Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 7. 11. 08 Stars hlásí další posilu, přichází Mark Parrish!  D. Brunclík

V úterý 4. listopadu Stars oznámili, že v pondělí podepsali jednoletou dvoucestnou smlouvu s pravým křídelním útočníkem Markem Parrishem.

"Myslíme si, že Mark coby ostřílený hráč přinese do našeho týmu velkou porci zkušeností a vůdčích schopností. Je to talentovaný hráč, který umí hrát dopředu i dozadu a máme pocit, že bude pro náš tým dobrou posilou."
generální manažer Stars Les Jackson

V prvním týmu si americký útočník přijde na 500 000 dolarů, tedy ligové minimum, a v případě pobytu na farmě bude pobírat 100 000 dolarů. Podmínkou smlouvy byl test fyzické zdatnosti, ten Parrish ve čtvrtek úspěšně absolvoval a okamžitě se zapojil do tréninku Hvězd. Z podpisu smlouvy se Stars byl tak nadšený, že dvě noci před prvním tréninkem nemohl ani spát. V pátek tak může odehrát svůj první zápas za Dallas, a to v divizním souboji s velmi dobře hrajícím Anaheimem.

"Mark vypadal dobře. Je z možnosti hrát nadšený a my zrovna potřebujeme pomoc. Má příležitost nám pomoci. Je to ostřílený hráč a jeho zkušenosti v těchto situacích pomáhají. Hraje s velkým klidem. Hrál i v Minnesotě, která hraje podobný systém jako my tady, takže zapadnout by pro něj neměl být žádný problém. Je to zkušený hráč, hráč NHL."
trenér Stars Dave Tippett

31letý Mark Parrish odehrál v loňské sezóně za Wild celkem 66 zápasů s bilancí 16+14. Několik měsíců dokonce zastával u Wild funkci kapitána. Po skončení sezóny však byl vykoupen ze smlouvy. Do jejího konce přitom zbývaly ještě tři roky. Odstupné činilo celkem 5,5 milionu dolarů. Problémem byl především napjatý rozpočet Wild a jeho nepříliš dobrý vztah s trenérem Wild Jacquesem Lemairem. Od té doby čekal na další angažmá, které však dlouho nepřicházelo.

"Byl jsem doslova nadšený, když jsem se nakonec dočkal toho telefonátu. Od vykoupení ze smlouvy probíhaly debaty s několika kluby a Dallas byl jedním z nich. Bylo velmi frustrující jen sedět a čekat až někdo zavolá. Já jsem pochopitelně celou tu dobu doufal, že to bude právě Dallas. Když se to nakonec podařilo dotáhnout do konce, dvě noci jsem nezamhouřil oko. Teď jsem utahaný po tréninku, tak doufám, že si dnes odpoledne pořádně zdřímnu."
pravé křídlo Stars Mark Parrish

Útočník, který bude v Dallasu nosit na dresu číslo 37, měl v uplynulých sezónách řadu menších zdravotních problémů, momentálně se však cítí naprosto zdráv a je z něj cítit velká chuť znovu si zahrát v NHL.

"Cítím se skvěle, nikdy jsem se necítil lépe. Dnešek byl těžký, ovlivněný časovým posunem a cestováním. Cítil jsem se nějaký pomalý, ale to vzrušení brzy udělalo svoje. Cítím se skvěle. Těším se na první zápas, těším se na pátek. Nemohu se toho prvního zápasu dočkat. Je dobře, že jsem si mohl s týmem před tímto zápasem ještě párkrát zatrénovat. Doufám, že do týmu rychle zapadnu."
pravé křídlo Stars Mark Parrish

Rodák z Bloomingtonu v Minnesotě odehrál v NHL (Florida, NY Islanders, Los Angeles, Minnesota) celkem 660 zápasů, ve kterých vstřelil 208 branek a u dalších 164 asistoval. V playoff odehrál celkem 27 zápasů, v nichž vsítil 5 branek a na 4 další přihrál. Nejlepší sezónu zažil v New Yorku, kdy dokázal vstřelit 30 branek a na dalších 30 přihrát. V této sezóně dokonce reprezentoval Islanders v All Stars Game. 16 a více gólů zaznamenal ve všech devíti dosud odehraných sezónách.

Tento 180 cm vysoký a 90 kg vážící pravý křídelní útočník byl v roce 1996 draftován Coloradem z celkově 79. místa. V roce 1996 a 1997 reprezentoval USA na mistrovství světa juniorů v ledním hokeji, v roce 2001 se zúčastnil mistrovství světa dospělých. V roce 2006 reprezentoval USA na zimních olympijských hrách v Turíně.

"Během posledních pár měsíců jsem se s ním několikrát bavil a doufal jsem, že dostane šanci si u nás zahrát. Drží hokejku napravo a umí vstřelit branku. To se nám teď může hodit. Změna prostředí mu může pomoci, podívejte se na Ribeira, ten hrál ve svém rodném městě, a to je nesmírně těžké. Já bych jen velmi nerad hrál za Detroit, protože se kolem vás pořád někdo motá, přátelé a rodina, pořád se něco děje. Je potom mnohem těžší soustředit se na svou práci."
centr Stars Mike Modano

V Dallasu najde Mark Parrish řadu známých a dokonce i kamarádů. Nejlépe se zná s Toby Petersenem. S ním hrál hokej už na střední škole a dokonce i o něco dříve. S Mikem Modanem si zase zahrál na olympijských hrách v Turíně.

Jeho centrem může být jak Mike Modano, Brad Richards, Mike Ribeiro, tak i Toby Petersen. Na prvním tréninku to zkoušel v Richardsově formaci, v tom druhém si už zahrál společně s Mikem Modanem.

"Každé pravé křídlo v lize, když se podívá na výčet dallaských centrů, tak musí slintat nad představou se do tohoto týmu dostat. Těším se, že si zahraji se všemi centry, protože dříve nebo později na to vždy dojde. Jsem z této příležitosti velmi nadšený."
pravé křídlo Stars Mark Parrish

Jeho velkou předností je to, že drží hokejku napravo. Takových hráčů je na soupisce Stars nedostatek, a to hlavně vzhledem k tomu, že Jere Lehtinen je neustále zraněný a B. J. Crombeen zase tolik minut na ledě nedostává. Navíc je to rozený střelec, což je u Hvězd téměř nedostatkové zboží.

Hvězdy příchodem Parrishe řeší nejen špatný vstup do letošní sezóny, ale i dlouhodobý nedostatek střelců a praváků v týmu. Po odchodu Barnese a Norströma navíc Hvězdy vykazovaly nedostatek vůdčích osobností. To vše může Mark Parrish nabídnout, navíc má jen jednoletou smlouvu a její podmínky jsou pro Hvězdy více než přijatelné. Stars se angažování hráčů, kteří chtěli sobě a vlastně i celé NHL něco dokázat už několikrát vyplatilo, snad to bude platit i tentokrát.

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist