20. 2. 07 Ribeiro a Lehtinen zdolali San Jose  P. Čižmár

Dallas – San Jose 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Po potupnej prehre s Detroitom hráči Dallasu predviedli skvelý výkon a nedali Žralokom žiadnu šancu.

Barnes otvára skóre

1. Tretina

Už v siedmej minúte skóroval Stu Barnes. Zubov pálil z modrej a Barnes puk len tečoval, Nabokov nemal šancu. 1:0

Keď McLaren narazil Hagmana tvrdo na mantinel, situáciu prišiel hneď vyriešiť Krys Barch. Obaja dostali päť minút na trestnej lavici.

Hostia prestrieľali Stars 5-4.

Ribeiro a Lehtinen skórujú

2. Tretina

V 16. minúte vyhral Mike Ribeiro vhadzovanie, posunul na Modrého, ten z modrej čiary vypálil a Ribeiro cloniac brankárovi výhľad iba tečoval. 2:0

Nabokov mal ku konci pár dobrých zákrokov, keď vychytal backhand Erikssona a strelu Zubova.

16 sekúnd pred koncom však zohratá dvojica Modano a Lehtinen predviedla ďalšiu parádu, kde úlohy strelca sa zhostil fínsky hráč. 3:0

Opäť Ribeiro a Lehtinen

3. Tretina

V druhej minúte hrali Sharks presilovku, ktorú s poriadnou dávkou šťastia využili. Nastrelený puk sa totiž odrazil od Stu Barnes a od korčule Marka Bella rovno za Turcov chrbát. 3:1

Situáciu upokojil Mike Ribeiro, keď dobre clonil hosťujúcemu brankárovi pri presilovej hre a strelu Zubova ľahko poslal za Nabokov chrbát. 4:1

V 14. minúte este skóroval Mike Grier po strele Joea Thorntona a znížil na 4:2.

Avšak tréner odvolal Nabokova z brány a ľahkovážnosť útočníkov pri prechode do obranného pásma Stars využil Lehtinen a pohodova poslal puk do prázdnej bránky. 5:2

"Všetci dnes hrali veľmi dobre, hra s pukom bola taktiež dobrá, Marty podal dnes kvalitný výkon, jednoducho sme našli spôsob, ako tento zápas vyhrať."

Nagy – Modano – Lehtinen
Barch – Ribeiro – Eriksson

Předchozí zápas - Prokletí jménem Detroit Red Wings
Následující zápas - Turco vychytal alespoň bod, Koivu rozhodl

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile