Stars rozhodli v nájazdoch

Columbus – Dallas 2:3 sn (1:1, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1)

Jussi Jokinen proměňuje samostatný nájezd
(Autor – AP Photo/Jay LaPrete)

Minulú sezónu Dallas zvíťazil nad Columbusom len v jednom zo štyroch vzájomných stretnutí, a aj to poukazovalo na to, že Stars to nebudú mať jednoduché.

Rick Nash otvára skóre

Dallas túto sezónu vonku ešte nevyhral, a tak bola výhra proti Columbusu pre hráčov dôležitá najmä z psychického hľadiska, hlavne pre nadchádzajúcu sériu proti tímom z Pacifickej divízie.

Do bránky nastúpil Mike Smith k svojmu druhému zápasu v tejto sezóne, keď jeho spoluhráč Marty Turco sa potýkal s menšími problémami so zdravím.

No začiatok zápasu ambíciám Dallasu vôbec nezodpovedal. Na ľade boli prinajmenšom dva vyrovnané tímy a ako prvý taktovku prevzal Columbus.

Už v druhej minúte prvej tretiny sa domáci tešili z prvého gólu. Nikolaj Žerdev ľahko obišiel Daleyho na modrej čiare, s pukom vkorčuľoval do útočnej tretiny, kde našiel prihrávkou Nasha a Nash prakticky nikým nebránený mal dostatok času na premyslenie jeho gólovej strely. Smith bol bez šance. 1:0

Vo vyrovnávacom góle Dallasu ktorý padol o necelé dve minúty, mali prsty Winchester, Barnes a Jokinen. Menšie zaváhanie hráčov domácich využili Winchester a Barnes, ktorí odviedli dobrú prácu pri mantineli, následne sa dostal k puku Stu Barnes a z klbka troch hráčov poslal krížny pas k vzdialenejšej tyči Norrenu, kde bol pripravený Jokinen aj s jeho gólovou dorážkou. 1:1

Columbus mal výraznu streleckú prevahu v úvodnej tretine, počet striel 17 ku 8 to dokazuje.

Bezgólová tretina

V druhej tretine góly nepadli, no núdza na zaujímavé okamihy nebola.

Hviezdny zákrok predviedol Klesla, keď zabránil tečovanému puk od spoluhráča Glencrossa dostať sa až za bránkovú čiaru. V ďalších okamihoch bol ústrednou postavou útočník Jared Boll. Najprv narazil Mikea Smitha, ktorému šiel pomôcť Sergej Zubov. Rozhodca sa mu za to odvďačil trestnou lavicou. Následne Boll tvrdo zaklincoval Winchestera, no a kto iný by s ním vyrovnával účty ako sám Winchester.

Zázračný Brenden Morrow

Dallas prestrieľal domácich 15-5, no aj z tých piatich striel dokázali Blue Jackets raz skórovať. V 9. minúte boli Stars v oslabení, Rick Nash od mantinelu vyhodil puk smerom na bránku Mikea Smitha, ten puk nedokázal dostatočne ďaleko vyraziť a Novotný aj mierne so šťastím vystrelil Columbusu druhý gól v zápase. 2:1

Stars dlho nedokázali vyrovnať, no v 19. minúte sa začali diať veci. Dave Tippett povolal Smitha na striedačku za šiesteho hráča a Stars zomkli domácich v ich obrannom pásme. Mike Ribeiro trpezlivo držal puk za bránkou a čakal na vhodnú príležitosť, komu by poslal finálnu prihrávku a nakoniec sa dočkal. Brenden Morrow sa uvoľnil a nakorčuľoval do voľného priestoru v útočnom pásme, kde ho nádherne našiel Ribeiro a bolo 2:2. Morrow tak aspoň častočne odčinil blamáž zo zápasu s Calgary.

Penalty

V predĺžení žiaden gól nepadol a tak na rad prišli samostatné nájazdy.

Ako prvý na ľad nastúpil Sergej Zubov, no jeho pokus streliť puk medzi betóny Norrenu nevyšiel. 0:0

Výborný taktiež neuspel, jeho strelu zblokoval Smith. 0:0

Na rade bol Jussi Jokinen aj s jeho novinkou, ktorá dopadla úspešne. Puk si preniesol z forehandu do backhandu a stačil mu malý priestor pri Norrenovej ľavej tyči, aby puk dotlačil za bránkovú čiaru. 0:1

Následne sa blysol parádnym zákrokom Smith, ktorý lapačkou vychytal Chimeru. 0:1

„Smith chcel skutočne nastúpiť do tohto zápasu a ako tréner som mal tušenie, že odchytá skvelý zápas.“

Pri ďalších pokusoch neuspel ako Ribeiro, tak aj Nash a Dallas tak po prvýkrát v tejto sezóne zvíťazil na ľade súpera. Treba však povedať, že Columbus bol viac než vyrovnaným súperom, čo pre fanúšikov Dallasu Stars vôbec nie je lichotivá informácia. Dôležité sú však momentálne dva body a z tohto hľadiska Stars uspeli.

„Dnes to bolo pre nás dôležité víťazstvo, bolo pekné zvrátiť stav zápasu a získať dva body.“