12. 4. 07 Stars vyhrali po 50. krát v sezóne  P. Čižmár

Dallas – Chicago 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)

Brenden Morrow otevírá skóre zápasu
(Autor – AP Photo/Donna McWilliam)

Súper do playoff už síce bol známy, ale ani to neodradilo domácich naplno si zahrať v poslednom zápase sezóny v American Airlines Center.

Brankári chytajú skvele

1. Tretina

Do hry vstúpili lepšie hostia a prvú tretinu na strely vyhrali v pomere 10-7. Hralo sa čisto, keď Stars mali k dispozícii jednu presilovú hru a Blackhawks žiadnu, no gól nepadol v žiadnej z príležitostí.

Hostia prišli v tretine o obrancu Jasona Callimora, ktorý sa už následne na ľade neukázal.

Tretina bez gólov

2. Tretina

Stars dominovali v druhej tretine jednoznačne, prestrieľali súpera 15-8 a mali zápas pod kontrolou. Chabibulin však šance zneškodňoval celkom s prehľadom. Najprv pripravil o gólový zápis Morrowa a následne Stevea Otta.

Oba tímy mali k dispozícii jednu presilovú hru, ale stav ostal bezgólový.

Modanov víťazný gól

3. Tretina

V 6. minúte padol konečne prvý gól. Jokinen poslal puk na bránku, kde si s ním poradol Morrow a bolo 1:0. Gól padol v presilovej hre.

O minútu na to Williams tečoval puk z modrej čiary a prekonal tak Martyho. 1:1

V 8. minúte Hamilton vyhral boj pri mantineli, nahral ho Bickellovi, ktorý spomedzi kruhov zvýšil na 1:2.

O minútu na to bolo vyrovnané. Modano vyhral buly a Zubov presnou delovkou vyrovnal. 2:2

V 17. minúte dal víťazný gól Modano, čím Dallas zvíťazil po 50.krát v sezóne. 3:2

Stars tak ukončili základnú časť a znovu sa pustia do bojov o Stanleyho pohár. Či tento rok bude úspešnejší ako minulé roky sa čoskoro dozvieme.

Nagy – Modano – Ott

Předchozí zápas - Morrow vyrovnal, Nagy rozhodl
Následující zápas - Henrik Sedin utnul téměř šestihodinovou bitvu

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile