3. 11. 07 Obrat zařídil Jason Williams  R. Štolpa

Dallas – Chicago 4:5 (1:1, 0:2, 3:2)

Jason Williams střílí rozhodující gól
(Autor – AP Photo/LM Otero)

Ve středečním zápase se na ledě Stars představilo Chicago. Dallas podruhé v sezóně neudržel proti Blackhawks jednobrankový náskok a podruhé v sezóně zápas s tímto soupeřem prohrál. Tentokrát to ale nebylo ani za bod.

Ribeiro skóruje, Toews srovnává

Dallas dostal do vedení centr první formace Mike Ribeiro, když z nemožného úhlu poslal puk po Boucherově střele na gólmana hostí Chabibulina, jenž si kotouč sám srazil do sítě – 1:0.

Z vedení se Dallas neradoval dlouho. Jen o tři minuty později skóroval Jonathan Toews. Hosté se na delší dobu usadili v pásmu Stars a vtipnou kombinací plnou pohybu udrželi puk na holi. Ve finální fázi pak našel Tuomo Ruutu před brankou nekrytého Toewse a ten vyrovnal – 1:1.

Chicago otáčí

I ve druhé třetině pokračovali Stars v nemastném výkonu, ba co víc, ještě jej umocnili. V 11. minutě druhé třetiny seděl na trestné lavici Mike Modano a hosté přesilovou hru využili. Nejprve sice nastřelil z bezprostřední blízkosti Williams Turca do masky, o chvíli později ale přisunul Lang kotouč na modrou na Wisniewskiho a ten poslal přes skrumáž těl puk do sítě – 1:2.

O dvě minuty později hosté z Chicaga svoje vedení pojistili, když Ruutuovu střelu tečoval v předbrankovém prostoru nováček Patrik Kane – 1:3. trenér Stars Dave Tippett reagoval na nepříznivý stav změnou v brance, když Turca nahradil Mike Smith.

Jason Williams opět rozhoduje

Závěrečnou část načali Stars aktivně. Hned na začátku dohrávali přesilovou hru ze druhé třetiny a deset vteřin po jejím uplynutí snížil opakovanou střelou z mezikruží Philippe Boucher.

V 6. minutě seděl na trestné lavici Boucher a hosté udělali chybu na modré čáře. Zubov ji vystihl, uháněl s pukem do útočného pásma a jeho střelu sklepl Niklas Hagman do sítě – vyrovnáno 3:3.

V polovině třetí třetiny už vedl Dallas. Ve dvojnásobné početní výhodě se k puku mezi kruhy dostal Sergej Zubov, chytře si počkal a pak skóroval – 4:3.

Dallas ve vedení nevydržel dlouho. Jen dvě minuty po Zubovově gólu vyrovnal po krásné Langově příhře napříč celým pásmem Jason Williams. Aby to nebylo málo, i ve druhém vzájemném zápase rozhodl o vítězi právě Jason Williams a tentokrát to bylo ještě před uplynutím normální hrací doby. Od Wisniewskiho dostal kotouč do jízdy, vnikl s ním do pásma. Obránci před ním ustupovali tak dlouho, až na hranici kruhu Williams vystřelil ke vzdálenější tyči a puk skončil v brance.

"Je to velké zklamání. Tvrdě jsme pracovali abychom se dostali zpět do zápasu a pak si necháme dát dva góly. Z minulého zápasu jsme se měli poučit, ale nestalo se."