Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 8. 11. 07 Mike Modano zlomil rekord nejproduktivnějšího hráče USA  M. Šimeček

Mike Modano

Persona dallaského hokeje, sedmatřicetiletý centr Mike Modano ve čtvrtečním utkání v San Jose konečně překonal čtyři roky starý bodový rekord amerického zadáka Phila Housleyho. Se svými 1 233 body je tak v současnosti nejproduktivnějším Američanem v historii.

Modano po rekordu sahal již na konci minulé sezóny. V té mu k jeho překonání po odehrání posledního zápasu základní části scházelo nasbírat jen pouhých 7 bodů.

Před startem letošního ročníku se tak od rodáka z Livonie horečně očekávalo, že starý rekord, činící 1 232 bodů, brzy překoná. Jenže Modano se trápil. Body nepřicházely a jeho forma byla s tou někdejší naprosto nesrovnatelná. Trenér klubu Dave Tippett jej po deseti odehraných utkáních dokonce přeřadil do čtvrté formace, aby se vzpamatoval.

Změna Modanovi v prvních dvou zápasech pomohla – nasbíral v nich tři body. Jenže pak, když mu už scházel jediný bod do dorovnání Housleyho rekordu, se opět zasekl.

8. října se hokejoví fanoušci konečně dočkali, a to v duelu mezi Dallasem a San Jose. Modano v tomto zápase pomohl svému týmu dvěmi brankami k vítězství 3:1 a nesmazatelně se tak zapsal do celé historie amerického hokeje jako nejproduktivnější hráč.

"Spadl mi kámen ze srdce, je to obrovská úleva. Konečně se můžu zhluboka nadechnout a užít si to."
Mike Modano

Aktuality

Předchozí - Nové dresy Dallas Stars
Následující - Začalo hlasování do All-Star Game 2008

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist