19. 11. 06 Patrik Štefan se do Atlanty vrátil vítězně  R. Štolpa

Atlanta – Dallas 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)

Patrik Štefan a Matthew Barnaby oslavují vstřelenou branku
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Patrik Štefan se poprvé od své výměny představil v Atlantě a zápas se mu snad nemohl vydařit lépe. Štefan vstřelil jeden gól, u dvou dalších asistoval, což mělo za následek vítězství Stars v poměru 3:5.

Rucchin otevírá skóre, Dallas otáčí na 1:3

V posledních čtyřech zápasech vstřelili hráči Dallasu pouhé tři branky, proti Atlantě gólově procitli již v první třetině.

Skóre otevřel v první minutě Steve Rucchin. Puk mu přesně na hůl přihrál od mantinelu Kovalčuk. Rucchina nikdo neatakoval a tak se Turca mohl doslova zeptat, kam chce kotouč zavěsit – 1:0.

Dallas vyrovnal ve třetí minutě a postaral se o to Matthew Barnaby, když v předbrankovém prostoru důrazně usměrnil do sítě Zubovovo nahození – 1:1. Barnaby přitom puk výborným forčekingem sám před gólem vybojoval.

O tři minuty později už Dallas vedl. Štefan příhrou od pravého mantinelu našel před brankou Ribeira a ten pohotově zasunul puk do sítě – 1:2.

Další gól přišel v 17. minutě. Mike Ribeiro se řítil s pukem na Lehtonenovu branku, kterou pohotově objel a zasunul puk u druhé tyče. Lehtonen mu jeho fintu zbaštil i s navijákem – 1:3.

Patrik Štefan skóruje

Jediný gól druhé třetiny neobstaral nikdo jiný, než Patrik Štefan. Jeff Halpern vybojoval ve vlastním pásmu puk a Štefan s Barnesem ujeli do rychlého brejku. Situaci 2 na 2 vyřešili ukázkově. Barnes přihrával a Štefan před poloprázdnou brankou neměl problém poslat puk do sítě. V brance už tou dobou operoval Johan Hedberg, který po úvodní části nahradil Kariho Lehtonena. Fandům Stars snad není nutno připomínat, kde Hedberg loni chytal.

"Štefan byl ta jiskra, kterou jsme dnes večer potřebovali. Je to vždy velká motivace, když se vrátíte na led vašeho bývalého týmu. Jsem si jistý, že dnes chtěl hrát dobře a opravdu se mu to povedlo."

Atlanta snižuje, Modano pojišťuje vedení Dallasu

Za stavu 1:4 by se mohlo zdát, že utkání je rozhodnuto, přesto to nebyla až tak úplně pravda.

V polovině 10. minuty třetí části Atlanta zavřela Dallas v pásmu a výsledkem byla branka v Turcově síti. Postaral se o ni důrazný Glen Metropolit, když našel mezi Sydorovými bruslemi uvolněný puk a moc dobře věděl jak s ním naložit – 2:4.

Ve 14. minutě byl z rozhodnutého zápasu, zápas jednogólový. Stephane Robidas prohrál u mantinelu souboj s Jimem Slaterem. Volný kotouč poslal za Turcova záda ostrostřelec Marián Hossa. Pěkně bez přípravy, žádné dlouhé otálení – 3:4.

Definitivní rozhodnutí přinesla jinak doslova sterilní přesilovka Dallasu. Zubovovu střelu vyrazil lapačkou Hedberg před sebe do klubka hráčů, kde se nejlíp zorientoval Mike Modano. Ještě poskakující kotouč poslal do brány takovou silou, že přitom zlomil svou hůl – 3:5.

"Těch šest let tady bylo velmi pěkných a tak jsem se dnes večer cítil trochu zvláště. Ale jakmile je vhozeno první buly, je jedno kde hrajete."
Patrik Štefan

Předchozí zápas - Stars na DiPietra nestačili
Následující zápas - Eric Staal hlavným aktérom výhry Hurricanes

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile