Andrew Hutchinson nejnovější posilou Stars

Dallas včera uskutečnil již čtvrtou výměnu s týmem Tampa Bay Lightning za poslední dvě sezóny. Stars ve snaze posílit obranu získali z Tampy amerického obránce Andrew Hutchinsona. Opačným směrem putuje finský křídelní útočník Lauri Tukonen.

„Je to skvělé, o této organizaci jsem slyšel jen to nejlepší. Jsem rád, že jsem v Dallasu a že dostanu novou šanci v novém týmu. Je tu řada fantastických hráčů. Každý, kdo tu kdy hrál, říkal, že je to prvotřídní organizace. Budu na sobě tvrdě pracovat a budu se snažit zapadnout do týmu.“
nová posila Stars Andrew Hutchinson

Stars aktuálně trápí problémy s obranou. Obránci Stars téměř nebodují, dělají hodně chyb a řada z nich má zdravotní problémy. Zranil se Sergej Zubov a zatím se neví, jak dlouho bude chybět. Jisté je jen to, že nebude hrát minimálně týden. Zraněný je i Mark Fistric. Doug Janik a Matt Niskanen zase nehrají podle představ trenérů, především dělají příliš mnoho hrubých chyb. Generální manažer Les Jackson prohlásil, že Hutchinson umí hrát s pukem, a to Janik, Garrett Stafford ani Dan Jancevski nemohou nabídnout. Hutchinson by se měl k týmu připojit během nadcházejícího tripu Hvězd po kanadských kluzištích (Calgary a Edmonton).

28letý Andrew Hutchinson, přezdívaný „Hutch“, je považován za útočně laděného obránce, což dokazuje i jeho dosavadní statistika v NHL. V 97 zápasech, které v NHL odehrál, si připsal 33 bodů za 10 branek a 23 asistencí. Je chytrý a směrem dopředu velmi tvořivý. Velmi dobře a rychle bruslí, umí řídit i přesilovou hru. Umí podpořit útok, a to jak tím, že se zapojí do útoku, tak kvalitní střelbou od modré. Má velmi tvrdou střelu, kterou nezvedá a která obvykle letí po ledě. Je poměrně vysoký a má velmi slušný dosah paží. Jeho největší slabinou je ale poziční hra.

„Viděl jsem ho párkrát v televizi. Umí dobře s pukem a drží hokejku napravo, bez problémů k nám zapadne.“
trenér Stars Dave Tippett

188cm vysoký a 93kg vážící Hutchinson, který bude v Dallasu nosit číslo 27, má momentálně platnou dvouletou jednocestnou smlouvu, která mu zaručuje příjem 500.000 dolarů v obou sezónách. Stejná částka se tedy v každé sezóně započítá i do platového stropu. Tým Blesků z Tampy, který s ním tuto smlouvu podepsal, však nebyl s jeho působením v přípravném kempu a v předsezónních zápasech spokojený, proto hrál Hutchinson převážně na farmě. Do prvního týmu nakoukl letos jen dvakrát, přičemž ani v jednom z těchto zápasů nebodoval. Za tým Norfolk Admirals(AHL) letos odehrál celkem 20 zápasů s bilancí 1+13.

V sezóně 2005/2006 byl součástí týmu Carolina Hurricanes, který získal Stanley Cup. V playoff však neodehrál ani jeden zápas. V minulé sezóně byl v AHL vyhlášen nejlepším obráncem této soutěže (Eddie Shore Award).

22letý Lauri Tukonen, který v současné době hraje doma ve Finsku, toho v organizaci Stars moc nepobyl. Do Dallasu totiž přišel letos z LA výměnou za Richarda Clunea.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *