Believe

26. 4. 08 Brenden Morrow rozhodol v predĺžení, Stars zvíťazili  P. Čižmár

San Jose – Dallas 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0, 0:1)

Stav série 0:1

Nejzářivější Hvězda utkání Brenden Morrow euforicky slaví právě vstřelenou rozhodující branku v prodloužení
Nejzářivější Hvězda utkání Brenden Morrow euforicky slaví právě vstřelenou rozhodující branku z prodloužení
(Autor – AP Photo/Paul Sakuma)

Dallas narazil v druhom kole opäť na rivala z Pacifickej divízie, San Jose a tak znovu začína zápasmi na ľade súpera. V HP Pavilion však Stars dokážu hrať bez väčších problémov, veď tam vyhrali posledných 7 zápasov. V prvom vzájomnom zápasme sa tradícia neporušila a Stars vyhrali v predĺžení 2:3.

Marty Turco drží Stars

1. Tretina

San Jose je podobný tím ako Anaheim, má veľkých hráčov, radi hrajú do tela, no oproti nim sa nenechávajú zbytočne vylučovať, majú trpezlivejší prejav. Koľkokrát sme zažili, že Ducks namiesto toho, aby sa pokúsili o vyrovnanie stavu, to psychicky nezvládli, začali faulovať a to hralo do karát Dallasu, no u tohoto súpera niečo také nehrozí, aspoň zatiaľ.

Domáci začali hrať aktívne, akoby ani nemali v nohách náročný sedemzápasový maratón s Calgary a dokázali si už spočiatku vytvoriť nielen obrovský tlak, ale aj gólové šance. Hneď v úvode mal Michalek stopercentnú šancu, keď po prihrávke od Thorntona mal pred sebou odkrytú bránu, no trafil len žrď.

Turco musel zachraňovať už o minútu na to, pred bránou bol totiž až príliš aktívny Torrey Mitchell a nechýbalo veľa a Sharks by sa ujali vedenia, Marty však stihol zakryť puk vyrážačkou a žiadna oslava zo streleného gólu sa nekonala.

Stars prvýkrát vystrelili na Nabokova až v 17. minúte, čo tiež svedčí o tlaku a aktivite Sharks.

Dve minúty pred koncom tretiny opäť robilo San Jose zmätok pred Turcom, Setoguchi vystrelil z pravého kruhu, odrazený puk sa dostal k Roenickovi a ten okamžite smeroval k vzdialenejšej tyči, chcel dotlačiť puk za bránu, no Turco tam včas položil betón a udržal Stars v hre.

Poslednú minútu odohrali Sharks v presilovej hre, a aj keď mali viacero šancí, Turca nedokázali prekonať.

Sharks prestrieľali Stars 10-2, oba tímy mali k dispozícii dve presilové hry. Marty Turco opäť svoj tím podržal, naproti tomu Nabokov musel riešiť len jednu vážnejšiu situáciu, no zápas sa hrá na góly a stav bol zatiaľ nerozhodný.

Ribeiro asistuje

2. Tretina

V piatej minúte sa San Jose ujalo vedenia po taktickej chybe mladého Niskanena. Niskanen totiž držal puk na svojej hokejke vo vlastnom pásme a chcel rozohrať, lenže rozohral zle. Namiesto toho, aby puk vyhodil od ľavého mantinela do stredného pásma, rozhodol sa, že prihrá Modanovi v strede klziska kde boli ďalší hráči Sharks, niet divu, že tento puk zachytil Campbell, následne Thornton nahral bližšie stojacemu Michalekovi, ten vystrelil, Marty chcel zakryť puk lapačkou, no ten sa mu nejak vyšmykol a pomaličky sa dokotúľal za bránkovú čiaru, 1:0.

V siedmej minúte mali Stars výhodu presilovej hry, v takzvanom rozostavení slnečník Ribeiro pohybujúci sa pri ľavom mantineli nahral Modanovi na modrú, ten vystrelil náprahom a prekonal Nabokova. Dobrú prácu odviedol Morrow, ktorý celý čas clonil pred gólmanov, a to je polovica úspechu, 1:1.

V polovici druhej tretiny rozpútala Ribeirova formácia v útočnom pásme doslova peklo, ktoré sa napokon skončilo gólom. Stars držali pomerne dlhú dobu puk v útočnom pásme, keď nakoniec Morrow od pravého mantinela poslal puk za bránu Ribeirovi, ten otočkou sa dostal k pravej tyči Nabokovovej brány, poslal puk krížom na opačnú tyč, kde prikorčuľoval Morrow a zvýšil stav na 1:2

Tento stav ostal až do konca tretiny, Turco nehodlal pustiť ďalší gól, najprv vychytal Pavelskeho a pri Marleauovom pokuse mu pomohla tyčka.

Sharks prestrieľali Stars 9-8, mali v druhej tretine len jednu presilovku, ktorá sa však preniesla do tretej tretiny, Stars odohrali dve presilovky.

Cheechoo vyrovnáva

3. Tretina

Sharks sa nechceli len tak vzdať a pokračovali v tom, čo začali. No práve Stars mali šancu zvýšiť náskok, keď Miettinen zachytil puk vo vlastnom pásme a dostal sa spolu s Hagmanom do brejku dvoch na jedného, Miettinen sa rozhodol vystreliť no Nabokov ho vychytal.

Žralokom sa podarilo vyťažiť zo svojho tlaku nakoniec vyrovnávajúci gól tri minúty pred koncom, Matt Carle z pravej strany vypálil puk na bránu, a Cheechoo ho dorazil v tom zmätku pred Turcom do brány, 2:2.

San Jose prestrieľalo Dallas 8-5, mali k dispozícii dve presilové hry, Dallas jednu.

Predĺženie

V piatej minúte predviedla Ribeirova formácia nádhernú akciu, ktorá skončila víťazným gólom. Mike Ribeiro z pravej strany poslal krížnu prihrávku na Robidasa, ten sa zbytočne neuponáhľal a aj keď mal možnosť vystreliť a to z celkom dobrej pozície, šiel za bránu, vyhodil puk na modrú kde stál Norstrom, ktorý okamžite prihral Morrowovi stojacemu v ľavom kruhu a ten z prvej vystrelil a dal tak dôležitý víťazný gól na 2:3.

Neprestáva ma udivovať, aký má Robidas prínos pre toto mužstvo. Pri tom poslednom góle mal šancu vystreliť, no on sa rozhodol inak a toto Nabokova úplne rozhádzalo, ten totiž nebol ani zďaleka pripravený na Morrowovu strelu.

Aj napriek výhre ostal výkon Stars trochu za očakávaním, rozhodne nehrali taký hokej ako v prvom kole a ak budú chcieť uspieť aj v tomto, budú musieť predviesť oveľa lepší výkon v ďalších zápasoch, pretože San Jose tak určite vykoná. Dnes vyťažili Stars z minima maximum a aj to sa počíta.

"Keď začínate sériu vonku, chcete si jeden zápas ukradnúť pre seba. Boli sme nenásytní proti Anaheimu a chceme byť nenásytní aj teraz. Chceme hrať disciplinovane a to sa nám dnes aj podarilo. Takto pravdepodobne sa táto séria bude uberať."