15. 2. 07 Prokletí jménem Detroit Red Wings  R. Štolpa

Dallas – Detroit 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Thomas Holmström cloní a střela Zetterberga končí v síti
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Ani Mike Smith nedokázal svým výborným výkonem zabránit dalšímu vítězství Detroitu nad Dallasem.

Převaha Detroitu

Stars nevstoupili do utkání špatně, v jeho úvodu se chopili iniciativy a hned pětkrát v řadě zaměstnali hostujícího gólmana Osgooda. Detroit ovšem kontroval a do konce úvodní části vyslal na Smitha celkem 12 střel. Z nich byl největší šancí zřejmě pokus Daniela Clearyho ze 16. minuty, ale ani on nedokázal svůj pokus proměnit.

"Smith nám dal šanci na vítězství, když předvedl několik výborných zákroků."

Ribeiro dává Stars vedení

V samotném závěru úvodní části si vysloužil za hrubost menší trest Mathieu Schneider a tak hrál Dallase hned v úvodu druhé části první přesilovku v zápase. Stars ji ale využít nedokázali, Lehtinenova střela z konce první minuty totiž skončila pouze na tyči Osgoodovy branky.

Další přesilová hra v podání Dallasu přišla v 6. minutě a zhruba po minutě si mohli domácí fandové poprvé zakřičet gól. Křižná Robidasova přihrávka našla na levém kruhu Jussiho Jikonena, jenž namísto střely chytře zvolil střílenou příhru na Mika Ribeira do předbrankového prostoru. Ribero byl zcela osamocen, poněvadž gólové situaci přecházející střela Jokinena zasáhla Niklase Kronvalla tak tvrdě, že chvíli nebyl schopen hry a vyjetý Osgood se již nestačil do branky vrátit – 1:0.

Pro Jokinena to byl již pátý bod (1+4) v posledních čtyřech zápasech.

Po vstřelení gólu dostal Dallas chuť do hry a vypracoval si několik gólových příležitostí, ale Chris Osgood je všechny do jedné zneškodnil.

Zetterberg rozhoduje zápas

Jestliže se dá říci, že druhá třetina patřila Dallasu, pak ta první a zejména ta třetí byla v režii hostí z města motorů. Domácí hráči se až příliš soustředili na bránění jednogólového náskoku, což se jim zle nevyplatilo.

V čase 5:00 si vypracoval velkou příležitost Henrik Zetterberg, s pukem na holi objel Smithovu branku a pokoušel se kotouč zasunout do brány. Jeho pokus ale prolétl těsně před brankovou čárou. Zetterberg se na modré lehce obtočil okolo Zubova a následně se okolo stojícího Sydora prohnal jako vítr. Bylo to zřejmě poslední varování Detroitu před tím, než naplno udeří.

"Nehráli jsme s dostatečným zaujetím. Nechali jsme jejich nejlepší hráče, aby vzali osu zápasu do svých rukou a oni to udělali."

Ve 12. minutě si sjížděl Zetterberg z pravého křídla za branku. S pukem na holi naznačil pohyb k druhé tyči, ale puk si prostrčil mezi nohama, čímž oklamal nejen bránícího Sydora, ale i Smitha. Zpětná přihrávka našla u první tyče volného Pavla Dacjuka, pro něhož nebyl problém puk poslat do odkryté svatyně domácích – 1:1.

Tlak Detroitu neustával. V 16. minutě naznačil v prvém kruhu střelu Henrik Zetterberg po Kronvallově přihráce. Do střely se položil jak Sydor, tak Halpern, Zetterberg si ale puk stáhl a vystřelil jej až poté. Před brankou clonící Thomas Holmström pak odvedl svou práci skvěle, poněvadž Smith neviděl vůbec nic – 1:2.

"Holmström stál před brankou, kde on jakoby měl svoji kancelář a Zetterbergovi střelu jsem viděl příliš pozdě."
Mike Smith

Dallas více než minutu před koncem Smitha z branky, výsledkem power play ale byla pouze střela Modana a gól do prázdné branky jehož autorem byl Mathieu Schneider.

Dallas tak po třech vítězných zápasech opět prohrál a čelo Pacifické divize, ke kterému se díky třem výhrám přiblížil, se mu opět vzdálilo.

Nagy – Modano – Lehtinen
Barch – Ribeiro – Štefan

Předchozí zápas - Colorado? Žiaden problém
Následující zápas - Ribeiro a Lehtinen zdolali San Jose

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile