10. 12. 06 Phoenix ještě letos Dallasu nedal gól  R. Štolpa

Dallas – Phoenix 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Marty Turco chytá tutovku Shayne Doana
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Ani ve třetím letošním zápase nedokázal Phoenix proti Dallasu skórovat a po zásluze odešel poražen.

Sergej Zubov otevírá skóre

Hned v úvodu se naskytla Dallasu dvojnásobná přesilovka a světe div se, Stars ji dokázali využít. Po Boucherově přisunutí se z první přesně trefil Sergej Zubov. Střela se otřela o tyč a skončila v síti – 1:0.

Po skončení přesilovky se první formace vedená Jokinenem usadila v útočné třetině. Po Erikssonově přihrávce zpoza branky ale její vedoucí v perfektní pozici minul branku.

V 8. minutě se pro změnu usadili v útočném pásmu hosté, jenže po zpětné Perreaultově přihrávce nedokázal z blízka Shane Doan překonat Turca ani nadvakrát.

Lehtinen zvyšuje na 2:0

Dallas výborně bruslil, dobře bránil po celé ploše kluziště a využíval každé možnosti k zaútočení. Phoenix sice ve druhé třetině přidal, ale nebyl si schopen vytvořit vyloženou příležitost ke skórování.

"Disciplína především. Každý k ní musí přispět svým dílem. Všichni musí makat naplno, nemůžeme mít lajnu, která nehraje. Když pracujeme dostatečně tvrdě, můžeme vyhrát každý zápas."
Mike Ribeiro

Necelé 4 minuty před koncem třetiny přišpendlil Vojtu Poláka za brankou Phoenixu na hrazení Ed Jovanovski a Polák se už do konce třetiny na ledě neobjevil.

Dvě minuty do konce prostřední části se podařilo Lehtinenovi s Erikssonem dostat puk za branku Kojotů, kde ho vydoloval Lehtinen, odjel s ním do levého rohu, našel na levém kruhu volného Ribeira, jehož golfová střela bez přípravy rozvlnila podruhé síť za zády Curtise Josepha – 2:0.

V samotném závěru třetiny srazil Patrik Štefan Seidenberga na led, rozhodčí poskytli hostím výhodu. Morris ale nepochopitelně udeřil Štefana loktem do obličeje, načež mu sudí udělili ubohé dvě minuty pobytu na trestné lavici. Za faul mimo hru vskutku nízký trest.

Boucher přidává třetí gól

V první minutě třetí části nahodil puk do útočného pásma Jokinen, dojel ho a zadovkou poslal mezi kruhy na volného Lehtinena, který nastoupil s áčkem jako asistent kapitána. Jeho střelu ovšem Joseph zlikvidoval.

Zřejmě největší příležitost Phoenixu ke skórování zahodil v sedmé minutě Shayne Doan. Před brankou se dostal Doan k vyraženému puku, ale poslal jej pouze do Turcovy lapačky.

"Dallas hrál v podstatě to, co by hrál každý, komu by chyběl Modano, Morrow a další hráči podobné kvality. Když vám takoví hráči chybí, musíte vycházet z pevné defenzívy a hrát chytře a Dallas je zřejmě jedním z nejlépe bránících týmů v lize."
Wayne Gretzky

V 17. minutě byl poněkud přísně vyloučen Zbyněk Michálek a půl minuty po něm i Derek Morris. Dvojnásobnou přesilovku využil střelou od modré čáry Philippe Boucher. Byl to již jeho osmý gól v sezóně a považte, že více gólů vstřelil v Dallasu pouze Mike Modano.

Po gólu pokračovala dvojnásobná přesilovka, poněvadž si hosté vysloužili menší trest za kritiku rozhodčích, Dallas ji ale nevyužil.

Phoenix přestřílel Dallas v poměru 25:17, ale nebylo mu to nic platné. Turco nepustil za svá záda jediný puk, vychytal druhé čisté konto za sebou, třetí v sezóně a 27. v kariéře, čímž vyrovnal týmový rekord Eda Belfoura.

"Kluci předvedli perfektní výkon. V podstatě nás Kojoti nedostali pod tlak, většinu střel jsem dobře viděl a sem tam při mě stálo i štěstí, ale i to k tomu patří. Bylo to týmové vítězství."
Marty Turco

Předchozí zápas - Marty Turco vychytal Žralokov zo San Jose
Následující zápas - Stars na Rolosona recept nenašli

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile