21. 10. 07 Stars s přehledem porazili šampióny  M. Šimeček

Dallas – Anaheim 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Jere Lehtinen skóruje, Dallas vede 3:0
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Dallas doma hostil posledního vítěze Stanley Cupu a svým povedeným výkonem tým Ducks hladce porazil rozdílem 3:1. Stars navíc vítězství v základní hrací době posunulo na první místo v tabulce Pacifické divize.

První rána kapitána

Složení domácí sestavy doznalo výrazných změn, a to zejména v prvním a ve druhém útoku. Do branky Dallasu se po dvouzápasové pauze opět vrátil Marty Turco, jenž měl v posledních dnech blíže nespecifikované problémy s nohou.

Úvod zápasu patřil domácím. Ti na svého soupeře z Anaheimu velmi tlačili a již v 2. minutě je donutili faulovat.

Z následné přesilové hry už Stars udeřili naplno. Lehtinen v rohu kluziště vybojoval puk a přihrál ho Ribeirovi. Ten se z ostrého úhlu nepokoušel o střelu, místo toho dobře přihrál na rozjetého Brendena Morrowa. Kapitán domácích se z bezprostřední blízkosti nemýlil a poprvé v zápase tak rozvířil síť Giguereovi brány – 1:0.

O zdravotním stavu Martyho Turca nemohlo být pochyb – Ducks jej v první třetině prověřili celkem osmkrát, avšak Turco všechny střely pochytal. U pokusu McDonalda se navíc vyznamenal vynikajícím zákrokem lapačkou, čímž útočníkovi Anaheimu zmařil rychlý průnik po levém křídle.

Gólová smršť

Střelci obou týmů byli ve druhé třetině při velké chuti. Gólmany svých soupeřů prověřili celkem sedmnáctkrát, tři pokusy skončily gólově.

První branka druhého dějství padla v 8. minutě. Stars byli zrovna ve výhodě a hráli tak v šesti proti pěti. Puk se po dvou střeleckých pokusech dostal až za záda Bryzgalova, avšak neměl potřebnou rychlost, aby překonal i brankovou čáru. Celé dílo dokonal Mike Ribeiro (jenž byl právě tím šestým mužem, který šel na led za Turca). Ten jakmile osamocený kotouč spatřil, ihned jej postrčil za čáru – 2:0.

O pouhé dvě minuty později Stars svého soupeře položili na lopatky definitivně. Philippe Boucher se při tomto gólu zaskvěl geniálním nahozením puku z vlastního pásma do útočné třetiny. Puk se k překvapení brankáře Giguerea odrazil od hrazení zpět, přímo k nepokrytému Jere Lehtinenovi. Ten se ranou z první nemýlil a navýšil skóre již na 3:0.

Tato branka znamenala pro Jeana-Sebastiena Giguerea v zápase konec, v bráně jej nahradil Ilja Bryzgalov.

Ducks se do konce třetiny snažili s nelichotivým výsledkem něco udělat –podařilo se jim to až při početní převaze 5 na 3 v 19. minutě. Ranou od modré prostřelil vrstvu clonících hráčů kapitán Anaheimu Chris Pronger a drobně tak zkorigoval stav skóre na 3:1.

Vypjatý závěr

V posledním dějství soupeř Dallasu střelecky kapituloval – za celých dvacet minut dokázal vystřelit jen čtyřikrát. Bylo jasné, že boj o první místo v Pacifické divizi vyhraje tým z Texasu. Anaheim navíc věděl, že opět prodlouží svou šňůru venkovních zápasů bez výhry (5 proher včetně výsledku toho zápasu).

"Hráli jsme týmově. Byl to zřejmě náš nejpovedenější zápas této sezóny."
Mike Ribeiro

Ducks však prohru nezkousli – v samotném závěru utkání rozpoutal kapitán Chris Pronger u střídačky domácích skrumáž obou týmů, když popíchnul dallaského útočníka Niklase Hagmana. Výměna názorů skončila desetiminutovým trestem za nesportovní chování pro dva forvardy Dallasu Stevea Otta a Todda Fedoruka a beka Ducks Seana O’Donnella.

"Stále hledáme správné složení formací. Jere Lehtinen dnes odehrál dobré utkání, již v průběhu celého týdne šlo vidět, jak se stále zlepšuje."