25. 3. 07 Dallas získal v súboji s Los Angeles všetky body  P. Čižmár

Los Angeles – Dallas 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Jeff Halpern pečetí výsledek zápasu gólem do prázdné branky
(Autor – Getty Images/Jeff Gross)

Všetky z ôsmich zápasov medzi Kings a Stars vyhrali texaské Hviezdy. Aj napriek nepriaznivému stavu dokázali posledný zápas vyhrať 2:4.

Lundmark dáva jediný gól

1. Tretina

V prvej tretine bola k dispozícii len jedna presilová hra a to sa odrazilo na skóre. Domáci v jedinej presilovke nastrelili iba tyč.

V 20. minúte sa puk dostal za bránku Dallasu, odkiaľ ho vyniesol Višnovský a Lundmark strelou prekonal Smitha. 1:0

Snáď najväčšia šanca na strelenie gólu prišla po prihrávke Ribeira na Daleyho, ale jeho strelu zneškodnil Burke.

Mike Ribeiro vyrovnáva

2. Tretina

Stars si zahrali šesť presilových hier, z toho dve boli 5 na 3, no tie nedokázali využiť. Až po tom, čo druhá presilová hra o dvoch hráčov pominula, Stars vyrovnali.

V 11. minúte bol v akcii trojuholník Modano, Nagy a Ribeiro. S krížnou prihrávkou Nagya si Ribeiro poradil a bolo 1:1.

Stars prestrieľali súpera 13-3.

Prestrelka na záver

3. Tretina

Prešlo iba 11 sekúnd a Brown skóroval. Pretiahol sa cez Norströma a Smithova nedal šancu. 2:1

V 3. minúte bolo znovu vyrovnané. Strelu Bouchera tečoval Miettinen ponad Burkovo rameno. 2:2

V 5. minúte Halpernova formácia začala úradovať vo vlastnom útočnom pásme, z čoho pramenil aj gól Barcha, ktorý dal Dallasu vedenie 2:3.

Kings mali šancu na vyrovnanie skóre, ale Brownova strela sa iba obtrela tyče. A tak 58 sekúnd pred koncom dal do prázdnej bránky gól Jeff Halpern. 2:4

"Sme frustrovaní a sklamaní, že sme ich neporazili, no pramenilo to z množstva presiloviek, ktoré mali k dispozícii."
Mark Crawford

Morrow – Halpern – Barnes -

Předchozí zápas - Ribeiro popravil Kojoty v prodloužení
Následující zápas - Bitvu s Kačery rozhodlo až prodloužení

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile