Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 4. 7. 08 Toby Petersen Hvězdou na plný úvazek  D. Brunclík

Toby Petersen

9. červen 2008 se pro Tobyho Petersena stal klíčovým dnem v jeho dosavadní kariéře. Podepsal se Stars novou dvouletou smlouvu, díky které zde bude působit až do konce sezóny 2009/2010. Poprvé v kariéře tak stráví u jednoho týmu NHL tři sezóny nebo alespoň její části.

"Jsme rádi, že tu Toby zůstane ještě dva roky. Je to skutečný profesionál, na ledě i mimo něj. Letos byl v playoff našim klíčovým hráčem. Těšíme se na jeho další příspěvky v našem klubu."
generální manažer Stars Les Jackson

Tento americký centr, který by se stal 1. července nechráněným volným hráčem, podepsal se Stars dvouletou jednocestnou smlouvu znějící na 1,1 milionu amerických dolarů, tedy 550 000 dolarů za sezónu. Přesně tato částka se bude Stars každý rok započítávat do platového stropu.

"Vždy to byl dobrý hráč, jen nedostal opravdovou příležitost. Použili jsme jej v sérii, která měla vysoké tempo, on je rychlý a inteligentní hráč. Vhodili jsme ho do vody a on to zvládl velmi dobře. Když hrajete dobře proti velmi dobrým hráčům, ostatní si vás všimnou."
trenér Stars Dave Tippett

Vloni se Stars podepsal jednoletou dvoucestnou smlouvu znějící na 500 000 dolarů v případě působení v NHL a 200 000 dolarů v případě působení v AHL. Letošní smlouva mu tedy zaručuje příjem 550 000 dolarů za každých okolností. Právě díky tomu, že jeho smlouva byla vloni dvoucestná, strávil většinu uplynulé sezóny na farmě v Iowě (AHL).

"Zapadá do našeho týmu velmi dobře, neboť má vše, co se nám na hráčích líbí – inteligence, nesobeckost a poctivá práce. Ukázal, že to zvládne i v pro nás klíčových okamžicích."
trenér Stars Dave Tippett

Během základní části naskočil rodák z Minneapolisu jen k osmi zápasům, ve kterých zaznamenal tři asistence. Většinu ročníku strávil na farmě v Iowě. V 63 zápasech si na své konto připsal 51 kanadských bodů za 21 gólů a 30 přihrávek. Za tento výkon byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem Iowy Stars v uplynulém ročníku. Toto ocenění získal i před rokem. V playoff pak nastoupil k 16 z celkových 18 zápasů Hvězd. Bodově se ale neprosadil. Jeho nejlepší zápasy přišly v sérii s Detroitem, kde sehrál klíčovou roli při bránění útočné dvojice Red Wings Zetterberg-Dacjuk. Jeho formace byla velmi efektivní.

Toby Petersen byl v roce 1998 draftován Pittsburghem z celkově 244. místa. V NHL dosud odehrál 163 zápasů s bilancí 16 branek a 28 asistencí. V sezóně 2005/2006 si v dresu Oilers zahrál finále Stanley Cupu.

Aktuality

Předchozí - Trevor Daley až do sezóny 2010/2011
Následující - Podepsán i Dan Jancevski

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist