6. 11. 07 Phoenix vysoko rozdrvil Dallas  P. Čižmár

Dallas – Phoenix 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Mikael Tellqvist vychytal v Dallasu čisté konto
(Autor – AP Photo/LM Otero)

Druhé vzájomné stretnutie medzi týmito dvoma tímami neprinieslo pre Stars nič dobrého, aj napriek útočnej snahe hráčov Dallasu získať nejaké body z tohoto zápasu, Phoenix vyhral vysoko 0:5.

Hostia vo vedení

V poslednom zápase sa Marty Turco nepredviedol a tak dostal šancu práve Mike Smith, no obdržal dva góly z deviatich striel a tréner Dave Tippett ho povolal predčasne na striedačku. Na Smithovi, ktorý nebol nadšený z tohoto rozhodnutia, bola frustrácia badateľná.

Stars vložili do tohto zápasu toľko síl, koľko len mali a v prvých dvanástich minútach Tellqvista riadne potrápili, no prišiel nečakaný obrat a domácim to na chvíľu zobralo vietor z plachiet.

Daniel Carcillo predbehol Daleyho aj Zubova pri naháňačke puku v obrannnom pásme Stars, získal puk ako prvý a nasledovali okolnosti vedúce k prvému gólu Coyotes v 13. minúte. Carcillo posunul puk svojim spoluhráčom a tí už vedeli udržať útočné pásmo, a keď napokon ani Zubov nedokázal vyhodiť puk, zmocnil sa ho opäť Carcillo, nastrelil Smitha, následne sa k dorážke dostal Niko Kapanen a bolo 0:1.

Ani nie o dve minúty zlyhala Ribeirova formácia s obráncami Robidasom a Norstromom, ktorí sa nedostali k puku vo svojom obrannom pásme, a nikým nestrážený Nick Boynton vystrelil na Smitha, puk dorazil Carcillo a hostia viedlo o dva góly. 0:2

Nasledoval timeout a Smitha vystriedal v bránke Marty Turco, aj keď treba povedať, že obrancovia v tomto zápase úplne zaspali a neklape to tak, ako v minulej sezóne.

Doan skóruje

Hráči Stars sa rozhodli s týmto výsledkom niečo urobiť a plnou silou sa vrhli na brankára Tellqvista, vyslali naňho celkom 18 striel a ďalších deväť šlo mimo, no nakoniec zostalo pri pokusoch. Nikým nestrážený Shane Doan vykročil z trestnej lavice, dostal puk od Morrisa a sám zoči voči Turcovi zvýšil na 0:3.

Síce Coyotes vystrelili na bránu len štyrikrát, úplne to však stačilo na nepozornú hru zo strany domácich, brankársky tandem tiež neukázal to najlepšie, čo dokáže a tak mali hostia po 40. minútach výsledkovo značne navrch.

Pokus o zvrat nevyšiel

Zápas sa prakticky skončil v 34. sekunde tretej tretiny, keď Martin Hanzal po nahrávke Doana z ľavého kruhu prestrelil Marty Turca. 0:4

Aj keď sa hráči Dallasu naďalej snažili, Tellqvist bol neprekonateľný, alebo snáď útočníci tak nepresní, výsledkom celého snaženia bol gól z hokejky Radima Vrbaty v 12. minúte a to dokonca v oslabení, keď opäť po Doanovej prihrávke z pravého kruhu úprestrelil všetko, čo stálo v ceste. 0:5

V poslednej tretine prestrieľali hostia domácich 10-6, nevyužili dve presilovky, zato jedno oslabenie, v ktorom skórovali.

Skóre možno neodzrkadľuje masívnu prevahu Phoenixu, no odzrkadľuje veľmi zlú defenzívnu prácu, zvlášť vo vlastnom obrannom pásme, zlé pokrytie puku a spoluprácu obranných dvojíc, ktoré momentálne škrípu. Brankári taktiež neodvádzajú stopercentnú prácu, čo je pre úspech takého mužstva, akým je Dallas absolútne nevyhnutné. Káder Stars je takmer totožný s tým minuloročným, a tak sú tieto problémy možno len psychického rázu, každopádne uvidí sa v ďalšom zápase, v ktorom Stars nastúpia proti úradujúcemu šampiónovi z Anaheimu.

"Z troch zápasoch sme doma všetky prehrali, nižšie sa snáď klesnúť nedá. Toto bol najhorší hokej za veľmi dlhý čas, na ktorý si pamätám."