25. 2. 07 Ďalší skalp Anaheimu  P. Čižmár

Dallas – Anaheim 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Antti Miettinen cloní a kotouč po teči Kryse Barche směřuje do sítě
(Autor – Getty Images/Ronald Martinez)

Mike Smith sa znovu postavil do bránky a bol úspešný. Vďaka perfektnému tímovému výkonu Stars vyhrali nad rivalom z Pacifickej divízie 4:1.

Prvý Nagyov gól

1. Tretina

Stars privítali súpera na domácom ľade ako sa patrí. Tlak od prvej minúty vyústil do prvého gólu, ktorý padol v siedmej minúte prvej tretiny.

Eriksson prevzal puk od Nagyho, pretlačil sa cez pravý mantinel a nastrelil puk na bránu Giguera, ten však stihol tečovať Ladislav Nagy. Bol to jeho prvý gól a zároveň bod v novom drese. 1:0

O štyri minúty neskôr padol ďalší gól do siete Anaheimu. Boucher z typickej pozície tvrdo vystrelil a Barch puk ľahko tečoval. 2:0

Stars prestrieľali Ducks 10-6, hostia taktiež nevyužili ani jednu z ponúknutých presiloviek a stav ostal do druhej tretiny nezmenený.

Jokinen zvyšuje náskok

2. Tretina

Hostia zvýšili početnosť streľby a vyslali na Smitha až 12 pukov, no mladý brankár všetky s prehľadom zlikvidoval.

Naproti tomu v 14. minúte padol tretí gól Dallasu. Takmer o všetko sa postaral Miettinen. Získal puk, prešiel popri pravom mantineli a efektnou otočkou poslal puk na Giguera. Tam bol pripravený Jokinen, od ktorého sa puk odrazil až do siete. 3:0

Ducks mali následne k dispozícii tri presilové hry, vyslali na Smitha deväť pukov, no viac ako päť minút v početnej výhode ovocie neprinieslo. Výkon Stars v oslabení bol skvelý.

Lehtinen a Perry skórujú

3. Tretina

Ducks si preniesli jednu presilovú hru do tretej tretiny, no využili to domáci. Hneď, ako sa oslabenie Stars skončilo, Lehtinen zblokoval strelu od modrej a sám sa rútil na gólmana. Strelou pod brvno dal Dallasu rozhodujúci náskok. 4:0

Výsledok kozmeticky upravil Perry, keď obrancovi Modrému zobral puk a prekonal z tesnej blízkosti Smitha. 4:1

"Proti tomuto tímu sme odohrali niekoľko zápasov, kde bolo cítiť, že sme na súpera nemali. Dnes sme však diktovali tempo my, počnúc Smithom v bráne."

Barch – Jokinen – Miettinen

Předchozí zápas - Turco vychytal alespoň bod, Koivu rozhodl
Následující zápas - Skvělý finiš Stars

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile