Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 19. 9. 07 Nové dresy Dallas Stars  M. Šimeček

14. září 2007 představili Dallas Stars novou verzi svých dresů. Změny se týkají úprav jejich fyzických vlastností i designového zpracování.

Trevor Daley v novém dresu Stars

V nadcházející sezóně 2007/2008 budou všechny kluby NHL používat nové revoluční dresy firmy Reebok, jež mají hráčům dopomoci k lepším výkonům a zajistit jim větší bezpečí a ochranu, než jakou měli doposud. Tyto nové modely jsou o 14 % lehčí než staré a navíc zadržují o 76 % méně vody. Jsou také více upnutější, čímž se hráčům ztíží držení a hákování soupeře. Výhodou nového střihu jsou také lepší aerodynamické vlastnosti.

"Nikdo se nemusí bát, že by nyní hráči vypadali jako krasobruslaři. Pořád bude na první pohled poznat, že jsou to hokejisté."
Brian Jennings, viceprezident NHL pro spotřební zboží a marketing

Výzkum tohoto nového systému, který Reebok označil názvem EDGE Uniform System, trval přes dva roky. Uvedení těchto nových dresů předcházela např. zkouška na All-Star Game 2007.

"Jsem v nich rychlejší, je to fajn. Jsou prostě lehčí. Dřív jsem si na konci třetí třetiny připadal, že mám na zádech pět kilo navíc."
Vincent Lecavalier

Všech 30 týmů NHL při této příležitosti také upravilo design svých dresů. Stars přišli s velkým počtem novinek.

Sergej Zubov v novém dresu Stars

Největší změnou prošly dresy domácí. Zelenou barvu kompletně nahradila černá, používaná v letech 1993-1999. Logo týmu na hrudi bylo nahrazeno nápisem "DALLAS", pod nímž je nově zobrazeno číslo hráče. Logo vyňaté z přední části dresu je nyní umístěno na obou ramenech.

Marty Turco v novém dresu Stars

"Jsme ze vzhledu našich nových dresů nadšeni. Chtěli jsme čistý design, který by byl zároveň více tradiční. Černá barva na domácích dresech je super a působí neústupně, což vystihuje týmový charakter. Naši fanoušci navíc černé dresy stále milují, pamatují si je z prvních šesti let působení Stars zde v Dallasu."
Jim Lites, prezident Stars

Dresy pro venkovní zápasy se v takové míře jako ty domácí nezměnily. Logo Stars na hrudi u nich zůstalo, avšak podobně jako u domácích dresů má i tato verze v přední části – přesněji na prsou – zobrazeno číslo hráče. Zrušen byl jen hvězdicový lem, jenž celý dres objímal, což nyní více nechává vyniknout bílé barvě.

Jeff Halpern v novém dresu Stars

"Na světlých dresech je skvělé to, že svým vzhledem i nadále pokračují ve více než čtrnáctileté tradici klubu."
Jim Lites, prezident Stars
"Podle mě vypadají naše nové dresy úžasně. Líbí se mi, že jsme se vrátili k černé barvě. Nové dresy jsou pohodlné a to, že budou po dvou třetinách zápasů stále suché a lehké, je taky velice příjemné."
Brenden Morrow, kapitán Stars
nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist