Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 8. 7. 11 Sheldon Souray zatím poslední posilou Stars  D. Brunclík

Posilou s nejzvučnějším jménem, kterou Stars 1. července ulovili, je bezesporu 34letý obránce Sheldon Souray. Se Stars podepsal jednoletou smlouvu na 1,65 milionu amerických dolarů.

"Cítím v něm neskutečné množství motivace. Vedl jsem s ním dnes odpoledne příjemný a dlouhý rozhovor a byl jsem doslova ohromen. Chápu, že se může některým lidem zdát jeho angažování jako riskantní, ale já věřím tomu, že ten risk za to stojí. Shledon je motivovaný, chce dokázat, že ještě může být elitním bekem v NHL, a důležitým faktorem je také to, že od odchodu Sergeje Zubova jsme při přesilovce postrádali kvalitní střelu od modré. Ta jeho dělovka je přesně to, co naší ideální přesilovce chybí."
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Tento kanadský obránce, který se pyšní pověstí jednoho z nejtvrdších střelců v celé NHL, měl v posledních několika sezónách různé zdravotní problémy. Poslední sezónu dokonce strávil v kádru Hershey (AHL), ačkoli měl platnou smlouvu s Edmontonem. Ten ho ale poslal hrát na farmu a nejevil o jeho služby zájem. Zhruba před týdnem byl potom Sheldon Souray vyplacen ze smlouvy. Jeho smlouva s Edmontonem mu totiž zaručovala roční příjem 4,5 milionu amerických dolarů i v sezóně 201½012.

Návrat do NHL v podobě angažmá u Stars je tak pro tohoto hráče staré školy rozhodně vysvobozením.

"Byl jsem šťastný, když jsem se dozvěděl, že se Edmonton rozhodl tuhle záležitost uzavřít a já se stal volným hráčem. Je neskutečně vzrušující, že se mi dnes podařilo uzavřít smlouvu novou a navíc s týmem, se kterým jsem ji uzavřít chtěl. Vždycky jsem tak po očku Dallas pozoroval. Vždycky jsem viděl, že se nebojí přivést do klubu nové hráče a vedle toho vychovávat hráče vlastní, prostě sází na hráče, se kterými si myslí, že mají šanci vyhrát. Jsou organizací, která chce vyhrávat a to se jim i daří. Momentálně jsou zde sice určitá omezení, nicméně i v současné době jsou konkurenceschopní."
obránce Sheldon Souray

193 cm vysoký a 106 kg vážící Sheldon Souray hrával při svém montrealském angažmá i s Michaelem Ryderem, který se Stars podepsal smlouvu ve stejný den jako Souray.

"Hrál jsem se Shellym pár let v Montrealu a on byl důležitou součástí týmu. Je to týmový hráč, všichni ho mají rádi, je velice přátelský a je s ním legrace. Já ho zažil v mé první sezóně a byl to právě on, kdo mi hodně pomohl a naučil mě spoustu věcí. Prožil jsem s ním hodně dobrého a rozhodně nezpůsoboval žádné rozbroje v týmu. Hráči si prochází celou řadou různých situací a on si tím také musel projít. Bylo to pro něj těžké, ale teď je fajn, že je zpátky a může ukázat, že na NHL ještě má."
pravé křídlo Stars Michael Ryder

Generální manažer Stars Joe Nieuwendyk si je vědom určité míry rizika vzhledem k častým zraněním tohoto kanadského obránce v posledních letech, nicméně jeho míra není z hlediska Stars až tak velká a mohly by to být právě Hvězdy, kdo na tom nakonec vydělá.

"Vždycky je zde určitá obava, to určitě, nicméně Sheldon se cítí dobře a je zdravý. Některá ta zranění byla nešťastná, například když si poranil ruku při bitce, nicméně si myslím, že risk je to pro obě strany. Sheldon podepsal jednoletou smlouvu, tedy takovou, kterou jsme nabízeli a myslíme si, že na ní můžeme vydělat."
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk
"Cítím se skvěle, jsem zdravý a připravený se zase do toho pustit. To, že jsem smlouvu podepsal tak brzy je fajn, neboť se alespoň budu moci řádně připravit na tréninkový kemp a následně i na celou sezónu, která jak doufám, bude skvělá a pomohu tak svými výkony celému klubu."
obránce Sheldon Souray

Celkově v NHL odehrál za New Jersey, Montreal a Edmonton 650 zápasů, ve kterých zaznamenal 96 gólů a 166 přihrávek. V playoff pak nastoupil k 34 zápasům s bilancí 3+7.

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist