Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL

 17. 7. 04 Richard Matvichuk podepsal New Jersey  R. Štolpa

Matvichuk v Dallasu končí

Richard Matvichuk

Prvního července se Richard Matvichuk stal poprvé v kariéře volným agentem bez omezení. Doug Armstrong navrhl Matvichukovi, aby si vyzkoušel možnost stát se volným agentem a otestoval svou cenu na trhu. V pondělí 12. července pak Matvichuk podepsal čtyřletý kontrakt s New Jersey Devils.

Během čtyřletého působení u Devils si Matvichuk úhrnem vydělá 7,2 milionu dolarů na základním platu. Při započítání všech výkonnostních bonusů to ovšem může být až 8,5 milionu, což při rozpočítání na čtyři roky činí 2,13 milionu na sezónu. V uplynulé sezóně Matvichuk pobíral 2,2 milionu dolarů, které mu přiřkl soudce v arbitrážním řízení.

"Richard disponuje velmi dobrými fyzickými parametry, je zkušený a byl členem vítězné organizace. Jsme velmi rádi, že ho máme v našem týmu."
Lou Lamoriello

Richard Matvichuk byl draftován Minnesotou North Stars ve vstupním draftu 1991 v prvním kole, jako osmý hráč celkově. Spolu s Mikem Modanem byl poslední hráč, který pamatuje stěhování z Minnesoty do Dallasu. Za Minnesotu a Dallas nastoupil ke 733 utkáním, vstřelil 38 branek a připsal si 129 asistencí. Bodování +/- zakončil na +45 bodech a na trestné lavici proseděl nekonečných 584 minut.

V play - off nastoupil ke 107 utkáním, získal 24 bodů (5+19). V sezóně 1998/99 zvedl nad hlavu Stanley Cup.

Podle informací Dallas News jednalo vedení Stars zhruba týden před podepsáním kontraktu s New Jersey. Podle slov GM Douga Armstronga nemohl Dallas konkurovat ani výší ani délkou smlouvy.

Související články

šipka Použité zdroje: Andrewsstarspage.com, Dallas News.com
šipka Počet shlédnutí článku 140305

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář