Richard Bachman podepsal na tři roky

V pátek 27. března Stars oznámili, že podepsali tříletou nováčkovskou smlouvu s gólmanem Richardem Bachmanem, který poslední dva roky působil na univerzitě v Coloradu.

21letý Richard Bachman letos odehrál za coloradskou univerzitu celkem 35 zápasů, ze kterých vyšel ve 14 případech vítězně, v 11 případech prohrál v normální hrací době a v 10 případech prohrál po prodloužení. Vychytal tři čistá konta, průměr branek na zápas se zastavil na čísle 2,63 a procentuální úspěšnost zákroků měl 91,4%.

„Richard prožil na coloradské univerzitě úžasnou a velmi úspěšnou kariéru, je připravený udělat další krok k cestě za dráhou profesionála. Má vše, co má dobrý gólman mít, má před sebou velkou budoucnost, těšíme se na jeho další rozvoj v rámci našeho klubu.“
generální manažer Stars Les Jackson

Richard Bachman byl Dallasem draftován ve čtvrtém kole draftu v roce 2006 z celkově 120. místa. V sezóně 2007/2008 získal titul WCHA s coloradskou univerzitou. Přispěl k němu průměrem obdržených branek 1,85 a 93,1% úspěšností zákroků. Jako nováček vychytal 4 čistá konta a připsal si 25 výher, 9 proher a 1 prohru po prodloužení. Po této velmi vydařené sezóně se dočkal řady ocenění. Stal se nováčkem roku a dokonce i hráčem roku ve WCHA. Získat obě dvě ocenění najednou se v minulosti podařilo jen jednomu hráči, gólmanovi Curtisi Josephovi v sezóně 1988/1989.

„Má neuvěřitelně dobrý základ. Velmi dobré dovednosti a základy. Především je to jeho fyzická zdatnost. Kolem branky je hodně aktivní. Je velmi soutěživý. Zakousne se a už nepustí.“
bývalý gólman Stars Andy Moog

Podle bývalého gólmana a současného ředitele rozvoje hráčů a trenéra gólmanů Stars Andyho Mooga je jedinou jeho slabinou malá výška, nicméně jedním dechem Moog dodává, že ani toto nebude žádný problém.

„Trošku nás to znepokojuje, nicméně v posledních dvou letech dokázal, že hrát umí. Bude to muset znovu dokázat na profesionální úrovni, ale v posledních dvou letech hrál na vysoké úrovni a hodně se toho naučil.“
bývalý gólman Stars Andy Moog

Bachman tak pravděpodobně udělá v příští sezóně opět krok kupředu, měl by totiž chytat v novém týmu AHL v Texasu, tedy za předpokladu, že mu vyjde zářijový tréninkový kemp. A jednou se s ním počítá na post jedničky Stars, ale to je ještě hodně daleko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *