24. 3. 08 Bertuzzi zařídil další prohru Stars  R. Štolpa

Dallas – Anaheim 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Todd Bertuzzi právě rozhodl
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Ani v divizním souboji s Anaheimem se Dallasu nepodařilo zvítězit a připsal si již šestou porážku z posledních sedmi zápasů.

Morrow skóruje v oslabení

Souboje s Anaheimem jsou v této sezóně zárukou kvalitního hokeje a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Jako už tradičně změřili své síly v bitkařském souboji Krys Barch a Brad May a předvedli opět velmi pěkný souboj. Dallas měl v první třetině mírnou převahu a dokázal ji zúročit ve vedoucí branku.

Paradoxně ve vlastním oslabení se dostal k puku za vlastní brankou Marty Turco, podél mantinelu jej poslal směrem ven z obranného pásma. Na modré čáře se kotouč snažil zastavit obránce Schneider, ale puk se neočekávaně odrazil k ujíždějícímu Brendenu Morrowovi, který v samostatném úniku nedal Giguerovi šanci. Puk mu poslal mezi nohy – 1:0.

Niedermayer srovnává

Ve druhé třetině dokázali hosté srovnat. V přesilové hře, při Norströmově vyloučení vyhráli buly v útočném pásmu. Z pravého kruhu pálil Scott Niedermayer a před brankou bezchybně clonil Todd Bertuzzi. Marty Turco neviděl zhola nic a jeho betony tudíž sklaply pozdě – srovnáno 1:1.

Bertuzzi rozhoduje

V minulých vzájemných zápasech s Anaheimem se Dallasu dařilo využívat přesilové hry a díky těmto přesilovkovým gólům dokázal Anaheim porážet. V tomto zápase to ale bylo přímo naopak. Druhý a zároveň rozhodující gól Ducks padl tak jako ten první v početní výhodě. Necelé půl minuty před koncem normální hrací doby se z nulového úhlu prosadil Todd Bertuzzi. Jeho backhandový pokus si jinak skvěle chytající Marty Turco sám srazil za brankovou čáru.

"Momentálně nacházíme různé způsoby jak zápas prohrát a ne jej vyhrát. Dnes jsme předvedli několik velmi dobrých momentů, ale nedokázali jsme je proměnit v branky a to ani v přesilovkách."