20. 10. 06 Sumár zápasov I  P. Čižmár

Nová sezóna 2006/2007 sa pre Dallas začala 4. októbra. Hneď na úvod sa Stars stretli s Coloradom Avalanche, s tímom, ktorý bude ešte dlho pripomínať nevydarené playoff z posledných rokov. Zo šiestich zápasov sa doma odohral len jeden, avšak s mužstvom, ktoré sa do Dallasu bude vracať iba každé tri roky, New Jersey. Následné štyri zápasy proti rivalom z Pacifiku mali bližšie poodhaliť fyzickú aj psychickú pripravenosť hráčov na novú sezónu.

Colorado – Dallas 2:3p (2:0, 0:0, 0:2, 0:1)

Prvé dve tretiny sa vyvíjali podľa scenára domáceho mužstva. Dallas vyzeral ako tím nepripravený na začiatok sezóny, no Marty Turco umožnil Hviezdam návrat. O vyrovnávajúce góly sa postarali Modano a Eriksson, v predĺžení rozhodol o osude zápasu Darryl Sydor po nádhernom pase od Marty Turca.

Sydorov gól padol z jeho jedinej strely v zápase.

Ani jeden hráč Dallasu sa nedostal do mínusových hodnôt v +/- štatistike.

Philippe Boucher zblokoval až 7 striel Colorada.

Obaja hráči Modano aj Sakic strelili gól v 50 vzájomnom stretnutí v regulérnej sezóne od roku 1989. Bol to Modanov 25. gól a Dallas vyhral po 25. krát.

Dallas – New Jersey 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Stars predviedli kvalitnú hru po celých 60 minút, čo sa im v minulej sezóne veľmi nedarilo. Do streleckej listiny sa zapísali Hagman, Morrow a Lindros.

Hráči Dallasu odviedli dobrú prácu pred bránkoviskom, kde si New Jersey vie vytvoriť veľa príležitostí na dorážky. Taktiež mnoho vyhratých osobných súbojov zabezpečilo Hviezdam dva body.

Brenden Morrow k víťaznému gólu pridal vďaka kvalitnej fyzickej hre aj päť hitov.

Dallas zostal neporazený už po ôsmykrát v prvom domácom zápase v sezóne.

Los Angeles – Dallas 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Formácia zložená z hráčov Morrow, Modano a Lindros sa ukázala ako najväčšia zbraň v zápase. Trio vyprodukovalo dva góly, päť asistencíi a +/- 6 bodov. Góly za Dallas strelili Miettinen, Modano, Morrow a Jokinen. Marty Turca o prvý shootout v sezóne pripravil zlý mantinel a Lotyš Ivanans.

Dallas ubránil všetkých osem presiloviek Kings, prvý gól Jussi Jokinena bol zároveň prvým gólom z presilovky v sezóne.

Mínusový bod do +/- štatistiky si zapísali iba Ott a Ribeiro.

Jeff Halpern mal na vhadzovaní vynikajúcu úspešnosť 71 percent.

Los Angeles – Dallas 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Robidas, ktorý v posledných zápasoch strávil v presilovkovej formácii len niečo cez tri minúty, v tomto zápase ich strávil päť. To bolo aj hlavným kľúčom k opätovnému víťazstvu nad Kings, keď troma asistenciami dopomohol k trom využitým presilovkám. Do streleckej listiny sa zapísali Ribeiro, Morrow a Lehtinen.

Kvalitnú prácu v oslabení odviedol Stu Barnes, Jeff Halpern zopakoval svoj výkon z minulého zápasu a vyhral 11 zo 17 vhadzovaní.

Anaheim – Dallas 3:4sn (1:0, 0:3, 2:0)

Kľúčovými momentami zápasu bol Marty Turco, druhá tretina a samostatné nájazdy. Zubov, Hagman, Miettinen rozvlnili sieť za brankármi Anaheimu, obrana nedovolila domácim v druhej tretine vystreliť na Turca po celých 18 minút. Tretia tretina bola v réžii Ducks a ich snaha bola odmenená jedným bodom. Avšak nájazdy sú špecialitou Hviezd, o čom sa mohlo presvedčiť aj 15 269 divákov.

