Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 23. 2. 08 Stars přesunou svou farmu do Texasu  M. Šimeček

Hokejové naděje organizace Stars to již z farmy do prvního týmu nebudou mít tak daleko, jak tomu bylo doposud. Alespoň co se zeměpisné vzdálenosti týče. Z města Des Moines v Iowě se totiž mladé Hvězdy přestěhují přímo do texaského Cedar Parku, který od Dallasu dělí jen pár stovek kilometrů. V Iowě se však nižší liga AHL bude hrát i nadále, jen se možná změní název týmu a klubové barvy.

Úřad města Cedar Park ve středu podepsal smlouvu na výstavbu nového sportovního centra za 55 milionů dolarů. Tom Hicks, majitel hokejového klubu Dallas Stars a baseballových Texas Rangers, do projektu vloží 12 milionů dolarů a výměnou za to bude moct toto centrum se svou marketingovou společností Hicks Sports řídit. Součástí smlouvy byla také podmínka, že stavba musí být dokončena nejpozději před startem sezóny 2010/11.

Samotná hala pak bude mít přibližně 6 000 až 6 800 míst k sezení a kromě pořádání hokejových zápasů v ní také půjde organizovat koncerty, basketbalové zápasy, rodea a rodinné a výstavní akce. S jejím otevřením se počítá na rok 2009.

Na předměstí texaského hlavního města Austinu se tak farma organizace Stars přestěhuje po čtyřech letech strávených ve spolupráci s městem Des Moines, tamní tým Iowa Stars totiž existuje jen necelé tři roky. Během dvou dosud odehraných sezón se klub dostal nejdále do čtvrtfinále play-off a v obou ročnících uhájil v základní části 4. místo v tabulce Západní konference AHL.

Aktuality

Předchozí - Krys Barch na dva roky
Následující - Brad Richards Hvězdou!!!

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist