14. 10. 06 Cesta po Kalifornii sa začala víťazstvom  P. Čižmár

Los Angeles – Dallas 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Modano přijímá gratulace spoluhráčů, Dallas vede už 0:2
(Autor – AP Photo/Branimir Kvartuc)

Prvý zápas proti divíznemu súperovi sa skončil nad očakávania dobre. Stars porazili Kings 1:4, keď o víťazný gól sa postaral bývalý kapitán Mike Modano.

Morrow, Modano, Lindros

Už počas tréningu sa Dave Tippett pohrával s myšlienkou dať dokopy trojicu Morrow, Modano a Lindros. A tak sa aj stalo. Snáď najúdernejšia formácia Hviezd paralizovala Kráľov vždy, keď bola na ľade. Miesto pri Jokinenovi a Lehtinenovi zaujal Jeff Halpern.

Netrvalo dlho a Stars sa ujali vedenia. V 19 sekunde Hagman dostal prihrávku od Stu Barnesa, ten spoza bránky našiel Miettinena a proti jeho dorážke nemal Cloutier šancu. 0:1

Dallas v 15. minúte zvýšil svoj náskok. Eric Lindros po prihrávke od Morrowa napálil puk do Dana Cloutiera a Mike Modano ho v otočke poslal za gólmanov chrbát. 0:2

"Mike vie lietať. Jeho zručnosť s pukom je výborná a jednoznačne je to on, ktorý udáva tempo hry. Brenden odvádza perfektnú prácu pri mantineli, nachádza stratené
puky a robí veľa tých drobných vecí správne."

Eric Lindros

Na trestnú lavicu si šli v prvej časti sadnúť iba Robidas s Modrým, ale Kings nedokázali výhodu využiť.

Morrow skóruje

Do trojgólového vedenia poslal Stars Brenden Morrow. V druhej minúte vzal Mike Modano puk nováčikovi Anze Kopitarovi, následne spoza bránky prihral Morrowovi, ktorý backhandom dorazil puk až za bezmocného Cloutiera. 0:3

Domáci mali v druhej časti až štyri presilovkové príležitosti, no nedokázali sa cez defenzívu Dallasu presadiť. Problémy im robil skvelý Marty Turco, ktorý aj napriek tomu, že ho do tváre zasiahla delovica O'Sullivana, následne vychytal veľkú šancu Briana Willsieho.

Prvá využitá presilovka

Marty Turco si na svoju prvú vychytanú nulu v tejto sezóne bude musieť ešte počkať. V 3. minúte si chcel Marty za bránkou počkať na vyhodený puk, ten sa však od mantinela nečakane odrazil rovno na čepeľ Lotyša Ivanansa, ktorý poslal puk do poloodkrytej bránky. 1:3

Stars ale pridali ďalší gól, tentokrát v presilovej hre. V 14. minúte Jussi Jokinen zúžitkoval prihrávku Erica Lindrosa a strelil tak svoj prvý gól v sezóne. 1:4

Dallas ubránil všetkých osem presiloviek Los Angeles, k tomu využil prvú presilovku v sezóne a aj napriek tomu, že Kings prestrieľali hostí 33-29, z víťazstva sa tešili Hviezdy.

"Je to akoby nám niekto kopol piesok do tváre. Nemali sme dosť vášne pre hru a tím nebol pripravený na tento zápas od začiatku. Je to moja chyba."