Hráčom Anaheimu ako prvým sa podarilo zapísať si kladné hodnotenia do +/- štatistikyv zápase proti Dallasu Stars.

Najčastejším strelcom Stars bol Antti Miettinen, ktorý na súperovho brankára vyslal dovedna 9 striel.

Dallas sa piatimi výhrami v rade postaral o druhý najlepší štart od sezóny 1996/97.

Mike Modano si zapísal v poradí 700. asistenciu v kariére, zároveň to bol jeho 70. bod proti Anaheimu, čo je najviac zo všetkých hráčov proti tomuto mužstvu.

San Jose – Dallas 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Unavení hráči Dallasu nestačili na rozbehnutých Žralokov a najmä vďaka excelentnému výkonu Jevgenija Nabokova a gólom Micháleka a Bella utrpeli prvú porážku v sezóne. Najdlhší čas na ľade strávil Brenden Morrow, 24:39 minút, čím o viac ako dve minúty predstihol Sergeja Zubova.

Eric Lindros od prvého zápasu s Los Angeles nebodoval.

Darryl Sydor vôbec prvýkrát od víťazného gólu v Colorade vystrelil na súperovho brankára.

Stars zneškodnili všetky tri presilovky súpera.

V zápasoch proti rivalom z pacifiku Dallas nastúpil vždy s rovnakou zostavou 18 hráčov a dvoch brankárov.

Naposledy Stars nedokázali v zápase skórovať 1. apríla proti Los Angeles Kings.

Rubrika hráči

Marty Turco: Bol ocenený ako hráč týždňa, keď najmä vďaka jeho výborným výkonom Stars vyhrali päť zo šiestich zápasov. Jeho 5 výhier, 1,64 inkasovaného gólu na zápas a 94,4 percentná úspešnosť ho zatiaľ radia medzi najlepších v lige. No zatiaľ stále nosí nálepku ako brankár v playoff neúspešný. Snáď asi jeho posledná šanca presvedčiť fanúšikov a verejnosť o opaku bude práve nasledujúce playoff. Marty však nenecháva nič na náhodu, jeho mariňácky účes a zmenený spôsob myslenia, ako dúfa, povedie k dobrým výsledkom najmä vo vyraďovacej časti. Jeho hlavnou zbraňou by mala byť trpezlivosť a dobrá fyzická kondícia, čo je zmena oproti minulým sezónam.

Brenden Morrow: Po predĺžení kontraktu s Dallasom bolo jasné, že to bude práve on, ktorý prevezme mužstvo po odchode Mikea Modana. No s kapitánskym céčkom si nevedie vôbec zle. V šiestich zápasoch strelil 4 góly a na 3 prihral, so 7 bodmi vedie tabuľku produktivity Dallasu. Dva z jeho štyroch gólov boli víťazné. Na ľade strávi v priemere niečo cez 19 minút a má 23,5 percentnú úspešnosť strelby. Aj u neho môžeme zbadať iný spôsob myslenia. Minulú sezónu so 183 minútami bol najtrestanejším hráčom Dallasu, no agresivitu z tohto uhla pohľadu sa snaží potláčať. Len dve trestné minúty v tejto sezóne dávajú tušiť, že to Brenden myslí vážne. Naďalej však ostáva verný fyzickej hre.

Sergej Zubov: 36 ročnému ruskému obrancovi určite nevyšiel úvod poďla jeho predstáv. Strávi na ľade najviac času spomedzi všetkých hráčov, v priemere 24 minút, no zo šiestich zápasov získal iba bod za gól v presilovej hre. V štatistike +/- má na konte jeden mínusový bod a dve trestné minúty. Útočníci určite potrebujú jeho formu z minulej sezóny, keď dokázal nazbierať 71 bodov v 78 zápasoch.