Ribeirova formácia zmietla Nashville

Nashville – Dallas 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)

Mike Ribeiro a Brenden Morrow oslavují jeden ze šesti gólů vítězného zápasu
(Autor – AP Photo/Frederick Breedon)

Dallas má v lige zatiaľ najlepšiu momentálnu formu, čo potvrdil aj tento zápas, keď vďaka útočnej aktivite Ribeira, Morrowa a Erikssona dokázali Stars poraziť Nashville vysoko 6:3.

Miettinen skóruje ako prvý

Stars odohrali zápas len deň pred tým, takže sa čakalo minimálne vyrovnané stretnutie možno so šťastnejším koncom pre domácich. No všetko bolo inak a Stars dokázali nastaviť tempo už od začiatku a Predátory mali veľa práce zastaviť úočnú aktivitu Stars.

Oproti Smithovi v bráne sa predstavil bývalý gólman Stars Dan Ellis, ktorý dokázal pribrzdiť skorý tlak Dallasu. Kapitulovať musel Ellis v 12. minúte prvej tretine po peknej akcii Trevora Daleyho, ktorý sa dokázal prebojovať do útočného pásma, poslal puk Jokinenovi a ten ho odovzdal Miettinenovi stojacemu pri ľavom kruhu a tvrdá strela urobila to, čo bolo potrebné. 0:1 pre Stars.

Avšak Nashville dostal šancu zahrať si v presilovej hre a z toho všetkého pramenil gól z hokejky Koistinena, ktorému pomohol spoluhráč blokujúci výhľad Mikeovi Smithovi. 1:1

Na strely 11-9 pre Nashville.

Ribeiro skóruje dvakrát

Až v druhej tretine sa začal naplno prejavovať tlak Stars, z ktorého pramenil gól v 6. minúte z hokejky Ribeira. Matt Niskanen vystrelil od modrej, našťastie sa k dorážke dostal Ribeiro a bolo 1:2.

V 18. minúte skvelú prácu odviedol Ribeiro, ktorý zaviezol puk do pásma, nahral Norströmovi pri modrej, ten vypálil puk na bránu, kde stál Eriksson a tečoval puk nad ramená Dana Ellisa. 1:3.

Len sekundy pred koncom tretiny bol pri puku opäť Ribeiro a trochu so šťastím zvýšil na 1:4, keď náhodne poslal puk pred brankára Ellisa a Koistinen mal toľko smoly, že sa puk odrazil od jeho korčule za bránkovú čiaru.

Následne sa do bránky postavil Chris Mason.

Opäť Ribeiro a dve asistencie

Keď v druhej minúte Dumont znížil na 2:4, mohlo sa zdať, že Nashville začne s Dallasom naháňačku o dva body, no nebolo to nič platné, pretože v 11. minute Stars zvýšili na 2:6 v priebehu 29 sekúnd.

Najprv pri prvom góle Ribeiro vyhral buly, ihneď posunul puk Morrowovi, ten vykorčuľoval k bránke, pomiešal s hokejkou a zblízka zasunul puk za Masonov chrbát.

Pri poslednom góle Stars sa predviedli Morrow a Eriksson. Morrow spoza bránky nehľadiac na spoluhráča vyhodil puk pred bránku, tam však bol pripravený Eriksson a Mason nemal šancu. 2:6

Absolútne poslednú sekundu využil Nashville svoju presilovku a Suter tak už len kozmeticky upravil skóre na 3:6.

„Je ťažké sa zmieriť s prehrou, oni totiž hrali deň predtým a tak sme cítili, že by sme mohli byť vo výhode, no Stars sú dobrý klub. Hrali fyzicky do tela, nastavili tempo už v úvode zápasu, no každopádne sme mali využiť všetky gólové šance, ktoré sa nám v zápase naskytli.“