Krach v tretej tretine znamenal zisk bodov pre Chicago

Chicago – Dallas 5:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Smutný Tobias  Stephan a radost domácích Hawks
Smutný Tobias Stephan a radost domácích Hawks
(Autor – AP Photo/Nam Y. Huh)

Po vynikajúcom výkone nad Wild nasledoval rovnaký slabý výkon v zápase s Chicagom, v ktorom domáci vyhrali rozdielom triedy 5:2.

Stephan v bráne Dallasu

1. Tretina

Prvýkrát začal zápas v bráne Tobias Stephan, keď práve proti Chicagu minulú sezónu zaznamenal svoj prvý debut v NHL a zároveň predviedol skvelé predstavenie. Dnes to však také veselé nebolo, nie preto, že chytal tak zle, ale preto, lebo obrana pred ním stvárala veci vhodné do inej cenovej skupiny.

Na zápas bol povolaný Chris Conner namiesto Joela Lundqvista, a pre zranenie takisto chýbal Brad Richards.

Spočiatku vyzerala hra Dallasu kompaktne, ako v obrannom pásme, tak aj v útočnom. Stars už lepšie vykrývali neutrálne pásmo, čím sťažovali domácim ich prechod do útočného pásma a nútili ich vyhadzovať puky, čo bolo pre Stars výhodou najmä vďaka tomu, že Turco vedel väčšinu pukov spracovať a znovu prihrať spoluhráčom.

Stephan už od počiatku zabránil niektorým veľkým šanciam súpera, a už v 7. minúte Stars skórovali po góle Erikssona z tesnej blízkosti, keď mu nahrával Morrow. 0:1

No potom to už išlo s Dallasom z kopca, zle zahrané presilovky, nie až tak skvelé oslabenia a postupne zhoršujúca sa obranná hra priniesla pre domácich Blackhawks ovocie.

V 10. minúte z presilovky skóroval Cam Barker, a minútu pred koncom z brejku strelil gól Patrick Kane. 2:1

Sopel dáva víťazný gól

2. Tretina

Zdalo sa, že Stars dokážu niečo so zápasom spraviť, keď Stephan predviedol pár dobrých zákrokov, najmä na Adama Burisha, a keď Steve Ott z brejku samotný korčuľoval ku Chabibulinovi a trafil puk pomedzi jejho betóny, čím vyrovnal na 2:2.

Zdanie však klamalo a Stars opäť stratili psychickú pohodu. Najmä po tom, čo nedokázali využiť presilovku o dvoch hráčoch po celú minútu a osem sekúnd.

V 14. minúte skóroval z pravého kruhu na vhadzovanie Brent Sopel a bolo rozhodnuté, 3:2 pre Chicago.

Je priam až trestuhodné, že Stars dokázali vyslať na brankára v druhej tretine len tri strely, majúc k dispozícii presilovku 5 na 3.

„V presilovke sme mali šancu dostať sa do vedenia, nemali sme pohyb s pukom, a kto nemá pohyb s pukom, nevytvorí si gólové šance.“
tréner Stars Dave Tippett

Ďalšie dva góly pochovali Stars

3. Tretina

Stars v tretej tretine vyslali na gólmana 10 striel, mali k dispozícii presilovku, no nič z toho nebolo Dallasu platné. Zdá sa, že hlavným vinníkom je psychická odolnosť a pripravenosť hráčov, ako príklad slúži Brenden Morrow, ktorý ani náhodou nie je tým kapitánom z minulého playoff, skôr sa podobá na Morrowa spred dvoch sezón. Hlúpo faulovať v presilovkách a v kľúčových momentoch nie je recept na víťazstvo.

V 14. minúte Ribeiro stratil puk, a z brejku skóroval Andrew Ladd. O dve minúty neskôr dal gól Byfuglien na konečných 5:2.

Jedna vec je istá, Stars majú veľmi veľké problémy, a len príchodom Zubova a Lehtinena sa nevyriešia. Po zápase s Bostonom budú mať Stars 5 dní voľna, a ďalšie zápasy s Anaheimom a San Jose ukážu, ako na tom Dallas je.

„Nesmieme dostávať toľko veľa gólov, dostávame päť asi každý zápas a nedá sa očakávať, že my dáme šesť každý deň.“