19. 1. 07 Stars porazili LA i bez Bouchera a Halperna  R. Štolpa

Dallas – Los Angeles 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Stephane Robidas bojuje u hrazení s Derekem Armstrongem
(Autor – Getty Images/Ronald Martinez)

Tři volné dny bez zápasu, vyplněné tvrdým tréninkem. Takový byl verdikt trenéra Tippetta po třech prohraných zápasech.

Podle Marty Turca to byly ty vůbec nejtvrdší tréninky, které Dave Tippett za dobu svého působení v Dallasu hráčům naordinoval. Výsledek se dostavil hned v prvním zápase. Hráči přenesli tvrdou práci z tréninku i do zápasu a po bojovném výkonu zaslouženě zvítězili.

Barnes využívá přesilovku

V Dallasu mají asi zraněných stále ještě málo, poněvadž se v předzápasovém rozbruslení zranil centr Jeff Hlapern. Ve středu prvního útoku ho mezi Lehtinenem a Erikssonem nahradil český útočník Patrik Štefan.

V zahajovací sestavě se navíc objevili z Iowy povolaní Joel Lundqvist a nováček Krys Barch. Oba dva byli povoláni zejména pro svou dobrou hru tělem a v zápase to několikrát předvedli.

Skóre zápasu se podařilo otevřít domácím hokejistům. V přesilové hře při vyloučení Seana Averyho se o to postaral Stu Barnes. Robidas s Ribeirem vybojovali puk u pravého hrazení, Ribeiro ho přistrčil Lindrosovi. Eric Lindros naznačil pohyb do středu kluziště a pak zpětným backhandem uvolnil Stu Barnese, který taktéž bachandem poslal kotouč do sítě – 1:0.

Už v polovině první třetiny odstoupil ze hry další hráč Dallasu. Tentokrát to byl Philippe Boucher. Stars tak dohrávali zápas na pět obránců.

Těsně před koncem první třetiny střílel Niklas Hagman, ale Brust jeho střelu ukryl v lapačce.

Hagman a Cammalleri využívají přesilovky

Dvougólové vedení zajistil Dallasu Niklas Hagman. V přesilové hře mu na pravé křídlo poslal kotouč Jussi Jokinen, Hagman se s pukem otočil a z ostrého úhlu ho poslal přesně ke vzdálenější tyči Barry Brusta – 2:0. V posledních sedmi zápasech to byl už pátý Hagmanův gól, celkově má na svém kontě deset vstřelených branek.

Přesilová hra Stars se předvedla ve velmi dobrém světle. Navzdory faktu, že největší hvězdy jsou na marodce, předvedli hráči početní výhody plné pohybu, nápadu a zakončení. Pro Dallas to byl už pátý z posledních devíti zápasů ve kterém využili dvě nebo více přesilových her.

"Měli jsme dnes dva, tři aspekty, které dnes byly opravdu prvotřídní a hra v početní převaze byla jednou z nich."

Neuplynuly ale ani dvě minuty a Los Angeles se podařilo snížit a samozřejmě jak jinak než v přesilové hře. Od levého mantinelu našel Dustin Brown na opačné straně najíždějícího Mika Cammalleriho, jenž naznačením střely oklamal Turca a následně poslal kotouč k bližší tyči – 2:1.

Daley uzavírá skóre

Definitivní rozhodnutí padlo v sedmé minutě třetí třetiny. Sydorovo nahození od modré minulo Brustovu svatyni, za brankou se ale puku zmocnil Mike Ribeiro a vymyslel pěknou zpětnou přihrávku do mezikruží, kam si najel Trevor Daley a skóroval – 3:1. Pro Trevora to byl první gól od 3. listopadu, kdy skóroval v Edmontonu.

Necelé tři a půl minuty před koncem zahrával Dallas dvojnásobnou přesilovku a po Ribeirově přihrávce měl skvělou příležitost ke skórování Jere Lehtinen, Barry Brust se ale stačil přesunout a výborným zákrokem Lehtinenovu střelu vyrazil.

"Hráči dnes makali opravdu na plno. Na led přenesli poctivý přístup z tréninku a v důležitém zápase získali oba body."

• Jussi Jokinen nastoupil ve středu finského útoku mezi Hagmanem a Miettinenem, vyhrál 7 ze 14 vhazování.
  • Marty Turco chytil 20 ze 21 střel.
  • Nejčastěji nasazovaným hráčem Stars byl Stephane Robidas s časem 26:22.

Turco, Stephan

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile