Aktuality

Branka Kylea Turrise rozhodla o nejtěsnější výhře Phoenixu

Dallas – Phoenix 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Po vánoční dvoudenní pauze se Národní hokejová liga znovu rozjela naplno. Do dallaské American Airlines Areny přicestoval Phoenix, aby zde bojoval o body s místními Hvězdami. Diváci byli tedy svědky zápasu mezi dvěma rivaly z Pacifické divize v Západní konferenci.

Pojďme se podívat na aktuální formu těchto týmů před utkáním. Dallas za posledních šest zápasů ani jednou neprohrál v normální hrací době. Hvězdy dva z nich vyhráli v normální hrací době, jeden v prodloužení a jeden v nájezdech. Jeden bod si připsali po prohře v prodloužení a další bod po prohře v nájezdech. Zajímavostí je, že Stars naposledy prohráli po šedesáti minutách právě s Phoenixem na jeho ledě 11. prosince poměrem 2:5.

Naopak Phoenixu se v posledních duelech příliš nedaří. Po již zmiňované výhře nad Stars Coyotes prohráli čtyři zápasy z pěti.

Dallas a Phoenix se utkali potřetí v letošní sezoně. Poprvé vyhrál Dallas doma 6:3, ve druhém již zmíněném zápase se radoval Phoenix z domácí výhry 5:2.

V první části svítily na ukazateli stavu dvě nuly. Po necelých sedmi a půl minutách hry se poprali Krys Barch a Paul Bissonette. Nutno podotknout, že Bissonnette zvítězil. Kari Lehtonen i Jason LaBarbera drželi čisté konto.

Ve druhé třetina padla jediná branka, která rozhodla o osudu utkání. Hostující kapitán Shane Doan vystřelil švihem, Lehtonen puk vyrazil a dojíždějící Kyle Turris ho uklidil za jeho záda – 0:1. To běžela 31. minuta. O čtyři minuty dříve mohl vést Dallas, ale Loui Eriksson neproměnil trestné střílení. Zvolil střelu, ale jistý LaBarbera ji vyrazil. V této třetině se puk ještě jednou objevil za zády Kariho Lehtonena, ale podle videorozhodčího Martin Hanzal tečoval puk vysokou holí, a tak branka nebyla uznána.

Ve třetí periodě měl Dallas k dispozici dvě početní výhody, ale nevyužil je. Jason LaBarbera byl dnes pro Stars nepřekonatelnou překážkou. Pochytal všech třicet střel a nejvíce se zasloužil o výhru svého Phoenixu 1:0. Po zásluze byl vyhlášen první hvězdou hokejového klání.

V tomto roce budou hráči Dallasu hrát ještě tři zápasy – 28. 12. se představí v Nashvillu, 29. 12. se doma střetnou s Detroitem a 31. 12. se utkají s Vancouverem na jeho stadionu.

Video highlights

Hvězdy zápasu

1. J. LaBarbera (30 zákroků)

2. K. Lehtonen (24 zákroků)

3. K. Turris (1+0)

Sestava

Útočné formace

Neal – Richards – Eriksson
Morrow – Ribeiro – Benn
Sutherby – Ott – Burish
Barch – Petersen – Segal

Obranné dvojice

Fistric – Robidas
Woywitka – Daley
Skrastins – Niskanen

Brankáři

Lehtonen, Raycroft

Přesilovkové formace

1
Morrow – Ribeiro – Eriksson
Richards – Robidas
2
Neal – Ott – Benn
Richards – Daley

Formace v oslabení

Burish – Petersen – Skrastins – Robidas
Ott – Benn – Fistric – Daley
Ribeiro – Morrow – Skrastins – Robidas
Burish – Petersen – Skrastins – Robidas
Richards – Eriksson – Skrastins – Daley

Sledování Hvězd

  • Dallas prohrál v normální hrací době poprvé po šesti zápasech
  • Poměr střel: 30:25 ve prospěch Stars
  • Dallas jen vyhrál 21 z 57 vhazování (37 procent)
  • Phoenix nevyužil ani jednu přesilovku ze čtyř, Dallas nevyužil ani jednu přesilovku ze dvou
  • Nejvíce času na ledě strávil z hokejistů Dallasu Stephane Robidas – 25:42
  • 17 515 diváků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *