27. 12. 07 Ribeiro sa predviedol proti Montrealu v dobrom svetle  P. Čižmár

Dallas – Montreal 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Mike Ribeiro prekonáva Coreyho Price
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Toto je jediný zápas Montrealu a Dallasu v tejto sezóne, naposledy sa dva tímy stretli v januári 2006, keď Montreal zvíťazil 4:2, tentokrát sa však z výhry tešili domáci Stars.

Miettinen a Morrow skórujú

1. Tretina

Zápas Stars proti Canadiens mal zvláštnu príchuť, jednak Ribeiro hral proti svojmu bývalému tímu, a po druhé Brenden Morrow sa chcel ukázať Carbonneauovi, ktorý je jeho svokrom.

"Bol som vzrušený hrať proti Montrealu, mali sme dobrý štart a vyhrať tento zápas je skvelý pocit. Bol to dobrý výkon od každého."
Útočník Mike Ribeiro

Obránca Mark Fistric, prvý výber draftu roku 2004, debutoval práve v tomto zápase. Fistricov partner bol po väčšine času Trevor Daley, odohral cez 13. minút, nezískal ani jeden bod, ale zaznamenal dva hity.

"Fistric odohral solídny zápas, vstúpil na ľad a robil, čo bolo potrebné."
Tréner Dave Tippett

Dave Tippett zostavil forecheckujúcu formáciu Halpern, Barnes a Lundqvist, ktorá hrala taktiež solídne.

Už v úrvej tretine Mike Ribeiro vytvoril dve gólové situácie, ktoré jeho spoluhráči využili. Prvá prišla v 8. minúte, hneď po vypršaní presilovej hry. Poslal na Miettinena krížnu prihrávku, ten sa dostal až za ľavý kruh a prehodil brankára Careyho Pricea, Stars tak viedli 1:0.

V 12. minúte sa opäť dostala k slovu Ribeirova formácia, Ribeiro obdržal krížny pas od Miettinena, následne poslal prihrávku pred gólmana Canadiens, kde stál pripravený Brenden Morrow a tento puk len doťukol za bránkovú čiaru hrotom hokejky. 2:0

Neskôr v prvej tretine mohli obránci Zubov a Niskanen zvýšiť skóre, ale Price predviedol pár dobrých zákrokov. Presilová hra Canadiens, najlepšia v NHL, vyšla v Dallase v prvej tretine naprázdno.

Stars prestrieľali súpera 12-8, no z troch poskytnutých presiloviek nevyužili ani jednu.

V tomto zápase, ako pripustil Dave Tippett, Stars zostavili najmladšiu zostavu za posledných 15 rokov, s troma mladíkmi v obrane.

Gólmani stopercentní

2. Tretina

V druhej tretine nepadli žiadne góly, taktiež aj počet striel na bránu bol menší ako zvyčajne, 5-4 pre Stars, Montreal mal k dispozícii tri presilové hry, no nevyužil ani jednu, aj to poukazuje na vynikajúcu hru v oslabení Dallasu Stars.

V druhej tretine mohli obránci Zubov a Niskanen zvýšiť skóre, ale Price predviedol pár dobrých zákrokov. Presilová hra Canadiens, najlepšia v NHL, vyšla v Dallase naprázdno.

Ribeiro skóruje, Markov upravuje skóre

3. Tretina

V poslednej tretine stratili hráči súpera dva puky a to ich prišlo draho. Hneď v druhej minúte Ribeiro vystihol Hamrlíkovu zamýšľanú prihrávku v obrannom pásme Montrealu, s pukom sa následne rútil sám na hosťujúceho gólmana a strelou do hornej časti bránky zvýšil už na 3:0.

O dve minúty nastala podobná situácia, Halpern získal puk v strednom pásme, okamžite ho posunul Barnesovi, ten vtrhol do útočného pásma a z pravého kruhu prestrelil Pricea presnou delovkou. 4:0

Marty Turco prišiel o svoj ďalší shutout, keď v 14. minúte Markov finišoval akciu dvoch na jedného, po nahrávke Kostitsyna. 4:1

Marty Turco predviedol 17 zákrokov, Stars tak vyhrali šesť z posledných siedmich zápasov a pred vianočnou prestávku sa usadili na prvom mieste v divízii a na druhom v západnej konferencii, s pomerne veľkou medzerou za Detroitom.

"Cítime sa dobre, bol to však ťažký mesiac, odohrali sme veľa zápasov s dobrým nasadením. Za dva dni si oddýchneme a potom späť do práce. Ostatní budú na nás pripravení a my musíme byť pripravení na nich."