22. 1. 08 Hvězdy už zase vedou Pacifickou divizi  R. Štolpa

Dallas – Anaheim 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)

Niklas Hagman střílí gól ve vlastním oslabení
(Autor – AP Photo/Tim Sharp)

Přesně po pěti dnech se opět potkali divizní rivalové Anaheim a Dallas. Zápas byl opět plný nasazení, bojovnosti i skvělých hokejových momentů. V minulém utkání zvítězil na svém ledě Anaheim a jelikož se tentokrát hrálo v Texasu, byl na řadě Dallas.

Robidas otevírá skóre

1. Třetina

Anaheim ale začal podobně jako v minulém vzájemném zápase. Od úvodního buly hosté velmi dobře bruslili, hráli s obrovským nasazením. Mantinely v AAC doslova duněly. A protože domácí Hvězdy nezůstávaly v ničem pozadu, byl k vidění skvělý hokej.

"Ducks hrají velmi fyzický hokej, je to jejich styl. My jsme jim to ale dnes dokázali vrátit i s úroky."
Kapitán Dallasu Brenden Morrow

Už v 5. minutě se na ledě strhla první šarvátka, do které se zapojil O´Donnel, Carter, Morrow, ale také vytříbený technik Ribeiro. Ten dostal 2 minuty navíc a první oslabení bylo na světě, Ducks ho nevyužili. Getzlafovi totiž jeho šanci Turco zmařil.

Vedení se ujali domácí, při přesilové hře. V 9. minutě byl vyloučen Todd Bertuzzi na 2+2 minuty, když ho chvíli před tím k faulu vyprovokoval Steve Ott a hned tu první přesilovku Hvězdy proměnily. Robidas nastřelil na červené čáře puk do útočného pásma podél pravého mantinelu. U kotouče byl první Rob Niedermayer, jenže Hagman s Erikssonem jej dostali pod tlak a Niedermayer poslal puk naslepo doprostřed útočného pásma. Tam si zrovna najížděl Stephane Robidas, puk si poposunul a nechytatelnou bombou překonal Giguera. Byla to jeho druhá branka v letošní sezóně, tu první vstřelil před 72 dny do sítě Phoenixu (8.11.)

"Naposledy v Anaheimu jsme se zrovna nepředvedli. Dnes jsme chtěli odehrát úplně jiný zápas a myslím že se nám to povedlo. Anaheimu se teď hodně daří a je příjemné porazit tak silný tým."
Obránce Dallasu Stephane Robidas

V polovině 16. minuty byl vyloučen kapitán Dallasu Breneden Morrow. Stars se v oslabení ubránili a po uplynutí trestu dostal Morrow dlouhý pas od Modana a uháněl sám na gólmana. Morrow se ale zachoval jako pravý dřevák, nic nenaznačil a puk poslal přímo doprostřed branky, Giguere měl s jeho střelou jen lehkou práci.

Druhá část bez gólů

I ve druhé třetině předváděl Dallas jeden ze svých nejlepších letošních výkonů, ne li ten vůbec nejlepší. Přesto se diváci gólu v síti Kačerů nedočkali.

Také na důrazu hráči neubrali ani trošičku, Robidas pocítil tvrdost Travise Moena a jen s velkými obtížemi a bolestivou grimasou se zvedal z ledu.

V polovině druhé části opustil led Mark Fistric, když ho zasáhla střela Chrise Prongera, do hry se Fistric vrátil ve třetí třetině.

Divoká přestřelka

V závěrečné části už nebyla dominance Dallasu taková jako v prvních dvou, ba naopak, taktovky chopil Anaheim. Dallas ale dokázal nabídnuté šance dokonale využít.

Ve 4. minutě zazmatkovali hosté při střídání, Matt Niskanen se protlačil do útočného pásma, poslal puk Ribeirovi, jenž v pravou chvíli našel na středu najíždějícího Morrowa. Brenden si přikopnul puk bruslí a tísněn jej druhou bruslí poslal do branky. Situaci musel přezkoumat videorozhodčí, jenž neshledal na způsobu dosažení branky žádné závady – 2:0.

Na konci 7. minuty nedovoleně atakoval hostujícího gólmana Jeff Halpern a sudí poslali Dallas do čtyř. V oslabení ale ujel do brejku Stu Barnes. Po pravém křídle najel s pukem na holi až do útočného pásma a křižnou přihrávkou našel před brankou úplně volného Hagmana, který v pohodě přesprintoval krasobruslaře Niedermayera – 3:0. Sluší se podotknout, že Barnesova přihrávka byla z kategorie lahůdkových, měla přesný směr, přesnou razanci i načasování.

Jenže přesilovka Ducks pokračovala a že to s pukem umí i Mathieu Schneider, ukázal o necelou minutku později. Na modré čáře řádně napřáhl a poslal puk téměř do vinglu. Turcovi clonil ve výhledu Modano a tak Marty natáhl lapačku pouze symbolicky, kotouč už byl dávno v brance – 3:1.

Odpověď Dallasu ale přišla už o 13 vteřin později. Po buly ve středu hřiště se puk dostal až za Giguerovu branku. První formace skvělým napadáním nejenže nedovolila hostím puk ze třetiny dostat, ale navíc jej získala pod svou kontrolu. Zpoza branky ho nahrál Morrowovi Ribeiro a Morrow překvapil nejen beky Anaheimu, ale i Giguera – 4:1.

"V oslabení jsme dnes hráli velmi dobře a Brendenův gól na 4:1 utkání rozhodl."
Trenér Dallasu Dave Tippett

Fakt, že se ve třetí třetině roztrhl s góly pytel, potvrdila 14. minuta. Za Turcovou brankou prohrál Robidas souboj s Perrym, nabil před branku najíždějícímu Getzlafovi, u kterého byl zase pozdě Barnes. Sestava Stars byla na ledě příliš dlouho a hosté to dokázali potrestat – 4:2.

Přestože prohrával Anaheim o dva góly, pokusil se v 18. minutě o hru bez brankáře, která se ale Ducks vymstila a Niklas Hagman poslal puk do opuštěné branky – 5:2.

Stars vyhráli třetí zápas v řadě a vrátili se do čela Pacifické divize o jeden bod před Anaheim.