Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 19. 2. 12 Niklas Grossman vyměněn do Philadelphie  A. Krajča

Švédský hokejový obránce Niklas Grossman změnil poprvé během svého působení v zámořské NHL barvy. Stalo se tak tento čtvrtek, kdy si obě strany "plácly" a Grossman tak putuje do Philadelphie.

"Cítili jsme, že je potřeba se takto rozhodnout. Tento trejd jsme uskutečnili proto, abychom dali více prostoru nejen Marku Fistricovi, ale také proto, že si myslíme, že by si zasloužil šancí také Adam Pardy, potažmo další mladíci, kteří nám "klepou na dveře"."
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

V dresu Dallasu odehrál Grossman 333 utkání, co se základní části týče V těch rodák ze Stockholmu zaznamenal 41 bodů (3+38) Do vyřazovacích bojů se Grossman podíval zatím jen jednou v kariéře, a to v roce 2008, kdy zaznamenal v 18ti utkáních 2 body. Poprvé nakoukl do NHL v jednadvaceti, kdy nastoupil k osmi utkáním.

"Myslím, že Mark Fistric hraje dobře i letos a zaslouží si přinejmenším prostor, proto, aby hrál častěji. Navíc stále věřím ve schopnosti jaké má Pardy, takže si myslíme, že na této pozici jsme zabezpečeni dobře."
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk
"Měl jsem jednání s několika týmy v poslední době, Nick je hráč o kterého mělo zájem mnoho týmů. Nakonec jsme kývli na nabídku Philadelphie. Přejeme mu hodně štěstí, pro Flyers je tou správnou volbou."
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Na druhé straně Paul Holmgren neskrýval spokojenost a na adresu švédského obránce řekl toto:

"V posledních době jsme měli velké problémy především v oslabení, věříme, že Nicklase dobře využijeme. Je to všestranný bek, ale rozhodně nečekejte, že bude sbírat mnoho bodů. V Dallasu postupně rostly jeho schopnosti a my jsme rádi, že jsme ho mohli získat. Sledovali jsme ho několik zápasů a měli jsme o něj zájem již dříve, ale ze strany Dallasu nám bylo řečeno, že ho bude schopen vyměnit až před uzávěrkou přestupů."
generální manažer Fylers Paul Holmgren

GM Flyers obětoval za Grossmanna dvě volby v draftu – výběr ve druhém kole v roce 2012 a výběr v kole třetím v roce 2013.

Premiéru si odbyl v novém dresu v sobotu, kdy Flyers vyzvali na svém ledě rivaly z Pittsburghu, Nicklas odehrál 18 minut a 26 sekund a v tabulce pravdy měl sympatických +1. Ovšem ani jeho přítomnost nezabránila vítězství Pittsburghu v poměru 6:4.

"Samozřejmě, že jsem byl zprvu trochu šokován. Nevěděl jsem co děje. Ozvali se mi z Philly a řekli mi ať si sbalím kufry a přiletím. Ze svého přestupu jsem však nadšený a šťastný."
Niklas Grossman
nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist