Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL

 2.7.04 Jaroslav Svoboda je v Dallasu  R. Štolpa

Svoboda je dalším osamoceným Čechem v Texasu

Jaroslav Svoboda

Jaroslav Svoboda přichází do Dallasu z Caroliny, když opačným směrem putuje výběr ve čtvrtém kole draftu 2005.

V uplynulé sezóně 2003/04 nastoupil Jaroslav ke 33 zápasům, v nichž nasbíral 4 body za 3 branky a jednu asistenci. Doposud nastoupil v NHL k 91 zápasům, vstřelil 8 branek a na 14 se podílel asistencí. Na trestné lavici odseděl celkem 40 minut.

Svoboda má status volného agenta s omezením. V uplynulé sezóně pobíral podle jeho dvoucestné smlouvy při pobytu v NHL plat 0,5 mil. dolarů.

"Minulou sezónu jsem nehrál tak dobře, jak bych si sám představoval. Nemohl jsem pomáhat týmu, tak jak bych chtěl. Těším se na novou šanci v kvalitním týmu."
Jaroslav Svoboda

Jaroslav Svoboda byl draftován Carolinou ve vstupním draftu roku 1998, jako její osmá volba a jako 208 hráč celkově. V sezóně 2001/02 nastoupil v dresu Caroliny k všem zápasů play - off. Ve 23 utkáních vstřelil jednu branku a připsal si čtyři asistence.

"Jaroslav je hráč rozmanitých kvalit. V juniorské soutěži střílel dostatek gólů, hrál finále Stanley Cupu s Carolinou. Má dobré fyzické předpoklady, velmi dobře bruslí a zodpovědně brání. Dostane příležitost, aby všechny tyhle přednosti u nás předvedl."
Doug Armstrong

Svobodova hra ve vyřazovacích bojích zapůsobila na činovníky Dallasu zřejmě nejvíce. S Josefem Vašíčkem a Erikem Colem v jedné formaci předváděli velmi dobré výkony a na postupu Caroliny do finále se podíleli nemalou měrou.

"Nebojím se soubojů u mantinelu nebo v rozích kluziště, zároveň však nevzhlížím pouze k černé práci. Chci hrát dobře dopředu a zároveň bojovat pro tým."
Jaroslav Svoboda

šipka Použité zdroje: Andrewsstarspage.com
šipka Počet shlédnutí článku 138976

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář