30. 3. 07 Bitvu s Kačery rozhodlo až prodloužení  M Šimeček

Anaheim – Dallas 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1, 1:0)

Andy McDonald a Niklas Hagman. Takhle se bojuje o čelo pacifické divize
(Autor – AP Photo/Mark Avery)

Nepřímý souboj o prvenství v Pacifické divizi vynikal houževnatou atmosférou, připomínající zápasy play off. Velmi vyrovnaný duel šel až do prodloužení, ve kterém nakonec zvítězili Kačeři z Anaheimu.

Kunitz skóruje, Zubov srovnává

1. Třetina

První útok Anaheimu Kunitz – McDonald – Selänne hýřil aktivitou, častokrát se dostával do gólových šancí, Marty Turco ale vše likvidoval. Jeho protějšek Jean-Sebastian Giguere měl také napilno, zejména pak v 6. minutě, když se po levém křídle uvolnil Mike Modano. Branka z toho však nebyla.

Góly padaly jen při přesilových hrách. Nejprve se v čase 14:19 strefil Chris Kunitz a zaznamenal tak první branku letošní sezóny, vstřelenou do sítě Dallas Stars.

Těsně po vstřeleném gólu se vysokou holí prohřešil čerstvě uzdravený Chris Pronger. Stars v této dvouminutové početní převaze vyslali tři střely.

Poslední z nich byla střela gólová a přišla na začátku 17. minuty. Sergej Zubov se líbivým sólem dostal z vlastního pásma až na polovinu soupeře, kde projel jako nůž máslem mezi třemi obránci Anaheimu. Těsně před mezikružím si tak vytvořil dostatek prostoru na tvrdou střelu, kterou prostřelil překvapeného Giguera – 1:1.

Do přestávky se už výsledek nezměnil. Stars přestříleli Ducks 14-12.

Turco s Giguerem drží své týmy

V Honda Center bylo dusno i ve druhém dějství. Hráči do této třetiny vlétli přinejmenším se stejným zaujetím, jako do té předchozí.

I zde se opakovaly vynikající výkony obou gólmanů, ze kterých už museli být útočníci pěkně zoufalí. Jeden dramatický moment střídal druhý. Ale ať už se střílelo od modré, či pár metrů od brány, na oba brankáře bylo vždy spolehnutí.

Hráči Dallasu rozdali celkem osm hitů, anaheimští jich na svém kontě měli pouhé dva. Střelecká statistika tentokrát vyzněla pro domácí 13-12.

Turco zachraňuje bod

Ve 2. minutě se Stars dostali do vedení. Po rychlé kombinaci Turco – Nagy – Miettinen, se puk z hole posledně jmenovaného dostal k Miku Modanovi. Ten si najel podobně jako v první třetině z levého křídla až před Giguera. Gólman Ducks čekal střelu, Modano však situaci řešil hbitým objetím branky, čímž Giguera zmátl a po následné střele se mohl Mike radovat z vedení – 1:2.

V 5. minutě hráli Kačeři přesilovou hru 5 na 4, v níž si vybojovali srovnání výsledku. Střelcem byl znovu Chris Kunitz, který spolu s Andy McDonaldem stál úplně sám v těsné blízkosti před dallaskou klecí. Gólman hostí čekal přihrávku McDonaldovi, Kunitz však zakončil sólově a prostřelil Turca mezi betony – 2:2.

Hráči Stars po tomto brzkém dorovnání nekapitulovali, ba naopak. Motivace se jim snad ještě zvýšila. Za vše mluvil Halpernův ostrý zákrok proti Francoisi Beaucheminovi z 13. minuty. Hráči si nebrali žádné servítky, což platilo i pro tým Anaheimu.

Do konce třetiny se už nikomu zvrátit výsledek nepodařilo, i když k tomu měli domácí hokejisté párkrát velice blízko. Marty Turco se v závěru utkání blýskl sadou dechberoucích zákroků a taky právě díky jeho přispění se Dallas udržel až do prodloužení.

"Zápas vynikal rychlostí, byl hodně divoký. Byly k vidění i gólové příležitosti a několik skvělých brankářských zákroků, zkrátka ze všeho kousek."
Dave Tippett

Niedermayer rozhoduje

Prodloužení

Toto velice atraktivní utkání, ve kterém si dva body zasloužily prakticky obě mužstva, rozhodl trefou do pravého horního rohu Turcovy brány, dvě a půl minuty před nájezdy, kapitán vítězného mužstva Scott Niedermayer. Obstaral tím Anaheimu 100. bod do tabulky, čímž taky zajistil jeho účast ve vyřazovacích bojích.

"Prohrát tak vyrovnaný zápas vždycky zamrzí. Bojovali jsme, ale v konci zápasu už jsme neuspěli."

Morrow – Halpern – Barnes -

Hokej v srdci
Srdce v hokeji

Zlomové okamžiky osmi skvělých turnajů ve vzpomínkách hráčů, trenérů a historiků

Češi a Slováci v dějinách NHL

Osudy více než dvou desítek čechů a slováků v NHL

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile