil tady v Dallasu. Bylo by skvělé mít ho v týmu, skvělé mít ho za spoluhráče. Je skutečně výjimečným hráčem, umí totiž na ledě věci, které dokáže jen málokdo.

Followin_Billy: Když jste ještě hrál za St. Louis, tak jsem slyšel, že jste byl nejlepším atletem v týmu. Jak se udržujte v tak dobré kondici? A jaké je vaše stávající procento tuku v těle (slyšel jsem že 7%)?

Guerin: Ano, je to pravda. V minulých několika letech jsem hrál na levém křidle častokrát. Svou poslední sezónu v Edmontonu jsem hrál levé křídlo a docela mi to vyhovovalo.

kazstar: Jaký bude přínos Scotta Younga a Philippe Bouchera pro Dallas?

Guerin: Ohledně Bouchera. Věděl jsem, že tým hledá obránce hrajícího na pravou stranu a ve Phillipovi ho našel. ...a navíc, Phillippe je velmi dobrý hráč, který vytváří positivní atmosféru v mužstvu. Scott Young je prověřený střelec a výborně si rozumí s Pierrem Turgeonem. Mnohokrát už to potvrdili.

Norton: Mnoho hokejových hráčů je pověrčivých ohledně čísla 13. Proč jste se rozhodl právě pro toto číslo?

Guerin: Vybral jsem si ho v Bostonu, protože je to oblíbené číslo mé ženy. Je to její šťastné číslo a taky mnoho čísel už bylo v Bostonu obsazených. Minulé dvě sezóny s číslem 13 pro mě byly výjimečné, takže možná nepřináší štěstí jenom jiným.

TurcoFan: Hrál jste proti Marty Turcovi na přelomu roku. Jaké je Vaše mínění o něm jako hráči a myslíte si, že by někdy mohl patřit k nejlepším brankářům v lize - a možná dokonce vychytat pro Stars i Stanley Cup?

Guerin: Viděl jsem ho hrát pouze jednou, chytal proti nám ale velmi dobře a v zápase nás jako střelce porazil. Samozřejmě, Marty je dobrý brankář, neboť jinak by nebyl tam, kde dnes je a neměl by od vedení Stars tolik důvěry. Nemůžu se dočkat toho, až ho uvidím letos chytat.

SlamminSammy: Je tento rok rokem, kdy Red Sox konečně prolomí prokletí a vyhrají Světovou sérii?

Guerin: Doufám, že ano. Je to už hodně dlouho, co je Boston nejskvělejším místem pro baseball. Letos si RedSox rozhodně zaslouží vyhrát - i celý Boston

BostonRules: Kdo je největší sportovní legendou na východním pobřeží (New England states): Bobby Orr, Larry Bird, Bob Cousy nebo Ted Williams?

Guerin: Ted Williams, o tom není pochyb. Boston je nejskvělejším baseballovým městem v zemi a Ted byl největší hvězda jakou kdy Boston měl. Měli jsme velké štěstí, že jsme ho mohli mít. Jeho hvězda nezhasla s koncem kariéry. Stal se legendou. Ale mám rád i ostatní chlapce, tedy Bobby Orra, Larry Birda a Boba Cousyho

sachmo71: Jsou u Hvězd hráči, se kterým se zrovna nemáte v lásce? Mám tím na mysli především to, že během několika posledních let se Dallas častokrát v playoff setkával s Edmontonem a pokaždé to byly vypjaté série. Bylo hodně šarvátek a vzájemné nevraživosti. Přežívá u Vás ještě tato nevraživost k některým hráčům?

Guerin: Určitě ne. Když se účastníte takovýchto vzrušujících bitev, není v tom nenávist, spíš je v tom respekt. Respekt, který získáváte a který umožní, že si budete moci podat ruce, když se po letech potkáte v jednom týmu. Protože jestliže máte jejich respekt, jsou ochotnější stát se Vašimi přáteli, než stát se Vašimi nepřáteli.

Taylor: Když jste vstupoval do NHL, s kým jste si přál nastupovat v jedné lajně (střední útočník a křídlo)?

Guerin: Přál jsem si být levým křídlem a hrát v útoku s Craigem Janneyem a Camem Neelym.

Modanorox: Čím můžete prospět Stars?

Guerin: Já myslím, že kouskem všeho. Střílením gólů, trochou tvrdé fyzické hry, trochou vůdcovství a ve skrytu duše doufám, že pomůžu týmu vyhrát Stanley Cup.

Lucy: Máte ve smlouvě klauzuli o neprodejnosti?

Guerin: Ano, mám. Po dva roky mě nemohou Hvězdy poslat jinam a po skončení těchto dvou let je tam částečná tříletá klauzule o neprodejnosti.

star45: Kdo je podle Vás v současnosti nejlepším hráčem NHL?

Guerin: Nejlepším hráčem NHL, zrovna teď, je Joe Sakic.

slapshotmo: Vy a Mike Modano jste na ledě velmi rychlí. Vidíte v tom nějaký problém, máte obavu z toho, že nenajdete s Mikem společný rytmus?

Guerin: Už jsem hrál s Modanem a neměli jsme při hře žádné problémy. Budeme potřebovat jenom trochu času na sehrání, abychom jeden o druhém věděli.

TheDarkSide: Věříte tomu, že sezóna 2004-2005 začne stávkou nebo výlukou? Pokud ano, vynecháte celou sezónu pokud to bude to, co po Vás bude NHLPA žádat?

Guerin: Z toho co slýchávám to vypadá, že se tak skutečně stane. Jsme na to připraveni a pokud skutečně nastane výluka, nebudeme hrát do té doby, dokud nedostaneme takovou kolektivní smlouvu, jakou požadujeme. Ale nebude to stávka, jenom prostě nebudeme hrát.

starstun: Plánujete zakončení své kariéry v Dallasu?

Guerin: Ano, rozhodně ano. Zatím se mi tady všechno líbí a vypadá to, že Dallas je hezkým místem na zakončení mé kariéry v NHL.

Oliver: Co podle Vás musí Dallas učinit, aby hrál znovu finále Stanley Cupu?

Guerin: Myslím, že jsme teď podepsali několik dobrých hráčů, čímž jsme pro to vytvořili dobrý základ. ... máme teď skvělé jádro. Teď jen stačí, aby hráči předvedli to nejlepší, co dovedou

MODERATOR: Děkujeme za Vaše dotazy a děkujeme Billovi, že s námi strávil trochu času.

Guerin: Chtěl bych poděkovat každému, kdo se dnes připojil a pokládal dotazy. Rád jsem se účastnil tohoto chatu.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 6925619


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Hledej

Další zápas
Narozeniny mají

Webhosting poskytuje: Web4U
© 2001 Dallas stars cz a uvedení dodavatelé obsahu. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved. Publikování nebo šíření obsahu Dallas Stars. cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
© Loga a známky NHL, týmu NHL Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.
TOPlist