15. 11. 06 Sumár zápasov II  P. Čižmár

Stars pokračujú v skvelom vstupe do sezóny, keď z posledných 16 zápasov dvanásťkrát vyhrali. Spolu s Anaheimom a San Jose útočia na predné priečky západnej konferencie.

Dallas – Chicago 5:4 (1:2, 0:1, 4:1)

Hviezdy v posledných šiestich minútach nedali hosťom šancu, góly Ribeira a Bouchera v samotnom závere zápasu ukončili mimoriadne dramatický zápas, ktorý musel divákov dvíhať zo sedadiel.

Chicago nedokázalo poraziť Dallas už v posledných 15 zápasoch.

Jere Lehtinen po prvýkrát v sezóne získal viac ako bod v zápase.

Boucher odohral už 600. zápas v NHL.

V záporných číslach v +/- štatistike sa ocitli iba Ott, Barnaby a Morrow.

Phoenix – Dallas 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Na svoj prvý zápas NHL nastúpil brankár Mike Smith a hneď proti Kojotom vychytal svoj prvý shutout. Víťazný gól dal v 10. minúte Mike Ribeiro.

Od prvej tretiny v zápase proti Coloradu Dallas dokázal ubrániť 35 z 36 presiloviek na ľade súpera.

Asistencia Sergeja Zubova bola jeho prvá v sezóne.

Ani jedna strela Brendena Morrowa zo šiestich neskončila v sieti.

Dallas – Vancouver 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Do AAC zavítali Kosatky z Vancouvru a vďaka gólom Hagmana a Modana prehrali v defenzívne ladenom zápase o jeden gól. Skvelú hru predviedol Marty Turco a Sergej Zubov, dobre organizovaná hra v Dallasu oslabení taktiež priložila ruku k dielu.

Mike Modano strelil svoj 490. gól v kariére, od rekordu Joe Mullena ho delí iba dvanásť gólov.

Niklas Hagman dosiahol hranicu 100 bodov v NHL.

Dallas – Detroit 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

Forechecking, rýchlosť a odhodlanie boli veľkými zbraňami Red Wings. Hostia mali odpoveď takmer na všetko a posledných 27 minút nedovolili Hviezdam skórovať. Víťazný gól dal v 29. minúte Niklas Lidstrom.

Najlepším strelcom mužstva je Modano, ktorému sa podobné gólové hody v začiatku sezóny podarili v sezóne 1997-1998.

Stars vyrovnali klubový rekord po desiatich zápasoch zo sezóny 1996-1997, (8-2-0).

Dallas – Los Angeles 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Mike Smith nastúpil na svoj druhý zápas v NHL a vychytal 32 striel súpera. Halpernov víťazný gól bol zároveň jeho prvý v drese Stars.

Modano, ktorý skóroval proti LA viac, ako proti ktorémukoľvek inému tímu v lige, dal gól už štvrtý zápas po sebe.

Boucher dosiahol päť bodov za posledných päť zápasov.

Ani jeden hráč Dallasu sa nedostal do záporných hodnôt v +/- štatistike.

Dallas – St.Louis 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Skvelý zápas sa podaril formácii s Modanom, Lehtinenom a Jokinenom. Tkachuk síce dostal hostí do vedenia hneď v druhej minúte, ale góly Lindrosa, Modana a Jokinena dostali domácich do vedenia, ktoré už nepustili.

Na svoj prvý zápas v drese Stars nastúpil Patrik Štefan a strávil na ľade takmer 12 minút.

Jere Lehtinen dosiahol métu 400 bodov v NHL.

Boucher získal šesť bodov v posledných šiestich zápasoch.

Plusové hodnotenie si z hostí odniesol iba Keith Tkachuk (+/- 1), naopak záporné z domácich len Jeff Halpern (+/- -1).

Edmonton – Dallas 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Stars pokračujú v skvelom štarte do sezóny aj vďaka chybnému verdiktu rozhodcu McGeougha. Za Dallas skórovali Morrow, Hagman a Daley.

Ak sa Dallasu podarilo skórovať ako prvému, tak v tejto sezóne vždy dotiahli zápas do víťazného konca (7-0-0).

