13. 12. 06 Stars na Rolosona recept nenašli  P. Čižmár

Dallas – Edmonton 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Dwayne Roloson neinkasoval ani po akci Mika Ribeira
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Dwayne Roloson zastavil 22 striel Dallaských hviezd, aby sa jeho tím mohol tešiť z víťazstva nad Stars v pomere 0:2.

Bergeronov víťazný gól

Domáci odohrali stretnutia bez útočníkov Modana, Morrowa, Lindrosa a Miettinena a to sa napokon na skóre prejavilo.

V 12. minúte hrali hostia presilovku o dvoch hráčov a túto šancu využili. Sýkora prihral Bergeronovi a ten z ľavého kruhu poslal puk do hornej časti Martyho brány. Turcov rekordný čas bez inkasovaného gólu sa zastavil na 154 minútach a 19 sekundách. 0:1

Raffi Torres skóruje

Aj keď hráči Edmontonu vyslali na Turca len dve strely, jedna skončila v bráne. V 3. minúte Tjärnqvist našiel medzi kruhmi Torresa a ten Martyho prekonal. 0:2

Obrovské trápenie predviedli hráči Stars v druhej tretine, keď hrali po celé dve minúty presilovku 5 na 3, ale na Rolosona nedokázali ani vystreliť.

"Súper nás prehral v mnohých oblastiach, mali sme veľa stratených pukov. Hrali tvrdo."
Stu Barnes

Dwayne Roloson chytá

Stars prestrieľali súpera 8-3, ale zmeniť skóre nedokázali. Strelecká nemohúcnosť sa prejavila v ďalšom zápase a takéto "suché" obdobia určite nie sú v tejto sezóne ničím zriedkavým.

"Súper našiel cestu ako skórovať, my nie."

Hagman – Jokinen – Conner

Předchozí zápas - Phoenix ještě letos Dallasu nedal gól
Následující zápas - Finskou noc korunoval Jere Lehtinen

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile