Čisté konto Lehtonena, dvoubodový zápas pro čtyři hráče a výhra nad Chicagem

Dallas – Chicago 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Konec Základní části Národní hokejové ligy NHL se blíží, Dallasu a Chicagu už zbývá do konce dlouhodobé části odehrát jen dvanáct zápasů, počítáme-li i tento dnešní vzájemný duel. Oba kluby bojují o postup do vyřazovací části, dal se čekat vyrovnaný souboj, ale realita byla nakonec docela jiná, alespoň v tomto duelu.

Dallas v posledních šesti zápasech třikrát vyhrál a třikrát prohrál, v těchto šesti zápasech si připsal sedm bodů. Chicago v posledních šesti zápasech třikrát vyhrálo a třikrát prohrálo, v těchto šesti zápasech si připsalo osm bodů.

Hvězdy a Jestřáby se dnes utkávají počtvrté a zároveň naposledy v Základní části. Dallas zatím vyhrál dvakrát – doma 4:3 na samostatné nájezdy a v Chicago 4:2, Chicago zatím vyhrálo jednou – doma 5:3.

Za Dallas chytal Kari Lehtonen, za Chicago chytal Corey Crawford. Úvodní branka duelu padla sice až v sedmnácté minutě, ale stála za to. Brad Richards svou přihrávkou poslal do samostatného nájezdu Steva Otta a ten přesnou střelou překonal Crawforda. Důležitá první branka.

Na začátku druhé třetiny Stars své jednobrankové vedení zdvojnásobili. Ve dvaadvacáté minutě v brejku dva na jednoho přihrál Brenden Morrow Jamiemu Bennovi a ten zvýšil na 2:0 pro domácí. Ve čtyřiadvacáté minutě přidal další branku Brenden Morrow. Po této brance vystřídal Coreyho Crawforda v brance bývalý dlouholetý výborný brankář Dallasu Marty Turco.

Marty předvedl pěkné zákroky, ale dvakrát inkasoval. Ve třiačtyřicáté minutě ho překonal Jason Williams a ve dvaapadesáté minutě uzavřel gólový účet střetnutí Brandon Segal. Dallas porazil Chicago na domácím kluzišti 5:0, Kati Lehtonen si připsal druhé vychytané čisté konto v sezoně.

Po tomto zápase mají Dallas a Chicago stejný počet dosud odehraných zápasů (70), shodný počet vítězství (38), porážek (25), porážek v prodloužení (8) i shodný výsledek z posledních deseti utkání (6-2-2)!