Marty Turco vybojoval svoje 146. víťazstvo, čo ho radí na druhú priečku v tímových tabuľkách. K vyrovnaniu rekordu Eda Belfoura mu chýba 14 výhier.

Vancouver – Dallas 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Canucks vrátili porážku, ktorú utrpeli na ľade Stars rovnakým víťazstvom 2:1. Za Dallas skóroval iba Eric Lindros, víťazný gól domácich dal Pyatt 45 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

Až do gólu Pyatta, Dallas nedostal gól v oslabení na ľade súpera od 14. októbra.

Dallas, Phoenix a Philadelphia sú jediné tímy v NHL, ktoré nemajú svojho hráča medzi 72 najlepšími strelcami ligy.

Stars využili iba jednu presilovku v posledných štyroch zápasoch.

Calgary – Dallas 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

K dvom gólom Tony Amonteho pridal Huselius tretí a Stars po prvýkrát v sezóne prehrali svoj druhý zápas v rade.

Antti Miettinen mal najviac záporných bodov zo všetkých hráčov (+/- -3).

Phoenix – Dallas 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Po tretíkrát v rade Dallas dokázal v zápase iba raz skórovať. No tentokrát vďaka Marty Turcovi, ktorý vychytal svoj 25. shutout v kariére, to na Phoenix stačilo. Jediný gól stretnutia dal kapitán Brenden Morrow v presilovej hre.

Za posledných dvanásť zápasov Morrow iba dvakrát skóroval.

Phoenix dokázal na Turca vystreliť iba trinásťkrát, slabší z tohto ohľadu bolo len New Jersey, ktoré 7. októbra vyslalo na Martyho iba dvadsať striel.

Dallas natiahol šnúru ôsmich výhier, v prípade, že skóruje ako prvý (8-0-0).

Rubrika hráči

Mike Smith

Tento 24 ročný brankár odohral v minulej sezóne za Iowu 50 zápasov, kde zaznamenal 25 víťazstiev. Draftovaný v roku 2001 celkovo ako 161. O post tímovej dvojky sa musel pobiť s Ellisom a Stephanom. Jeho dravosť a túžba po víťazstvách by mali hnať k lepším výkonom nielen jeho, ale aj Marty Turca. V tejto sezóne nastúpil zatiaľ v troch stretnutiach, proti Phoenixu (výhra 4:0), Los Angeles (výhra 3:2) a Vancouveru (prehra 2:1). Aj napriek jeho počiatočnej nervozite chytal kvalitne, o čom svedčí aj jeho percentuálna úspešnosť (95,1%).

Eric Lindros

V minulej sezóne hájil dresy Toronta, za ktoré však odohral iba 33 zápasov. Dal jedenásť gólov a na ďalších jedenásť prihral. Práve zmena prostredia by mu mala dodať viac síl a väčšiu psychickú pohodu. Mnohí sa ťahali za vlasy, čo vlastne Lindros v Dallase robí, no po prvých zápasoch dokázal, že stále môže byť mužstvu prospešný. Doposiaľ dal v 16 zápasoch štyri góly a na osem prihral, čo ho s dvanástimi bodmi radí na prvé miesto spolu s Modanom a Morrowom. Na ľade strávi v priemere 15 minút. Ak ho nepostihne zranenie, môže mu dať táto sezóna zabudnúť na nepríjemný rok v Toronte.

Jaroslav Modrý

Aj keď sa o ňom veľa nehovorí, určite je dôležitým článkom v obrane Dallasu Stars. Minulú sezónu sa stal najlepším obrancom Atlanty čo sa týka počtu gólov (7), asistencií (31), bodov (38), asistencií z presiloviek (22), bodov z presiloviek (27) a striel (141). Túto sezónu síce iba dvakrát asistoval, ale vedie tabuľku čo sa týka +/- hodnotenia (+/- 10). Má dvanásť trestných minút a v priemere strávi na ľade takmer 18 minút. S trénerom Tippettom sa dobre pozná z pôsobenia v Los Angeles, kde hrával spolu s Phillippom Boucherom v rokoch 1995-97 a 1999-2002. Jeho prednosťami sú dobrá pozičná hra a prechod do útočného pásma.