25. 12. 07 Mike Ribeiro skóruje, Stars opět vítězí  R. Štolpa

Calgary – Dallas 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1, 0:1)

Mike Ribeiro rozhodl prodloužení svým druhým gólem v zápase
(Autor – AP Photo/The Canadian Press/Larry MacDougal)

Když se střetne Dallas s Calgary, vždy je jejich vzájemný zápas příslibem tvrdého hokeje, plného agresivity a nasazení. Navíc jsou tyto zápasy velmi vyrovnané a často se rozhoduje až v prodloužení. V letošní sezóně se oba týmy už jednou střetly, když se v Dallasu radovali z výhry v prodloužení hráči Calgary. Tentokrát tomu bylo přesně naopak.

Ribeiro posílá Dallas do vedení

Hráči Stars nic nedbali toho, že mají v nohách náročný zápas s Vancouverem z předešlého dne a od prvních minut začali velmi svižně. Již v prvním střídání se lehce do pásma dostala první formace, ale Phaneuf ukázal Ribeirovi, že dnes se nebude hrát v rukavičkách a přišpendlil jej na mantinel.

Přesto nechali ve 3. minutě domácí hráči Ribeirovi až příliš prostoru ve vlastním pásmu. Ten v klidu předal puk Miettinenovi, jenž ho poslal za bránu Morrowowi. Než ke kapitánovi Stars přijel bránící hráč, Morrow zvolil vtipnou zadovku na první tyč. Úplně volný Ribeiro si naznačením střely položil Kiprusoffa na zem, stáhl si puk na backhand a trpělivě s ním vyjel do boku, aby do poloprázdné branky zavěsil. Zadáci Flames mu nechali příliš mnoho volného prostoru – 0:1.

Dallas hrál první třetinu opravdu dobře, domácí se díky tomu dostali k pouhým třem střelám na branku. Všechny tři pokusy ale zlikvidoval Mike Smith.

"Mike je vysoké postavy, i na tréninku je mu velmi těžké dát gól. Trochu mi připomíná Roberta Luonga, jsou zhruba stejně velcí a chytají i podobným stylem."
centr Stars Mike Ribeiro

Druhá část pro Calgary

Druhá třetina byla zcela odlišná. Domácí se chopili iniciativy a dvěma brankami otočili vývoj zápasu.

V 5. minutě nechali zadáci Norström a Daley před v předbrankovém prostoru až příliš neobsazené útočníky Boyda s Tanguayem a druhý jmenovaný dostal puk po Regehrově střele do sítě – 1:1. Ve skrumáži navíc Dustin Boyd přisedl Norströmovi koleno a obránce Dallasu musel z utkání odstoupit.

Druhý gól v síti Dallasu přišel na řadu v 17. minutě. Matthew Lombardi vnikl do pásma Stars s kotoučem na holi doslova jako blesk, prohnal se kolem Daleyho a nad Smithovou lapačkou našel dostatek místa pro vstřelení branky – 2:1. Smithova lapačka sklapla naprázdno.

Hagman srovnává

Dallasu se podařilo opět srovnat skóre zápasu v 5. minutě. Loui Eriksson našel před brankou úplně volného Niklase Hagmana a bylo to 2:2.

"V minulých zápasech jsem měl několik skvělých šancí, ale nechtělo mi to tam padnout. Tentokrát jsem dostal takovou přihrávku, kterou nešlo neproměnit. Z těch šesti zápasů bez vstřeleného gólu jsem ale nervózní nebyl. Stále jsem se dostával do šancí a tak jsem věděl, že můj čas přijde."
útočník Stars Niklas Hagman

Přestože domácí zaměstnali hostujícího gólmana jedenácti střeleckými pokusy, nepodařilo se jim do konce normální hrací doby vstřelit rozhodující gól. Nepomohla jim ani přesilová hra, která následovala po Miettinenově vyloučení v 19. minutě. Calgary zavřelo Dallas před jeho brankou, ale Stars s vypětím všech sil cenou remízu uhájili.

"Trochu nám utekl začátek. Pak jsme si sice připravili spoustu dobrých příležitostí, nedokázali jsme je ale proměnit."
útočník Flames Matthew Lombardi

V prodloužení dohrávali domácí přesilovku. Po jejím uplynutí se Stars usadili v jejich pásmu. Ribeiro vyhrál vhazování, Sergej Zubov vystřelil puk od modré čáry a Mike Ribeiro jej zády k brance tečoval přímo ukázkově – 2:3.

Na čtyřzápasovém výletě po soupeřových kluzištích tak Stars získali šest bodů za jedno vítězství v normální hrací době v San Jose, jedno vítězství v prodloužení v Calgary a jedno vítězství na samostatné nájezdy v Edmontonu.

"Hrajeme v poslední době velmi dobře. Hodně si věříme, každý si plní své úkoly a naše speciální týmy fungují, jak mají."