27. 11. 06 Přesilovkové noci kraloval Philippe Boucher  R. Štolpa

Dallas – Los Angeles 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Philippe Boucher, muž večera
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Po vydařeném zápase s Nashvillem se do branky opět postavil Mike Smith a opět slavil vítězství. V divokém zápase plném využitých přesilových her vstřelil hattrick obránce Philippe Boucher a Mike Modano dosáhl mety 1200 bodů v NHL.

Mike Modano má 1200 bodů

Ještě než domácí otevřeli skóre zápasu, orazítkoval Antti Miettinen po Morrowově přihráce břevno. Právě Morrow a Lehtinen se po přestávce zaviněné zraněním vrátili do sestavy. Brenden Morrow si však po dvou střídáních zranění obnovil a musel odstoupit.

V polovně páté minuty tedy poslal Dallas do vedení Philippe Boucher. Při přesilové hře se jeho střela po Robidasově přistrčení zastavila až v síti – 1:0.

V první třetině vyfasovali hosté celkem pět menších trestů a Dallas je za jejich nedisciplinovanost trestal. Ve 13. minutě se tedy Stars naskytla dvojnásobná přesilovka a využil ji další zadák Sergej Zubov – 2:0.

Ještě než se vrátil z trestné lavice druhý hříšník, zvýšil na rozdíl tří gólů Philippe Boucher, jak jinak než střelou od modré čáry. Na posledních dvou brankách se podílel asistencí Mike Modano, čímž dosáhl mety 1200 kanadských bodů. Jen pro upřesnění. Ve 1201 zápasech vstřelil 494 branek, asistoval u 706, což v součtu dává oněch zmíněných 1200 bodů.

U všech tří gólů si připsal druhou asistenci Eric Lindros. Nutno dodat, že jak Modano, tak Lindros přišli ke svým bodům velmi lacino. Lindros pak ještě laciněji než Modano.

Aby byla nabídka zajímavých momentů v úvodní části kompletní a patřičně divácky atraktivní, porval se Jeff Cowan a Matthew Barnaby. Netřeba asi připomínat, že diváci přijali pěstní souboj s patřičným nadšením.

Philippe Boucher kompletuje hattrick

Hosté nehodili za nepříznivého stavu flintu do žita a řádně se do svého soupeře zakousli. Výsledkem bylo částečné zkorigování výsledku.

V 5. minutě přišlo vyloučení Daleyho. V oslabení sice ohrozil bránu Niklas Hagman, ale skóre se měnilo na druhé straně. Dustin Brown elegantně v pravém kruhu obešel Halperna a snížil na 3:1.

Hned v další přesilové hře, to bylo v minutě deváté, to bylo už jenom 3:2 a opět se o to postaral Dustin Brown, tentokrát po perfektní souhře celé přesilovkové formace.

Večer využitých přesilových her ale pokračoval. V čase 11:00 využil další přesilovku Philippe Boucher, vrátil Dallasu dvougólové vedení a zkompletoval tak svůj hattrick – 4:2.

Philippe Boucher se po zápase vracel domů do Kanady, kde má nemocnou nejen matku i otce.

"60 minut hokejového zápasu je pro mě velkým odreagováním. Teď se vracím domů a jeden z kotoučů s nimiž jsem dnes vstřelil gól, věnuji svému tátovi."
Philippe Boucher

Půldruhé minuty po gólu Dallas špatně střídal, což rozhodčí po právu ocenili dvouminutovým trestem. Domácí se přesile ubránili, ale dost se při tom zapotili. Los Angeles sehrálo přesilovku výborně a Dallas téměř nepustilo ze třetiny.

Frolov snižuje, Lehtinen pečetí výsledek

Ve třetí třetině se podařilo podruhé hostím snížit na rozdíl jediné branky a nemohlo to být jinak než při početní výhodě. Gól vstřelil Alexander Frolov, když v brankovišti atakoval Smitha Anze Kopitar. Nutno ovšem podotknout, že Kopitara poslal do brankoviště bránící Stephane Robidas.

Definitivní podobu výsledku zápasu dal Jere Lehtinen. Kings odvolali minutu a půl před koncem Garona z branky a pokoušeli se vyrovnat. O útočné pásmo ale přišli a Halpern s Lehtinenem je aktivním napadáním donutili k chybě, kterou Lehtinen backhandovou střelou do prázdné brány potrestal – 5:3.

Dallas tak vyhrál již čtvrté měření sil s divizním soupeřem z Los Angeles.

"Vzhledem k tomu všemu, čím Philippe nyní prochází, jsem se ho před zápasem ptal, zdali chce nastoupit. On byl jednoznačně pro a já jsem šťastný, že dnes nastoupil."

• Poslední hattrick obránce vstřelil Darryl Sydor v roce 1998 v zápase proti Carolině.
  • Čtyři přesilovkové góly vstřelil Dallas v jednom zápase naposledy v roce 1997.

Předchozí zápas - Ďalší shutout Mikea Smitha
Následující zápas - Presilovky Dallasu nepomohli

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile