4. 2. 07 Rozhodl Lundqvist a Barch, posily z Iowy  R. Štolpa

San Jose – Dallas 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Joel Lundqvist právě otevřel skóre zápasu
(Autor – AP Photo/Tony Avelar)

Podruhé ve třech dnes nastoupil Dallas na ledě San Jose a i tentokrát si odvezl dva body. V minulém zápase to bylo až na samostatné nájezdy, dnes už v normální hrací době.

Skvělý pohyb Halpernovy formace

Dallas šel do vedení již v první minutě zápasu. Jeff Halpern narušil ve středním pásmu domácí rozehrávku, nastřelil puk do útočné třetiny. Tam si jako první nabruslil Joel Lundqvist a bez přípravy poslal tvrdou střelou kotouč do sítě.

Hosté se z vedení neradovali nikterak dlouho, po 33 vteřinách bylo vyrovnáno. Po střele Clowea si Turcem vyražený kotouč uchránil před Daleyem Thornton, přisunul jej najíždějícímu Marku Bellovi, pro něhož nebyl problém překonat ležícího Turca – 1:1.

Další změna skóre přišla ještě v úvodní třetině a opět šel do vedení Dallas. Útočná formace Lundqvist – Halpern – Barnes získala po účinném napadání za soupeřovou brankou puk, Halpern vymyslel chytrou přihrávku zpoza branky na najíždějícího Barnese, který měl lehkou úlohu – 1:2.

Toskala střídá Nabokova

Ve druhé části Dallas svoje vedení zvýšil. V 8. minutě využil přesilovou hru Jere Lehtinen, když se z levé strany pokoušel přes brankoviště přihrát puk Ribeirovi na pravou stranu. Hůl do přihrávky ale vložil Scott Hannan a překonal bezmocného Toskalu, který ve druhé třetině nahradil Nabokova.

San Jose snížilo při hře čtyřech proti čtyřem. Joe Thornton zavezl po pravém křídle puk do útočného pásma, zasekl a přihrál do středu na najíždějícího Patricka Marleaua, jenž přesnou tečí z mezikruží poslal kotouč ke druhé tyči – 2:3.

Barch střílí první gól v NHL

Jediný gól třetí třetiny přišel v její třetí minutě a opět ho měli na svědomí hosté. Ve středním pásmu se v souboji o kotouč srazili dva domácí hráči. Lindros poslal puk na levou stranu, kde proklouzl obránci Vlasicovi mezi nohama a Ribeiro a Barchem uháněli sami dva na gólmana Toskalu. Situaci dva na nikoho vyřešili několika přesnými přihrávkami tak dokonale, že Krys Barch zcela bez problémů Toskalu překonal. Byl to po sedmi zápasech jeho první gól a zároveň první bod v NHL.

San Jose nedokázalo využít žádnou ze šesti přesilových her.

"V oslabení jsme odvedli skvělou práci. Marty chytal bezchybně a obrana před ním se postarala o všechny odražené kotouče."
Stu Barnes

V třetí třetině Dallas předvedl skvělý výkon v defenzivě. San Jose vyzkoušelo snad 15 různých možností sestavení ofenzivních formací, ale nebyli schopni si vyloženou šanci vytvořit.

"Odehráli jsme těžký zápas na soupeřově kluzišti. Hráli jsme dobře v defenzívě a přidali nějaké plusy v útoku. Byli jsme první u odražených puků a hráli jsme jednoduše."

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile