Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 1. 2. 08 Vojtěch Polák u Stars končí, je zpět ve Varech  M. Šimeček

Vojtech Polak

Angažmá českého mladíka Vojtěcha Poláka v organizaci Stars je zřejmě u konce. Dvaadvacetiletý křídelní útočník se minimálně na půl roku připojí ke svému mateřskému týmu HC Energie Karlovy Vary, kde hokejově vyrůstal.

"Vojta se vrací z Dallasu na hostování do konce této sezóny. Navíc mu tam po sezóně končí smlouva a my se budeme maximálně snažit o to, aby ve své kariéře pokračoval v našem klubu."
tiskový mluvčí Energie Jiří Holý

Rodák z Ostrova nad Ohří do čtvrtého celku české O2 Extraligy zamířil v posledním možném dni přestupů. Jeden z hráčových zástupců Pavel Maršoun však řekl, že o něj Karlovy Vary měly zájem už někdy před Vánocemi, od té doby to pak společně s klubem řešili.

"Navíc se za ním a jeho mladším bratrem Tomášem vydala paní Poláková (ekonomka klubu). Měli jsme tedy dobré informace, komunikace byla na vysoké úrovni a nakonec jsme se tedy dohodli, že Vojta přijede už na závěr letošního extraligového ročníku. Pozitivem je skutečnost, že se jedná o našeho hráče, dobře jej známe a navíc se s nikým nemusíme domlouvat na jeho přesunu. Vojta za nás chce hrát a my věříme, že bude kvalitní posilou."
tiskový mluvčí Energie Jiří Holý

Vojtěch Polák do Karlových Varů dorazil dnes v sedm hodin večer a zítra by se měl objevit na prvním tréninku. Trenéři Energie jej pak do sestavy nasadí buď na nedělní utkání proti týmu Ústí či s tím počkají až do konce reprezentační přestávky.

Dallas Stars hbitého útočníka draftovali v 2. kole vstupního draftu roku 2003 (36. celkově). V roce 2005 pak se Stars podepsal tříletou smlouvu. No a tehdy ještě dvacetiletý Polák se v jednom z přípravných utkání před sezónou 2005/06 uvedl famózním způsobem: v zápase proti Edmontonu (6:5 pro Dallas po penaltách) dvakrát skóroval, dvakrát přihrával na gól a nakonec taky celé utkání úspěšným samostatným nájezdem rozhodl.

V sezóně samotné však pak v prvním týmu Hvězd nastoupil do pouhých tří utkání, v nichž si nepřipsal jediný bod. Většinu ročníku odehrál na farmě v Iowě (AHL), kde si v 60-ti zápasech připsal 34 bodů (12+22) a 41 trestných minut. Velmi podobné to bylo i s následující sezónou. Dva zápasy v dresu Dallasu, 0 bodů, zbytek odehraný na farmě, kde nasbíral celkem 45 bodů (17+28) v 67 soubojích.

Letos už do Dallasu nezavítal a hrál jen v Iowě, kde si z 35 odehraných utkání připsal 6 vstřelených branek a 10 asistencí.

"Vojta byl loni na farmě druhým nejproduktivnějším hráčem, ovšem letos mu trenér tolik nevěřil. To byl asi hlavní důvod, proč zvolil přesun do Varů."
Polákův zástupce Pavel Maršoun

Souvislosti

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist