30. 10. 07 První třetina na LA nestačila  R. Štolpa

Los Angeles – Dallas 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Jason LaBarbera inkasuje gól z hole Jere Lehtinena
(Autor – AP Photo/Mark J. Terrill)

V loňské sezóně získal Dallas z osmi vzájemných zápasů s Los Angeles plný počet, tedy šestnáct bodů. V té letošní se to již Hvězdám nepodaří, ve čtvrtečním zápase totiž prohráli v Los Angeles 1:2.

Lehtinen dostává Stars do vedení

Zápas začal Dallas velmi dobře, svého soupeře v úvodní části hry přehrál i přestřílel. Do vedení šel Dallas díky gólu první ofenzivní formace, která se prosadila v 17. minutě. Jere Lehtinena našel přihrávkou zpoza branky Brenden Morrow a zkušený Fin nabídku proměnil v gól.

Stars byli po všech směrech lepší a mohlo se zdát, že je o vítězi rozhodnuto. Po změně stran ale mělo být vše jinak.

Obrat v utkání

Už v první třetině přestáli domácí vyloučení Višňovského, na počátku druhé třetiny vyloučení Modrého, aby pak sami udeřili. Přesně v čase 10:00 dorazil za Turcova záda puk Brian Willsie po střele Mika Cammalleriho.

"Stále jsme pracovali jako tým. Naši hráči určení na oslabení předvedli skvělou práci, dobře jsme hráli s kotoučem, a hráli jsme důrazně okolo brankoviště. V úvodu sezóny se nám nic z tohoto nedařilo, ale zápas od zápasu je to lepší."
Jason Labarbera, gólman Kings

Dallasu se druhá třetina nepovedla tak jak ta první, domácí vyslali na Turca v celku 19 střeleckých pokusů ale Marty přesto pustil za svá záda puk jen v jednom případě.

"Zápas jsme začali tak jak jsme chtěli, ale z nějakého důvodu jsme ve druhé části začali chybovat. Je to skličující, zvlášť když normálně takové chyby neděláte."
Marty Turco

Turco Dallas ve druhé třetině podržel, za zmínku stojí zejména zákrok po střele Patricka O'Sullivana.

Frolov rozhoduje

Vítězný gól zaznamenali domácí hráči hned ve druhé minutě třetí části. V předbrankovém prostoru měl dostatek místa Alex Frolov a dotlačil kotouč do sítě.

Dallas měl následně dvě výhody přesilových her, ale v celém utkání nedokázal využít ani jedinou ze čtyř přesilovek.

"Dnes jsme měli dobrý start do zápasu a spoustu věcí jsme dělali správně. Pak ale přišlo několik nepovedených situací a otěže zápasu převzali domácí. Měli několik příležitostí ke skórování, ale nevyužili jsme je."