13. 1. 07 Stars prohráli i s Phoenixem  R. Štolpa

Dallas – Phoenix 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Mikael Tellqvist má kotouč v rukavici. Stars promarnili brejk třech proti jednomu
(Autor – AP Photo/Donna McWilliam)

Vzájemné zápasy 06/07

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Čtyřikrát dokázal Dallas v letošní sezóně Phoenix porazit. Třikrát to bylo s nulou, napočtvrté s odřenýma ušima v prodloužení. Tentokrát už vyhrál tým z Arizony.

Převaha Phoenixu, vedení Dallasu

V big D měli první šanci hosté, po Nagyho akci po levém křídle netrefil Shayne Doan prázdnou branku. Další velkou příležitost zmařil Zigomanisovi Turco. Jen tak mimochodem, běžela třetí minuta zápasu…

Přestože dirigentskou taktovku první třetiny třímali ve svých rukou hosté, otevřeli skóre domácí hráči.

Uzdravený Eric Lindros dokázal v pravém rohu udržet puk a v pádu poslal zadovkou přihrávku na najíždějícího Hagmana, který měl před sebou odkrytou polovinu branky, do níž nebylo problémem skórovat – 1:0.

Tři minuty po vedoucím gólu se podařilo hostím převahu zúročit a vyrovnat. Travis Roche oklamal Tjärnqvista, vydal se z pravého rohu k brance, přičemž nikým neatakován, poslal puk pod padajícím Turcem do sítě.

V 15. minutě šli tři hráči Stars na jediného hostujícího hráče, ale trio Lehtinen, Eriksson a zakončující Halpern Tellqvista překonat nedokázalo.

Převaha Dallasu, definitivní vedení Phoenixu

V prostřední části se role téměř vyměnily. Dallas svého soupeře přestřílel, tak jak se to povedlo Coyotes v první třetině, jenže tentokrát padaly góly jen do Turcovy sítě.

Na začátku 10. minuty seděl na trestné lavici Miettinen a Yanic Perreault vymyslel přihrávku na Eda Jovanovského, najíždějícího si na druhou tyč. Lehtinen zadáka Phoenixu neuhlídal – 1:2.

V 11. minutě opustil led obránce Darryl Sydor s blíže nespecifikovaným zraněním v horní polovině těla.

Hosté se poprvé v zápase dostali do vedení a to už si nenechali vzít. Ba co víc, na konci 12. minutě jej dokonce pojistili.

Na trestné tentokrát seděl Robidas. Ladislav Nagy vystřelil na Turca, následně byl první u vyraženého kotouče, který poslal před branku volnému Doanovi. Turco se snažil Nagymu vykrýt střelecký úhel a na Shayne Doana tím pádem zývala odkrytá domácí brána – 1:3.

Závěr patří mistrům

Na začátku třetí třetiny dohrával Dallas minutu a 40 sekund trvající dvojnásobnou početní výhodu a dokázal ji využít. Po Boucherově střele se puk dostal k Jehe Lehtinenovi, jehož dorážka se odrazila od Tellqvistova betonu za brankovou čáru – 2:3.

V polovině druhé minuty pronikl po pravém křídle Nikals Hagman, ale jeho bombu zastavil Tellqvist ukázkovým semaforem.

Čtyři a půl minuty před koncem výborně sehráli hosté brejk třech proti dvěma. Puk vedl po pravém křídle Reinprecht, poslal ho do centru Saprykinovi a ten v nejvhodnější možný okamžik doleva na Owena Nolana – 2:4

V samotném závěru odvolali Stars gólmana ve snaze s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale Zubova obral u levého mantinelu o puk Doan, vyvezl ho do středního pásma a následně poslal do sítě – 2:5.

Pro Phoenix to byl sedmý vítězný zápas v řadě, kdežto pro Dallas čtvrtý prohraný z posledních pěti zápasů.

"Dnes jsme nehráli s dostatečným zaujetím. Pokud nedáte do hry srdce, budete pořád tím druhým, tedy poraženým."

Turco, Stephan

Předchozí zápas - Tanguay a Kiprusoff, hlavné zbrane Calgary
Následující zápas - Hattrick Teemu Selänneho potopil Dallas

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile