30. 1. 07 Recchiho víťazný deň  P. Čižmár

Dallas – Pittsburgh 3:4 sn (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 0:1)

Mark Recchi vstrelil dva góly
(Autor – Getty Images/Ronald Martinez)

Pittsburgh zavítal prvýkrát v sezóne na štadión Dallasu a diváci si mohli užívať jeden z najlepších zápasov odohraných v AAC. Stars napokon po prvýkrát prehrali doma na nájazdy a Penguins tak zvíťazili 3:4.

Presilovka a gól Zubova

1. Třetina

Zápas sa začal vo vysokom tempe v preplnenej aréne. Stars vyhrali 10 z 15 vhadzovaní, obaja brankári museli kryť osem striel.

V 12. minúte sa naskytla Hviezdam prvá presilovková príležitosť, tej sa zhostil na výbornú Sergej Zubov.

V momente, keď dostal prihrávku od Bouchera to napálil rovno do siete Fleuryho. 1:0

Megahviezda hostí Crosby mal niekoľko príležitostí, no Jeff Halpern sa svojej úlohy zhostil dobre a tak doprial tomuto mladučkému hráčovi minimum príležitostí na skórovanie.

Jokinen zrovnáva

V 9. minúte bolo vyrovnané. Strela Jordana Staala sa odrazila od hokejky Bouchera a nešťastne skončila v sieti. 1:1

V 13. minúte sa dostal k slovu Crosby. Dostal prihrávku od Malona a z pravého kruhu vystrelil. Jeho strela bola zblokovaná, no druhý pokus mu vyšiel a puk sa odrazil od korčule Recchiho. 1:2

Ani nie o tri minúty bol stav vyrovnaný. Miettinen poslal krížny pas na Jokinena, ten z pravého kruhu poslal puk do odkrytej časti bránky. 2:2

Opäť Mark Recchi

V 10. minúte Patrik Štefan zblokoval strelu Stu Barnesa a Stars znovu viedli. 3:2

Penguins hrali v 12. minúte presilovku a tá im prišla vhod. Whitneyho prihrávka sa cez kblko hráčov dostala k Recchimu a pre neho už nebol problém zasunúť puk za Martyho chrbát. 3:3

Predĺženie

V predĺžení hviezdili gólmani. Fleury zastavil pokusy Zubova a brejk Hagmana. Turco sa blysol parádnym zákrokom na Christensena.

Nájazdy

Z hráčov Dallasu sa prekvapivo nepresadili ani Zubov, Jokinen a Ribeiro. A keďže Christensen premenil svoj pokus strelou zápästím, Penguins vyhrali tento zápas 3:4.

"Ak máte dvoch hráčov, ktorí hrajú proti sebe celý zápas, vždy tam budú nejaké slovné hádky. Skutočne neviem, o čo tam išlo. Rozhodca mi to mal vysvetliť, prečo sa správal bláznivo."